Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego
gb.JPG
de.JPG

Program praktyk studenckich w administracji rządowej

PAR.jpg

Zgodnie z zaleceniem Rady Ministrów rozpoczęła się realizacja programu praktyk studenckich w administracji rządowej i instytucjach im podległych lub przez nie nadzorowanych.

Rządowy program praktyk studenckich w administracji publicznej jest szansą na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego, ale przede wszystkim pozwoli studentom na wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności w praktycznym działaniu oraz poznanie warunków pracy w administracji. Istotnym celem jest również umożliwienie studentom sprawdzenia zdolności do adaptacji w nowym środowisku, elastyczności zachowań oraz oceny możliwości realizacji własnych planów zawodowych.

Program dotyczy wyłącznie obowiązkowych praktyk, odbywanych zgodnie z tokiem studiów i wynikających z programu studiów.

Ofertę praktyk studenckich pochodzącą z Centralnej Bazy Ofert Pracy można znaleźć na stronie internetowej www.oferty.praca.gov.pl w zakładce PRAKTYKA STUDENCKA.

 

Więcej o programie na stronie: www.nauka.gov.pl

Absolwent Roku 2015 poszukiwany!

adzuna.jpg
Adzuna połączyła siły z najlepszymi specjalistami ze świata biznesu oraz firmami, aby wybrać i nagrodzić najwybitniejszych absolwentów 2015. Rozdajemy fantastyczne nagrody, w tym 5000 PLN, doświadczenie zawodowe w wiodącej fimie, "klinikę CV" z uznanym przedsiębiorcą oraz wiele, wiele innych.
 
Poszukujemy najlepszych polskich absolwentów i oferujemy interesujące nagrody dla najzdolniejszych w swojej dziedzinie. Jeśli Twoje wyniki naukowe wzbudzają zazdrość na całym wydziale, przewodniczysz organizacji studenckiej lub drużynie sportowej... jesteś w odpowiednim miejscu.
 
Osoby chcące wziąć udział w konkursie muszą odpowiedzieć na kilka krótkich pytań i opisać co sprawia, że wybijają się ponad tłum. Zgłoszenia można wysyłać do 22 sierpnia 2015. Zwycięzca ogłoszony zostanie 1 września 2015.
 
FbBanner.png

 

Program Rozwojowy dla Absolwentów Ekstraklasa

me Ekstraklasa_2015.jpg

Firma Tesco Polska Sp. z o.o. daje swoim pracownikom możliwość realizacji osobistych ambicji i pragnień, jednocześnie dbając o wybór właściwej ścieżki kariery oraz dalszy rozwój zawodowy. W roku 2008 Tesco uruchomiło po raz pierwszy Program Rozwojowy dla Absolwentów Ekstraklasa skierowany do absolwentów uczelni wyższych.

 

Roczny program rozwojowy skierowany jest w tym roku do studentów pierwszego i drugiego roku studiów II stopnia oraz do absolwentów uczelni wyższych (maksymalnie 2 lata po ukończeniu studiów wyższych magisterskich). Udział w programie pozwala na zrobienie pierwszego kroku zawodowego osobom bez doświadczenia. W tym roku szukamy absolwentów do udziału w programie, który będzie realizowany w Dziale Zakupów w Biurze Głównym Tesco w Krakowie –jego założeniem jest intensywne szkolenie w miejscu pracy umożliwiające objęcie stanowiska kupieckiego lub wysokospecjalistycznego po ukończeniu programu.

Rekrutacja na program potrwa do 19 lipca 2015.

  

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na Program Rozwojowy dla Absolwentów Ekstraklasa studenci i absolwenci znajdą na Naszej stronie internetowej www.tesco.pl/kariera w zakładce „Programy rozwojowe i praktyki”.

Aplikacje należy składać poprzez formularz aplikacyjny znajdujący się na naszej stronie www.tesco.pl/kariera.

 

Spotkania rekrutacyjne będą odbywały się w lipcu 2015 a Centrum Oceny zaplanowane jest na początku sierpnia 2015.

