Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego
gb.JPG
de.JPG

W tej chwili nie prowadzimy zapisów na warsztaty.

 

 Zapraszamy wkrótce!


 

see you later.jpg

Areopag Etyczny

career_transitions.gif

 

Areopag Etyczny to autorski program wypracowany przez zespół Puckiego Hospicjum pw. Św. Ojca Pio oraz współpracujących z nimi ekspertów. Po raz dziesiąty studenci medycyny z całej Polski będą uczyć się jak przeprowadzać trudne rozmowy z chorymi i ich rodzinami.  Każdy z uczestników AE weźmie  udział w warsztatach prowadzonych przez psychologa oraz aktorów.

Zaproszeni aktorzy wcielają się w chorych, a rolą studenta jest przekazanie im informacji o niepomyślnym rokowaniu. Przed każdą scenką lekarz otrzymuje krótki opis choroby oraz sytuacji rodzinnej pacjenta. Scenki trwają około 5-10 minut, a następnie są omawiane. Uczestnicy AE podzieleni są na grupy, tak, aby każdy mógł spróbować własnych sił.  W rolę pacjentów wcielają się aktorzy.

Dotychczas na zaproszenie organizatorów do Pucka przyjechali m.in. Edyta Olszówka, Witold Dębicki oraz Magdalena Różańska. Od samego początku z zespołem są Martyna Kowalik i Szymon Nowak.
Z kolei wśród wykładowców na Areopagu Etycznym pojawili się m.in. prof. Jan Hartman, prof. Krystyna de Walden-Gałuszko oraz Jacek Santorski.

Warsztatom towarzyszą zajęcia windsurfingowe prowadzone przez Szkołę Windsurfingu Marzeny Okońskiej „Na Fali” http://www.okonska.inf.pl/  dwie godziny  dziennie , w większości spędzane na deskach (o ile tylko pozwala na to pogoda). Uczestnicy podzieleni są na kilkuosobowe grupy zgodnie z poziomem zaawansowania i pływają pod okiem instruktorów. W ubiegłych latach większość grup składała się głównie z początkujących.

Każdy dzień warsztatów i surfingu kończy się wykładem i dyskusją. Wieczorne spotkania mają nieformalny charakter, co umożliwia bliższy kontakt z zaproszonymi gośćmi. Wśród poruszanych tematów znajdują się zagadnienia związane z opieką paliatywną, bioetyką, rozmową z pacjentem oraz prawnymi aspektami pracy lekarza.

Koszt całkowity (zajęcia wykładowo- warsztatowe, 3 noclegi, wyżywienie, surfing wraz z wypożyczeniem pianek i sprzętu)  wynosi 800zł.

 

Uwaga.

Dla pierwszych dwudziestu osób które wypełnią  w/w formularz do dnia 8 czerwca br. (do godziny 24.00) otrzymają rabat w wysokości 200 złotych!

 

ZAPISY ZAKOŃCZONO

Aby być na bieżąco informowanym o prowadzonych warsztatach zapisz się do:

BK Newsletter