Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego
gb.JPG
de.JPG

EDYTA MIELCZAREK

 

Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii

 

Ukończony kierunek studiów: Informatyka i ekonometria

Rodzaj studiów: studia stacjonarne drugiego stopnia z tytułem magistra

 


Moja autoprezentacja - video Oglądaj nas na YouTUBE 


Kilka słów o sobie:

Będąc w liceum chciałam zostać nauczycielką matematyki, dlatego studia I stopnia rozpoczęłam właśnie na tym kierunku.  Na drugim roku studiów zainteresowałam się zastosowaniami matematyki i w konsekwencji ukończyłam dwie specjalizacje: matematyka z informatyką w ekonomii oraz matematyka z informatyką w finansach i ubezpieczeniach.

 

W trakcie studiów licencjackich brałam udział w dwóch projektach uczelnianych - w Szkole Modelowania Matematycznego oraz w Warsztatach Analitycznych realizowanych w wg projektu Zintegrowany program kształcenia na Uniwersytecie Zielonogórskim. To w ramach tych zajęć odbyłam cykl wizyt studyjnych u potencjalnych pracodawców oraz 3 miesięczny staż.  

 

Na skutek współpracy z zielonogórskim start-up'em, tworzącym oprogramowanie z wykorzystaniem metod Sztucznej Inteligencji,  zdobyłam moje pierwsze prawdziwe doświadczenia zawodowe. Dzięki nim utwierdziłam się w przekonaniu, że dalej chcę zgłębiać wiedzę z dziedziny matematyki oraz informatyki. Studia magisterskie ukończyłam na kierunku informatyka i ekonometria. W pracy dyplomowej, w której opisywałam pojęcie transformaty Fouriera, pokazałam jej zastosowanie w praktyce, na rzeczywistych danych. Za w/w pracę dyplomową otrzymałam nagrodę Dziekana WMIiE w konkursie na najlepszą pracę dyplomową obronioną w roku akademickim 2020/2021.

 

Aktualnie pracuję jako inżynier danych w prężnie rozwijającej się firmie z sektora B2B. Podjęcie zatrudnienia w międzynarodowym środowisku sprawiło, że dzisiaj sprawnie posługuję się językiem angielskim.


Posiadam doświadczenie zawodowe w dziedzinach Data Science i Data Engineering. Potrafię programować w językach Python i SQL oraz mam doświadczenie w korzystaniu z platform chmurowych.

 

 

Gdzie mnie znaleźć?
LinkedIn

 

Napisali o mnie:

 

 

 

 

 

 

 Oglądaj nas na YouTUBE