Studenci, którzy chcą zdobyć dodatkowe doświadczenie zawodowe i wzbogacić swoje portfolio mogą za pośrednictwem Biura Karier znaleźć praktykę indywidualną, nie koniecznie związaną z profilem kształcenia. Zasady i tryb odbywania praktyki indywidualnej określa porozumienie między Uczelnią a podmiotem prowadzącym praktykę. Procedura zaliczania praktyk indywidualnych jest uregulowana przez zarządzenie nr 121 Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego z dnia 19 grudnia 2012 r. w sprawie wprowadzenia regulaminu praktyk indywidualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Od czego zacząć jeśli chcesz sprawdzić swoje świeżo nabyte umiejętności w praktyce?
1 krok…
Wybierz miejsce praktyki:
2 krok…
Pobierz potrzebne dokumenty ze strony internetowej Biura Karier UZ
3 krok…
Zapoznaj się z Regulaminem Praktyk Indywidualnych,w którym zawarte są szczegółowe zasady ich przebiegu i zaliczania.
4 krok…
Złóż w Biurze Karier wypełnione i podpisane ww. dokumenty: wniosek o praktykę, 2 egzemplarze umowy oraz instrukcję praktyki.
5 krok…
W celu zaliczenia praktyki indywidualnej złóż w Biurze Karier dzienniczek praktyk oraz opinię wystawianą przez Organizatora praktyki.
W celu uzyskania wpisu do indeksu lub suplementu do dyplomu odbytej praktyki indywidualnej podczas I stopnia studiów, złóż w odpowiednim dziekanacie podanie do Dziekana Wydziału wraz z kopiami dokumentów: dzienniczka praktyki i opinii. natomiast, kiedy praktykę indywidualną odbywałeś na II stopniu - podanie o wpis do suplementu do dyplomu możesz złożyć do Prorektora ds. Studenckich za pośrednictwem Działu Spraw Studenckich.
UWAGA! Studenci z kierunku Pedagogika bez specjalności nauczycielskich po odbyciu takiej praktyki w wymiarze nie mniejszym niż 150 godzin w placówkach oświatowych, mogą zwrócić się do dziekana wydziału z prośbą o wpis do indeksu i suplementu do dyplomu. Na podstawie pozytywnej opinii opiekuna praktyk zawodowych na danym kierunku, można ją zaliczyć na poczet praktyki pedagogicznej, dzięki której student 1 stopnia po uprzednim nabyciu wiedzy i umiejętności z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki szczegółowej, nauczanych w wymiarze nie mniejszym niż 270 godzin (po 2 roku studiów) w powiązaniu z kierunkiem (specjalnością) kształcenia nabywa kompetencje pedagogiczne.
Nie martw się, kiedy nie otrzymasz wpisu w indeksie - będziesz miał opinię z praktyki, która będzie spełniała funkcję referencji podczas szukania pracy.
Zadbaj, żeby zawierała takie informacje:
- o tym, czego się nauczyłeś (np. praca nad konkretnym projektem),
- w czym jesteś dobry,
- co będzie twoim atutem w przyszłej pracy zawodowej.