Start Up Academy.jpg

 

 

KONKURS II edycja_16.03.jpg

Programu Stypendialnego dla Krajów Europy Środkowo-Wschodniej DBU

dbu.jpg

Program stypendialny DBU ma na celu profesjonalne zawodowe kształcenie polskich przyszłych kadr ochrony środowiska oraz zdobycie doświadczenia zawodowego, które ułatwi młodym absolwentom rozpoczęcie kariery w dynamicznie rozwijającym się sektorze zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Dodatkowo, program pozwala rozwinąć znajomość języka niemieckiego, nawiązać cenne branżowe kontakty i zdobyć doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku.

Program stypendialny umożliwia odbycie zawodowego bądź naukowego stażu w Niemczech. Podczas stypendium realizujesz przygotowany przez siebie projekt badawczy na ważny dla ochrony środowiska w Polsce lub w Niemczech temat.
Staż można odbyć na uniwersytetach, w ministerstwach, przedsiębiorstwach, instytutach badawczych, urzędach, organizacjach pozarządowych, centrach badawczo - biznesowych itp. DBU wybiera miejsce najbardziej odpowiednie dla Twojego stażu – instytucję, której opieka umożliwi Ci pełną realizację projektu. Możesz też sam zaproponować takie miejsce, a DBU pomoże Ci się do niego dostać. Staż może trwać od sześciu do dwunastu miesięcy. Laureaci otrzymują początkowo stypendium sześciomiesięczne, a
pod koniec tego okresu można ubiegać się o przedłużenie pobytu do kolejnych sześć miesięcy.
Wysokość stypendium wynosi 1060, - euro na miesiąc i jest ono wolne od podatku. Ponadto DBU finansuje koszty ubezpieczenia (OC, wypadkowe, chorobowe) w Niemczech. DBU nie może finansować przedłużenia pobytu dla realizacji już rozpoczętych studiów lub praktyk w Niemczech.
Stypendia przyznawane są w trybie konkursowym. O stypendium można ubiegać się tylko jeden raz.
Dlatego ważne jest staranne przygotowanie aplikacji. Szczególnie istotna jest przedstawiona przez kandydata koncepcja projektu, który chce on realizować na stypendium (szczegóły wyjaśnione poniżej).

Ważne terminy:
Termin składania wniosków: 16.06.2015 - 16.09.2015
Składanie wniosków odbędzie się w dniach: 16 czerwca 2015 - 16 września 2015 r.
Wnioski o stypendium należy składać poprzez witrynę internetową DBU, w systemie on-line, po wcześniejszej rejestracji na stronie DBU www.dbu.de/1453.html

Grupa CIECH zaprasza do płatnego Programu Staży

 

ciach-staże.jpg

Europejski Wolontariat w Biurze Regionalnym Województwa Lubuskiego w Brukseli

yBBregions.JPG

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli informuje o rozpoczętym naborze dla młodych Lubuszan w wieku 18-30 lat do III  edycji Europejskiego Wolontariatu EVS w ramach realizowanego przez Województwo Lubuskie projektu „yBBregions – Youth and Brussels Based” z programu UE Młodzież w działaniu na lata 2007-2013. Celem projektu a więc i wolontariatu jest nieformalne uczenie się i zdobywanie wiedzy nt. Unii Europejskiej, jej polityk, inicjatyw oraz funkcjonowania instytucji UE.

 

Do 12 czerwca osoby odpowiadające kryteriom kwalifikowalności (wiek, znajomość j. angielskiego, miejsce urodzenia i/lub/zamieszkania i/lub bycie uczniem, studentem uczelni w Lubuskiem) mogą zgłaszać swoje kandydatury do udziału w trzymiesięcznym wolontariacie EVS w lubuskim biurze regionalnym w Brukseli, który rozpocznie się 1 września i potrwa do 30 listopada 2015 r.  W ramach projektu wolontariuszom zapewniamy zakwaterowanie, stypendium na wyżywienie, bilety komunikacji miejskiej oraz tzw. kieszonkowe, zgodnie z kwotą ryczałtową programu Młodzież w działaniu aa także bilety lotnicze na podróż do i z Brukseli.

