Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego
gb.JPG
de.JPG
dzień wolontariusza.JPG

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, z tej okazji zapraszamy na  spotkanie LIVE z animatorkami OWES w Zielonej Górze - Agatą Karchut i Agatą Fogel, które spróbują Was zachęcić do aktywności wolontariackiej.


Wolontariat jest wspaniałą szansą na zdobycie nowych umiejętności, na poznanie ciekawych ludzi i świata. Pozwala oderwać się od codziennych obowiązków albo przygotować się do przyszłej pracy. Dla jednych jest początkiem kariery zawodowej, dla drugich jej uwieńczeniem.
Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, ile masz lat i czym zajmujesz się na co dzień – jeśli masz ochotę i trochę wolnego czasu, możesz zostać wolontariuszem, rozwijać przy tym swoje pasje, pomagać innym a równocześnie zdobywać nowe doświadczenie.

 

Spotkanie LIVE na Fb Biura Karier UZ - 6 grudnia o godz. 12.00

Software is COOL - Xmas edition

03XII2021.png

To już trzecia edycja spotkań dla developerów i adeptów programowania, którą organizują Digital Technology Poland i Uniwersytet Zielonogórski. Tym razem w świątecznym klimacie.

 

Gościem specjalnym będzie Profesor Krzysztof Diks z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, popularyzator informatyki, wychowawca wielu medalistów międzynarodowych olimpiad informatycznych i mistrzów świata w programowaniu zespołowym. Profesor opowie nam „O pewnych algorytmach grupowania w grafach".
W związku z obostrzeniami dotyczącymi pandemii koronawirusa jesteśmy zmuszeni mocno ograniczyć liczbę osób, które będą mogły wziąć udział w wydarzeniu. W wykładzie „na żywo” na Uniwersytecie Zielonogórskim będą mogły wziąć udział tylko osoby: w pełni zaszczepione, „ozdrowieńcy" lub osoby z negatywnym wynikiem testu PCR wykonanym nie później niż 48 godzin przed wydarzeniem. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ (rejestracja obowiązkowa dla gości) o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
Przed wejściem na wykład wymagane okazanie certyfikatu, który będzie skanowany dedykowaną aplikacją.
Dla pozostałych przygotowaliśmy  transmisję online, która będzie dostępna na  kanale YouTube Digital Technology Poland.

Projekty Unijne Dla Osób Młodych

9 grudnia 2021 r.

Serwis Programu Regionalnego

Zapraszamy na spotkanie poświęcone projektom unijnym dla osób młodych

Na spotkaniu, które odbędzie się 9 grudnia br., przedstawimy projekty realizowane w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Projekty przeznaczone są dla osób niepracujących, niezarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy, w wieku 15-29 lat, w tym dla osób z niepełnosprawnościami, mieszkających w województwie lubuskim. Uczestnicy projektów podnoszą swoje kwalifikacje na szkoleniach, zdobywają pierwsze doświadczenia zawodowe podczas staży lub  ubiegają się o dotacje na założenie własnej firmy. Każdy młody człowiek traktowany jest w sposób indywidualny i otrzymuje wsparcie ściśle dopasowane do jego potrzeb.
 
Warunkiem ubiegania się o dotację na założenie działalności gospodarczej jest fakt utraty zatrudnienia po 1 marca 2020 r. z powodu COVID-19.
 
Termin spotkania: 9 grudnia 2021 r., godz. 10.00-11.30.
Formularz należy przesłać do 8 grudnia 2021 r.
 
Z uwagi na trudną sytuację epidemiczną spotkanie odbędzie się wyłącznie online.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres efs@wup.zgora.pl.

15-20 minut przed spotkaniem do zgłoszonych osób zostanie przesłany link aktywacyjny umożliwiający udział w spotkaniu. Spotkanie przeprowadzane będzie za pomocą aplikacji Microsoft Teams. Udział w spotkaniu następuje poprzez otwarcie linku przesłanego przez organizatora pocztą elektroniczną. Są trzy możliwości dołączenia do spotkania online:
-  za pomocą przeglądarki Microsoft Edge,
-  poprzez pobranie aplikacji na komputer,
-  poprzez pobranie aplikacji na telefon.


