Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego
gb.JPG
de.JPG

AGATA BORUSZEWSKA

Fot. K. Adamczewski

Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska

 

Ukończony kierunek studiów: Architektura

Rodzaj  studiów: stacjonarne drugiego stopnia z tytułem magistra inżyniera architekta

 


Moja autoprezentacja - video Oglądaj nas na YouTUBE 

 

Kilka słów o sobie:

Jestem absolwentką studiów inżynierskich oraz magisterskich Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ukończyłam kierunek architektura na wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.

 

Moja praca magisterka  pt. „Planetarium im. Marii Kunic w Świdnicy" jest koncepcją obiektu położonego na trzech okręgach - symbolicznym połączeniem dwóch znaków nieskończoności wraz z planetami i ich osiami obrotu. Planetarium zostało „uszyte na miarę” oczekiwań pracowników tego typu placówek,  jak i mieszkańców samej Świdnicy. Obiekt,  zgodnie z tendencjami światowej architektury, łączy w sobie ciekawą formę i proekologiczne rozwiązania, co doceniono umieszczając go w grupie 13 najlepszych prac w Ogólnopolskim Konkursie „Drewno w Architekturze". Link do animacji pracy magisterskiej - WEJŚCIE

 

Rysunek artystyczny, jak i techniczny, był zawsze moją pasją i  moją mocną stroną, dlatego kierunek architektura, najbardziej odpowiadał moim zainteresowaniom. Dzięki studiom na UZ nauczyłam się projektować budynki nie tylko estetyczne, ale także użyteczne i trwałe.

 

Uniwersytet dał mi możliwość brania udziału w różnych konkursach, w których niejednokrotnie zostawałam laureatką.

 

Mój rozwój zawdzięczam też działalności w kołach naukowych. Byłam przewodniczącą koła naukowego „ArchiWizja”, sekretarzem koła naukowego „Historia Kołem się Toczy” oraz członkinią koła naukowego „Architektura w Przestrzeni Zrównoważonej”. Aktywnie promowałam kierunek architektura podczas Dni Otwartych na moim wydziale. Byłam także członkiem Komisji Stypendialnej Studentów.

 

Obecnie pracuję w biurze projektowym, gdzie miałam możliwość uczestniczenia w projektach architektonicznych oraz architektury wnętrz. Dodatkowo prowadzę zajęcia z Technologii Informacyjnej dla pierwszego roku architektury.

 

 

Gdzie mnie znaleźć?
 

CV architektoniczne:

 1. I miejsce w konkursie rysunkowym „Wygraj szkicownik Buildera”, Uniwersytet Zielonogórski 03.2017.
 2. Wystawa zbiorowa opracowań graficznych pt. „Architektura Współczesna – Laureaci Nagrody Pritzkera i SARP” w budynku A8 Uniwersytetu Zielonogórskiego 06.2018.
 3. Wystawa zbiorowa pt. „Jubileusz 10-lecia Kierunku Architektura UZ” , Uniwersytet Zielonogórski 06-10.2018.
 4. I Nagroda w wydziałowym Konkursie Fotograficznym „Fotograficzny Atlas Architektury, Globtroter Architektoniczny” w kategorii „Zapomniana Architektura”, Uniwersytet Zielonogórski 2019. 
 5. III Nagroda w 1. Edycji Konkursu wydziałowego WBAiIŚ UZ Archi-Kartka w kategorii „Techniki Łączone” za pracę artystyczno-projektową pt. Architektoniczna Kartka Tematyczna „Archi-Kartka”, Uniwersytet Zielonogórski 2018/2019.
 6. III Nagroda w 3. Edycji Konkursu wydziałowego WBAiIŚ UZ Archi-Kartka w kategorii „Techniki Łączone” za prace artystyczno-projektowe pt. Architektoniczna Kartka Tematyczna „Archi-Kartka”, Uniwersytet Zielonogórski 04.2021.
 7. I miejsce w konkursie „ARCHI-AKCJA_2021” dot. opracowania animacji promującej poprzez działania projektowo-artystyczne kierunek Architektura WBAiIŚ UZ 04.2021.
 8. I miejsce w konkursie „ARCHI-AKCJA_2021” dot. opracowania filmu promującego poprzez działania projektowo-artystyczne kierunek Architektura WBAiIŚ UZ 04.2021.
 9. II miejsce w konkursie „ARCHI-AKCJA_2021” dot. opracowania graficznego promującej poprzez działania projektowo-artystyczne kierunek Architektura WBAiIŚ UZ 04.2021 r.
 10. Wernisaż zbiorowy wyróżnionych prac magisterskich na kierunku Architektura, Uniwersytet Zielonogórski 10.2021.
 11. Nominacja pracy dyplomowej do ścisłego finału konkursu ogólnopolskiego „Drewno w Architekturze”, Białystok 11.2021 - LINK

 

 

Napisali o mnie:

 

 • Strona AiU UZ - LINK
 • FB Instytut Architektury i Urbanistyki WBAiIŚ UZ - LINK
 • FB Instytut Architektury i Urbanistyki WBAiIŚ UZ - LINK
 • Strona II LO w Świdnicy - LINK
 • Strona swidnica24.pl - LINK
 • FB UZ - LINK
 • FB Instytut Architektury i Urbanistyki WBAiIŚ UZ - LINK

 

  

  Instagram    Oglądaj nas na YouTUBE