 

Kandydatury należy zgłaszać poprzez stronę internetową projektu (tworząc profil i  odznaczając okienko: INTEREST EVS WINTER oraz przesyłając CV i list motywacyjny na adres bruksela@lubuskie.pl ).

 

Więcej szczegółowych informacji w załączonym dokumecie oraz na stronie BRWL: http://www.bruksela.lubuskie.pl

Studencie, zabierz głos w imieniu pokolenia Y i wygraj iPada!

jestemYgrekiem_nie jestem leniem.jpg

Rusza badanie opinii studentów realizowane przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK) w ramach kampanii świadomościowej #jestemYgrekiem. nie jestem leniem. Poprzez udział w ankiecie młodzi ludzie mogą wyrazić swoją opinię i oczekiwania wobec wysokiej jakości staży i praktyk oraz pracodawców, którzy je oferują. Wśród uczestników badania zostanie wylosowana nagroda – iPad Air 32 GB.

 

Badanie jest dostępne na stronie www.stazeipraktyki.pl.

III edycja programu Liderzy Ochrony Zdrowia

 

liderzy.jpg

Rusza 8. edycja programu One Level Up!

 

OneLevelUp -ostateczna wersja.jpg

Konferencja

 

ulotka_konferencja.jpg

Kopalnia Talentów – III edycja programu KGHM Polska Miedź dla najlepszych studentów i absolwentów

Kopalnia Talentów.jpg

 

CZYM JEST KOPALNIA TALENTÓW?


Kopalnia Talentów to unikalna możliwość startu w życie zawodowe pracując dla jednego z największych producentów miedzi, złota i srebra na świecie. Kopalnia Talentów to szansa na współpracę z wysokiej klasy specjalistami, realizację ciekawych zadań i program rozwojowy, który pozwala na odkrycie własnych możliwości


 
CO OFERUJEMY?*
 • Zatrudnienie na umowę o pracę przez 18 miesięcy trwania programu
 • Możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w jednej z największych na świecie firm wydobywczych i produkcyjnych
 • Przynajmniej trzy rotacje w obrębie globalnej Grupy Kapitałowej pod opieką wysokiej klasy specjalistów
 • Wsparcie mentora i doradcy kariery przez cały czas trwania programu
 • Możliwość identyfikacji własnego potencjału i szeroki wachlarz działań rozwojowych

Osobom, które zakończą program z sukcesem możliwość dalszej pracy w KGHM Polska Miedź
 
KOGO SZUKAMY?
 • Studentów ostatniego roku lub absolwentów studiów magisterskich z 2014 i 2015 roku kierunków: geoinżynieria, górnictwo i geologia, mechanika i budowa maszyn, metalurgia, energetyka, informatyka, prawo i pokrewnych
 • Komunikatywnych osób z wysoką motywacją, podejmujących inicjatywę, dynamicznych, posiadających zdolności analityczne, odnajdujących się w pracy zespołowej, chętnych do nauki, gotowych na nowe wyzwania
 • Osób podzielających wartości KGHM: odpowiedzialność, odwaga, współdziałanie, zorientowanie na wyniki i bezpieczeństwo
 • Osób biegle posługujących się językiem angielskim (dodatkowym atutem będzie znajomość języka hiszpańskiego i niemieckiego)
 • Osób swobodnie poruszających się w aplikacjach MS Office
 • Osób gotowych do podjęcia pracy w pełnym wymiarze i mobilnych
 • Osób cieszących się stanem zdrowia pozwalającym na pracę pod ziemią (wybrane rotacje)

JAKIE SĄ ETAPY REKRUTACJI?