Podajemy link do pobrania aplikacji:
https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/microsoft-teams/download-app
 
Do prawidłowego działania aplikacji potrzebny jest mikrofon oraz kamera.
Użytkownik, podłączając się do spotkania, zobowiązany jest podać swoje imię i nazwisko.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Zielonej Górze, numer telefonu 68 456 56 04, adres e-mail: efs@wup.zgora.pl.
Czekamy na Was!

Konkurs Absolwent Extra

AbsolwentExtra_logo.jpg

 

Trwa  nabór kandydatów do konkursu ABSOLWENT EXTRA, który ma celu promowanie wyróżniających się absolwentów poszczególnych wydziałów Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Poprzez prezentację ich sylwetek, osiągnięć, kompetencji i możliwości, daje on szansę na jeszcze lepsze przedstawienie się pracodawcom, budowanie potencjału na przyszłość, lepszy start w życiu zawodowym.

 

Jeśli jesteś absolwentem z roku akad. 2020/21, wykazałeś się wyjątkowymi osiągnięciami naukowymi, sportowymi, artystycznymi lub działalnością na rzecz Uczelni w toku studiów - APLIKUJ.
Regulamin i harmonogram konkursu wraz kartą zgłoszenia oraz innymi niezbędnymi dokumentami znajdziesz na TEJ stronie.

Dni Kariery w Radzie UE

dni-kariey-UE.jpg

 

Kariera cyfrowa w instytucjach i agencjach UE brzmi atrakcyjnie? Jeśli tak, weź udział w Dniach Kariery w Radzie UE!
Dni Kariery pozwolą:

 • zapoznać się z możliwościami pracy w Radzie UE,
 • dowiedzieć się o nadchodzących konkursach EPSO w dziedzinie IT,
 • poznać możliwości doskonalenia zawodowego w Radzie,
 • zaznajomić się z możliwościami zatrudnienia w charakterze urzędnika i pracownika tymczasowego oraz ze stażami w Radzie,
 • przekonać się, dlaczego Bruksela jest świetnym miejscem do życia i pracy,
 • spotkać się z osobami pracującymi w dziedzinie usług cyfrowych.

 

 

Wydarzenie będzie transmitowane online 25–26 listopada 2021 r. Wszystkie sesje będą prowadzone w języku angielskim.
Zarejestrować się można tylko na jeden z dwóch dni:
25 listopada 2021 r. – dzień przeznaczony dla uczestników już pracujących w Sekretariacie lub innych instytucjach czy agencjach UE
26 listopada 2021 r. – dzień przeznaczony dla uczestników niepracujących dla instytucji czy agencji UE, a chcących się dowiedzieć więcej o Radzie Unii Europejskiej i jej Wydziale Usług Cyfrowych.
Szczegóły na stronie: www.consilium.europa.eu

Konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami

niepelno.jpg

Już 6 grudnia br. odbędzie się bezpłatna konferencja online "Pełno(s)prawni w pracy".  Konferencja dotyczyć będzie sytuacji osób z niepełnosprawnością na rynku pracy.

Organizatorem konferencji jest Infor.pl.

 

W trakcie dyskusji poszukamy odpowiedzi m.in. na pytania:

 • Jakie wyzwania niesie ze sobą zatrudnianie osób z niepełnosprawnością?
 • Jakie korzyści osiągają dzięki temu organizacja i poszczególni członkowie zespołu?
 • Czy powinniśmy bać się tego, co jest dla nas nieznane?
 • Jak wpływają na nasze decyzje stereotypy i jak je przełamywać?
 • Czy mogę otrzymać wsparcie w procesie zatrudniania osób z niepełnosprawnością? Gdzie go szukać i jakiego rodzaju jest to wsparcie?
 • Jak zarządzać i motywować zespół, w którym są osoby z niepełnosprawnością?

 

Zapraszamy do rejestracji na stronie: https://konferencje.infor.pl/pelnosprawni-w-pracy/

Konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

pro.jpg

Czym są wartości i jakie mają znaczenie dla firmy, społeczeństwa i każdego z nas? Jaki wpływ na zmieniające się środowisko pracy ma wolontariat? Co sądzą o tym prezesi firm, organizacje pozarządowe, liderzy zmiany społecznej i osoby publicznie znane?
Na te i inne pytania poznacie odpowiedzi w czasie IX konferencji on-line Koalicji Liderzy Pro Bono, pt. „Życie oparte na wartościach. Wolontariat przyszłości”, która odbędzie się 2 grudnia br., w godz. 10.00-13.00 online.

