Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego
gb.JPG
de.JPG

Career Manager

30. October 2020

Career Manager to narzędzie, dzięki któremu zaplanujesz swoją karierę. Skoncentruj się na zdefiniowaniu celu zawodowego. Wypełniając kolejne strony przejdziesz przez proces rozwoju tych umiejętności i kompetencji, które pomogą Ci osiągnąć Twój cel.

more…

Poradniki online

30. October 2020

E-book "24 błędy w CV, przez które nie dostajesz pracy"

Nawet najlepsi rzadko wiedzą, jak napisać CV, a następnie je wysłać aby pracodawca zawsze zwrócił na nie uwagę. Większość artykułów ze wskazówkami jak napisać CV opisuje podstawowe błędy, a Ty nie dowiadujesz się nic nowego. Ten przewdonik jest inny. Po jego przeczytaniu dowiesz się, jak napisać CV, które zapewni Ci więcej zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne. E-book przygotowany dla studentów przez www.interviewme.pl, dostępny do przeczytania tutaj.

 

 

50 najczęstszych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej.

Pobierz darmowy e-book i sprawdź, o co na pewno zapyta Cię rekruter!

E-book dostępny do przeczytania w tym miejscu

 

 

 

Jak napisać list motywacyjny, który zapewni Ci pracę.

Czy Twój list zaczyna się od “W odpowiedzi na ofertę…”? To tak jak większość nudnych listów. Jest duża szansa, że rekruter nie będzie czytał dalej! W ebooku poniżej dowiesz się, jak napisać list motywacyjny, który nie trafi do kosza.  https://interviewme.pl/ebook-list-motywacyjny

 

 

 

 

Przewodnik "Pracodawcy" 2014/2015

Polecamy wszystkim studentom i absolwentom przewodnik wydany przez portal pracuj.pl. w którym znajdują się interesujące artykuły oraz ofertypracy, praktyk i staży. W magazynie znajdziemy również artykuły poświęcone konkretnym firmom, dzięki czemu możemy bliżej poznać swoich potencjalnych pracodawców. Przewodnik jest dostępny w wersji on-line oraz w wersji papierowej w siedzibie naszego Biura Karier.


 

Wzory CV

30. October 2020

Jeśli wiesz jaka treść powinna  się znaleźć w Twoim CV,  pora zastanowić się nad formą. 

Może warto stworzyć życiorys, który będzie wyróżniał się na tle pozostałych a przy okazji pokaże Twoją kreatywność i pomysłowość już na etapie rekrutacji?
Pamiętaj, że pracodawca na zapoznanie się z CV poświęca zwykle nie więcej niż minutę!
To jest Twój czas żeby błysnąć! 

 

Poniżej prezentujemy przykłady różnego podejścia do CV - od standardowego po kreatywne. 
Oczywiście "kreatywne" CV nie wszędzie będzie mile widziane. Zastanów się czy firma, do której aplikujesz doceni Twoje starania czy nie potraktuje ich jako przerostu formy nad treścią.

 

Zobacz jak zrobili to inni a potem stwórz swój własny życiorys.

more…

Poradnik dla poszukującego pracy

30. October 2020

Opracowany przez nas poradnik skierowany jest do tych wszystkich osób, które chciałyby skorzystać z naszej wiedzy nt. efektywnego poszukiwania pracy zarówno w kraju jak i za granicą. Mamy świadomość, że trudno jest doradzać z pozycji osoby mającej zatrudnienie. Niemniej jednak, nasze doświadczenie zawodowe pozwala nam na przekazanie kilku informacji wartych uwagi.

more…

Legalne pośrednictwo pracy

30. October 2020

O tym jak ustrzec się przed nieuczciwymi pośrednikami pracy! Jeżeli zamierzasz podjąć pracę i chcesz skorzystać z usług agencji zatrudnienia, to pamiętaj:Zanim podpiszesz umowę i cokolwiek zapłacisz, sprawdź, czy agencja ma dokument potwierdzający wpis do rejestru agencji zatrudnienia na prowadzenie pośrednictwa pracy.

more…

Oferty pracy w internecie

30. October 2020

Internet to niezwykle pomocne narzędzie w poszukiwaniu pracy.
Dajemy Wam listę najpopularniejszych serwisów, które mogą dostarczyć potrzebnych informacji.
Warto z nich skorzystać! 

more…