Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego
gb.JPG
de.JPG

ANNA SKALSKA

 

Wydział Humanistyczny

 

Ukończony kierunek studiów: Filologia angielska
Rodzaj  studiów: studia stacjonarne pierwszego stopnia z tytułem licencjata

 

Moja autoprezentacja - video Oglądaj nas na YouTUBE 

 

Kilka słów o sobie:

Sky is the limit.

To zdanie brzmi niczym korporacyjny slogan powtarzany na niemal każdym szkoleniu motywacyjnym. Jeśli się jednak dobrze zastanowić, to okazuje się, że nie muszą to być puste słowa i że każdy z nas ma ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądało jego życie.

 

Od zawsze fascynowały mnie języki obce i kultury innych krajów, których poznawanie stało się z czasem moją pasją. Wybierając kierunek studiów wiedziałam, że musi być związany z moimi zainteresowaniami i jednocześnie powinien dać mi dobrą pozycję na rynku pracy. Jako studentka filologii niderlandzkiej znalazłam zatrudnienie w międzynarodowej korporacji finansowej, dzięki której zyskałam ogromne doświadczenie. Nie bez znaczenia był fakt, że kontakty z klientami i współpracownikami z wielu zakątków świata przyczyniły się do tego, że stałam się częścią wielokulturowego środowiska, które nauczyło mnie otwartości na inne sposoby działania i myślenia. Różnorodność doświadczeń spotykanych przeze mnie ludzi pozwoliła mi zrozumieć, że praca jest jednym z elementów życia i sęk w tym, żeby umiejętnie ją balansować z pozostałymi aspektami.

 

Kilka lat temu, zmęczeni krakowskim smogiem, podjęliśmy rodzinnie decyzję o przeprowadzce w lubuskie lasy, dzięki czemu otworzyła się przede mną nowa perspektywa zawodowa. Od dłuższego czasu zastanawiałam się nad kierunkiem dla mojej kariery i niezmiennie wracałam do radości, jaką dawała mi praca lektorki języka niderlandzkiego i polskiego jako obcego. Niszowość języka niderlandzkiego uniemożliwiła mi znalezienie zatrudnienia w szkolnictwie, więc postanowiłam podjąć studia na filologii angielskiej. Obecnie jestem nauczycielką języka angielskiego i polskiego w szkole w Niemczech. Praca ta daje mi szansę na odkrywanie nowych talentów i wspieranie w ich rozwoju umożliwiając jednocześnie poznanie języka i kultury naszych sąsiadów, a także pozwala godzić życie zawodowe z byciem mamą dużej rodziny.

 

Nazywam się Anna Skalska i jestem absolwentką studiów licencjackich na filologii angielskiej. Ponadto jestem magistrem filologii niderlandzkiej oraz nauczycielem języka polskiego jako obcego.

Zapraszam do kontaktu!

 

Gdzie mnie znaleźć?

linkedin.com

 

Napisali o mnie:

 

     Oglądaj nas na YouTUBE