 

Gośćmi wydarzenia będą m.in.: Joanna Sadzik, prezeska zarządu Stowarzyszenia Wiosna, organizatora ogólnopolskiej akcji “Szlachetna Paczka”, Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, członkini zarządu ClientEarth/Prawnicy dla Ziemi, Kamil Wyszkowski, Dyrektor Wykonawczy UN Global Compact Network Poland, Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki – aktorzy, wolontariusze organizacji społecznych nagrodzeni w Plebiscycie „Gwiazdy Dobroczynności”, filozof Marcin Fabjański, dr Tomasz Sobierajski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego, Aneta Podyma-Milczarek, prezes zarządu Unum Życie, Agnieszka Servaas, prezes zarządu VIVE Group.

 

Dołącz do wydarzenia: https://vimeo.com/event/1537311

Konkurs Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

bgf.jpg

 

BANKOWY FUNDUSZ GWARANCYJNY zaprasza do udziału w Konkursie na najlepsze prace licencjackie, magisterskie i doktorskie z zakresu problematyki stabilności systemu finansowego.

Do udziału w Konkursie zachęcamy autorów  prac licencjackich, magisterskich i doktorskich z powyższej tematyki, obronionych w 2021 roku, napisanych w języku polskim.

 

Do Konkursu mogą być zgłaszane prace napisane w języku polskim  o  tematyce  związanej z:

 • Gwarantowaniem depozytów
 • Restrukturyzacją lub uporządkowaną likwidacją instytucji finansowych (resolution)
 • Infrastrukturą regulacyjną systemu finansowego
 • Bezpieczeństwem finansowym banków
 • Stabilnością finansową.

Autorom najlepszych prac w każdej kategorii zostaną przyznane następujące nagrody:

za pracę licencjacką: Nagroda Prezesa Zarządu BFG: 5.000 zł i II Nagroda: 2.500 zł

za  pracę magisterską: Nagroda Prezesa Zarządu BFG: 10.000 zł i II Nagroda: 6.000 zł

za pracę doktorską: Nagroda Prezesa Zarządu BFG: 15.000 zł i II Nagroda: 8.000 zł

Ponadto Jury Konkursu może przyznać nagrody dodatkowe: odpłatną praktykę w BFG lub możliwość publikacji artykułu naukowego w czasopiśmie “Bezpieczny Bank”.

 

Prace można nadsyłać w terminie do 31 stycznia 2022 roku.
Szczególu na stronie: https://www.bfg.pl/konkurs/

Stypendia Santander Universidades

SANTANDER.jpg

Rusza nabór na nowe stypendia #LifelongLearning. Są okazją do zdobycia nie tylko cenionych kompetencji, ale również certyfikatów, które pomogą wyróżnić się na rynku pracy.

W 2021 roku wsparcie i  wybrane projekty kierowane są nie tylko do studentów i absolwentów, także do wszystkich osób, które ukończyły 18 lat i są zainteresowane rozwojem osobistym.
Zachęcamy do śledzenia platformy santander-grants.com, na której publikowane są informacje o nowych naborach projektów stypendialnych realizowanych przy współpracy z najbardziej prestiżowymi ośrodkami akademickimi w Polsce i na świecie.

 

Ważne terminy:

 • 31 października Stypendium Rozwojowe Santander | Pre-Architektour 2021: Zrównoważona Urbanistyka
 • 2 listopada Stypendium Konferencyjne Santander | VII Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych
 • 11 listopada Stypendium Rozwojowe Santander | Biznes w Praktyce
 • 23 listopada Stypendium Językowe Santander | English to Boost your Career- University of Pennsylvania
 • 10 stycznia 2022 Stypendium Santander Tech | Emerging Technologies Program by MIT Professional Education

Szczegóły na stronie PROGRAMU.

InConventus.jpg
SG rekrutacja.jpg
Lubuska-Policja.jpg