Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego
gb.JPG
de.JPG

WERONIKA LEŚNIEWSKA

 

Wydział Humanistyczny

 

Ukończony kierunek studiów: Filologia rosyjska
Rodzaj  studiów: studia stacjonarne drugiego stopnia z tytułem magistra

 

Moja autoprezentacja - video Oglądaj nas na YouTUBE 

 

Kilka słów o sobie:

Jestem absolwentką studiów drugiego stopnia Uniwersytetu Zielonogórskiego na Wydziale Humanistycznym. Filologię rosyjską ukończyłam z wynikiem celującym. W trakcie studiów byłam laureatką stypendium rektora dla najlepszych studentów. Jako przewodnicząca Koła Naukowego Rusycystów nabyłam doświadczenie związane z kierowaniem i współpracą w grupie. Z moim kołem zgodnie z złożeniami projektów autorskich propagowałam język i kulturę Słowian Wschodnich, uczestnicząc w spotkaniach z różnymi grupami wiekowymi. Naszą działalność popularyzowałam w mediach m. in. w Radiu Index.

 

Reprezentowałam Uniwersytet Zielonogórski w XX Konkursie Poezji Rosyjskiej w Krakowie. Posiadam doświadczenie zawodowe związane z pracą na stanowisku specjalisty ds. zatrudniania cudzoziemców oraz uprawnienia wynikające z ukończenia kursu na wychowawców wypoczynku. Prywatnie jestem miłośniczką powieści kryminalnych oraz podróży do miejsc związanych z historią II wojny światowej.

 

Obecnie prowadzę własną działalność gospodarczą związaną m.in. z legalizacją pracy i pobytu cudzoziemców. Uczę języka polskiego jako obcego. Jestem asystentem nauczyciela w jednym z liceów w Zielonej Górze w klasie przygotowawczej dla młodzieży, która przyjechała do Polski w związku z konfliktem zbrojnym w Ukrainie.

 

Gdzie mnie znaleźć?

Multimedia:

Napisali o mnie:

 

  

Odwiedź nas na Facebook-u      Oglądaj nas na YouTUBE         Instagram