Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego
gb.JPG
de.JPG

AKTUALNOŚCI - TARGI PRACY 2020

 

Szanowni Państwo,

w związku z potencjalnym  zagrożeniem rozprzestrzenienia się koronowirusa SARS-CoV-2 i decyzjami Zarządu Województwa Lubuskiego i Prezydenta Miasta Zielona Góra o wstrzymaniu wszystkich imprez masowych informujemy, że planowane na 18.03.2020 r. Targi Pracy na UZ są odwołąne i odbędą się w późniejszym terminie.

O kolejnym planowanym terminie targów poinformujemy Państwa w najbliższym czasie.

 

Organizatorzy

TP.png
patronat.PNG
tp_patronat2019.png
loża.PNG
arr.PNG

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - eksperci podpowiedzą skąd brać fundusze na założenie i rozwój własnej działalności gospodarczej oraz jak lubuscy przedsiębiorcy i ich pracownicy mogą uzyskać dofinansowanie do szkoleń, studiów podyplomowych i usług doradczych (np. mentoring i coaching).

owes.jpg

 

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – w trakcie konsultacji dowiesz się m.in. czym są organizacje pozarządowe. Co to jest III sektor. Czym różni się fundacja od stowarzyszenia. Czy społecznik może zarabiać i czy w organizacji pozarządowej można zrobić karierę?

Ponadtto zainteresowani dowiedzą się jak rozkręcić społeczny biznes, otrzymać wsparcie finansowe, dowiedzą się też czym są przedsiębiorstwa społeczne. Opowiemy jak się rozwijają spółdzielnie socjalne w naszym regionie i pokażemy jak inne fundacje czy stowarzyszenia budują swoją markę.

logo_pip_napis.jpg

Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy  w Zielonej Górze - eksperci wyjaśnią jakie są rodzaje umów z pracodawcą, podpowiedzą, jak skutecznie zabezpieczyć swoje interesy właściwie zawartą umową, sprawdzą umowy gotowe do podpisania,  zasugerują na co zwrócić szczególną uwagę itp.

PIFE.png

 

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Konsultanci udzielają informacji na temat dotacji unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

UM ZG.jpg

 

Urząd Miasta Zielona Góra - Biuro Przedsiębiorczości i Działalności Gospodarczej zapraszają do wzięcia udziału w konsultacjach z zakresu administracyjno-prawnych aspektów prowadzenia indywidualnej  działalności gospodarczej.
 

alfabet.PNG

 

Aplikacyjne dokumenty- jeśli nie jesteś pewny czy są właściwe, podejdź do stoiska organizatora, specjaliści z BK na pewno Ci pomogą.

 


Bardzo ważny jest wygląd, zadbaj o niego, schludność jeszcze nikomu nie zaszkodziła a byłoby szkoda, żeby na starcie zaprzepaścić swoje szanse. Pracodawcy nie zainteresują się kandydatem, który ewidentnie nie dba o kulturę osobistą.

 


CV weź kilka egzemplarzy, żeby zostawić ewentualnym pracodawcom.

 


Dokładnie zaplanuj czas, ok. 20 min na firmę, którą jesteś zainteresowany, będzie niezręcznie przerywać rozmowę z pracodawcą tłumacząc się , że autobus ucieka.

 


Eksperci targowi - to osoby, z rad których warto skorzystać, przygotuj konkretne pytania, przyjdź z umową, którą masz właśnie podpisać - tutaj jest za darmo, gdzie indziej będziesz musiał zapłacić.

 


Forma, jeśli jesteś chory czy wczoraj zabalowałeś, lepiej zostań w domu , nie roznoś zarazków i złego wrażenia o sobie.

 


Gdybyś zapomniał długopisu, do robienia notatek, poproś na którymś stoisku, na pewno się znajdzie.

 


Higiena, zadbaj o świeżość oddechu, guma do żucia (oczywiście nie podczas rozmowy) czy szklanka wody może pomóc.

 


Interesujące informacje zapisuj, choćby na ulotkach targowych, po kilku dniach wszystko się plącze, nawet osobom tak zdolnym jak Ty.

 


Ja - tu wpisz to co Twoim zdaniem jest ważne a myśmy tego nie ujęli.

 


Koleżanka, kolega, ktoś z kim przyjdziesz na targi, wymienicie uwagi, łatwiej wspólnie przełamać lody ale nie może to być urodzony pesymista, krytykant, ktoś kto Cię tylko zdeprymuje.

 


Lista wystawców będzie wcześniej na stronie Biura Karier, przeanalizuj ją już w domu, nie zrażaj się jeśli wydaje Ci się, że nie ma nic dla Ciebie, na miejscu może okazać się całkiem inaczej.

 


Możesz być poproszony o kilka słów „do mikrofonu”, nie uciekaj to może być Twój pierwszy krok do kariery i promocji własnej osoby.

 


Nie rozpoczynaj rozmowy z pracodawcą od pytania o wynagrodzenie w ich firmie ale wykaż się wiedzą o nich (przeczytaj na stronie Biura Karier przed targami) to zrobi dobre wrażenie na pracodawcy.

 


Odwiedzaj stoiska, a nie zwiedzaj, podchodź, rozmawiaj, bierz materiały.

 


Program targów - zapoznaj się z nim wcześniej, wybierz warsztat czy seminarium z którego skorzystasz. Za żadne nie płacisz! Wkrótce za byle poradę będziesz musiał wyłożyć „żywe pieniądze”. To po prostu inwestycja w siebie, która zawsze się zwraca.

 

Rozpoczynaj odwiedzanie stoisk od tych, którymi jesteś zainteresowany, jeśli jest kolejka idź gdzie indziej ale nie rezygnuj, wracaj.

 

Przy stoiskach targowych są ludzie, którzy czekają na Ciebie, nie bój się, porozmawiaj z nimi, może to są Twoi przyszli koledzy z pracy. Przyszli tu dla Ciebie!

 

Tłum targowy niech Cię nie przeraża, nie myśl, że nie masz szans, inni to tacy sami ludzie jak Ty i wcale nie powiedziane, że są od Ciebie lepsi.

 

Ułatw sobie rozmowę z pracodawcą przygotowując krótkie formułki na rozpoczęcie rozmowy typu: „jestem absolwentem kierunku ….. i szukam pracy (praktyki, stażu) zgodnej z moim wykształceniem, co możecie mi państwo zaproponować?” albo „widzę, że szukacie państwo programistów, właśnie kończę informatykę, jakie wymagania stawiacie kandydatom?” czy też „zainteresowała mnie Państwa oferta pracy dla inżyniera chciałbym zostawić swoje CV” itp.

 

Wstępne wypełnienie dokumentów czy ankiety rekrutacyjnej - zastanów się dwa razy co napiszesz, nie zostawiaj pustych miejsc, jeśli nie rozumiesz, nie wstydź się dopytać, byłoby szkoda odpaść przez byle głupstwo.

 

Zastanów się, jakie materiały targowe ci się przydadzą, nie zbieraj wszystkiego, żeby wyrzucić zaraz za rogiem.

lokalizacja.PNG
plan.JPG
organizator.PNG

Organizatorem Targów Pracy  jest Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego

Biuro Karier UZ Uniwersytet Zielonogórski