Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego
gb.JPG
de.JPG

AMBASADOR KARIER UNII EUROPEJSKIEJ

 

 

Joanna Kuczak.JPG

Joanna Kuczak, studentka filologii angielskiej na UZ,

Ambasadorką Karier Unii Europejskiej

 

Wiosną br. Biuro Karier UZ zachęcało studentów naszej uczelni  do udziału w rekrutacji do programu „Ambasador Karier Unii Europejskiej”.

Jest to program zainicjowany w 2010 r. przez Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO), którego celem jest promowanie możliwości kariery w instytucjach UE, informowanie o rodzajach stanowisk, a także o procesie i zasadach rekrutacji.


W tegorocznej rekrutacji do programu Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) "Ambasadorowie Karier UE" edycji 2021/2022  wzięło udział 48 polskich uczelni spośród których wyłoniono 29 studentów - ambasadorów. Duży nacisk położono nie tylko na znajomość języków obcych, ale także na działalność społeczną kandydatów.


Miło nam poinformować, iż studentka II roku filologii angielskiej studiów pierwszego stopnia,  Joanna Kuczak, spełniła wszelkie wymogi i została nominowana na  Ambasadora Karier na UZ. Nasza Ambasadorka ma już za sobą pierwsze doświadczenia ze studiowania, działalności społecznej i pracy w  międzynarodowym środowisku. W roku akademickim 2019/2020 uczestniczyła w unijnym programie Erasmus + (Rzym, Uniwersytet Roma Tre), jest opiekunką studentów studiujących w ramach programu Erasmus + na Uniwersytecie Zielonogórskim, pełniła funkcję koordynatora w trakcie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Te doświadczenia powodują, że wyzwanie związane z pełnieniem funkcji Ambasadora Karier Unii Europejskiej jest dla niej kolejnym etapem rozwoju i możliwości realizowania kontaktów z rówieśnikami i przedstawicielami instytucji z całej Europy.
 

Z początkiem października wraz z pozostałymi Ambasadorami Karier Unii Europejskiej została przeszkolona przez EU Careers - Europejski Urząd Doboru Kadr. Była to świetna okazja do networkingu i wymiany dobrych praktyk z doświadczonymi ambasadorami i pracownikami UE.
 

Do Jej zadań będzie należało m.in.:

  • pełnienie roli punktu kontaktowego dla studentów zainteresowanych pracą w instytucjach UE,
  • identyfikowanie grup docelowych i rozpowszechnianie informacji na temat współpracy z instytucjami UE,
  • kontakty z uniwersyteckimi mediami,
  • uczestniczenie w wydarzeniach związanych z rozwojem zawodowym,
  • zarządzanie profilem Ambasadora Karier UE na Facebooku lub w innych serwisach.

Kontakt: FB www.facebook.com/EUCareersUZ