I etap
1. Wypełnienie formularza aplikacyjnego i przygotowanie zadania umieszczonego na stronie www.kopalniatalentow.pl
2. Podsumowanie wyników i wyłonienie uczestników II etapu
II etap
1. Rozmowa telefoniczna w języku angielskim i test on-line znajomości MS Excel
2. Podsumowanie wyników i wyłonienie uczestników III etapu
III etap
1. Rozmowa kwalifikacyjna oraz udział w zadaniach indywidualnych i grupowych w siedzibie firmy w Lubinie
2. Podsumowanie wyników i wyłonienie uczestników programu
 
Ostateczny termin składania aplikacji 31 maja. Start programu od października 2015 r. Więcej na stronie: http://kopalniatalentow.pl/

*Program będzie realizowany w Centrali i Oddziałach firmy zlokalizowanych w regionie Zagłębia Miedziowego
 

Ready2Work – Program stażowy w Parku Naukowo-Technologicznym

ready2work.JPG

Centrum Badawczo-Rozwojowe Perceptus S.A zajmujące się zagadnieniami z obszaru projektowania, produkcji i wdrażania systemów bezpieczeństwa IT,zaprasza wszystkich studentów zainteresowanych zdobywaniem doświadczenia w sektorze nowoczesnych technologii i bezpieczeństwa IT do podjęcia współpracy w ramach programu stażowego „Ready2Work”.

 

Szukamy osób z wiedzą, predyspozycjami i głową pełną pomysłów.

 

To jaki kierunek studiujesz, jest dla nas sprawą drugorzędną. Liczy się Twoja wiedza, doświadczenie i to ile jesteś się jeszcze w stanie nauczyć. Sprawdź oferty na stronie http://ready2work.pl/i zgłoś aplikację.

Jeśli nie znajdziesz odpowiedniej oferty dla siebie, a wierzysz, że Twoje umiejętności mogłyby sprawdzić się w naszej firmie wyślij nam swoje CV i krótką notkę ze swoimi dotychczasowymi doświadczeniami.

Jeśli spodoba nam się Twoja kandydatura zadzwonimy i umówimy się na spotkanie.

 • Dla kandydatów, którzy będą w stanie pokazać i udowodnić nam, że wiele już potrafią przewidujemy staże płatne,
 • Najlepsi po ukończeniu stażu otrzymają ofertę stałego zatrudnienia.

Ponadto:

 • Dostaniesz możliwość wykazania się i realizacji indywidualnych projektów,
 • Gwarantujemy dostęp do najnowszych technologii i wiedzy,
 • Zapewniamy niezbędne narzędzie do pracy, a dla samodzielnych możliwość pracy zdalnej,
 • Zyskasz  możliwość wykorzystania wiedzy zdobytej w trakcie studiów w praktyce,
 • Nauczysz się pracy w oparciu o metodologię Agile,
 • Po ukończeniu stażu będziesz mieć odpowiednią wiedzę, by podjąć pracę w sektorze IT,
 • Jeśli chcesz możesz brać udział w konferencjach, szkoleniach i wyjazdach integracyjnych,

 

Dołącz do zespołu otwartych i kreatywnych ludzi z pasja i pracuj z międzynarodowymi projektami IT w Lubuskim Parku Naukowo-Technologicznym!

Więcej informacji na stronie http://ready2work.pl/.

Konkurs dla młodzieży „Local Heroes”

 

infografikawersjapolska.jpg

Wakacyjny staż studencki VELUX w Danii

 

Velux.jpg

Spring is here. Dust off your programming skills & challenge yourself with Codility tests!

 

sollers.png

Akademia dla Młodych

 

11040639_905159482856345_4477914360472523851_n.jpg

Program Płatnych Staży Managerskich

Auchan.jpg

Wybrani Stażyści będą odbywać staż w wielu miastach/regionach. Program Płatnych Staży Managerskich został przygotowany dla ambitnych i dyspozycyjnych absolwentów lub studentów ostatniego roku. Staże organizowane są w każdym województwie w większości naszych Sklepów. 
 

 
Staż przygotowuje uczestników do samodzielnego zarządzania działem
handlowym w tym kilkuosobowym zespołem poprzez:

•Badanie potrzeb klienta i dostosowanie oferty handlowej,
•Analizę wyników sprzedaży i obserwacją działań konkurencji,
•Zarządzanie zadaniami i czasem pracy zespołu,
•Komunikację z zespołem i reagowanie na bieżące sytuacje,
•Prowadzenie zebrań i szkoleń,

 
Oczekujemy, że jesteś osobą:
•dyspozycyjną i gotową w okresie 6-12 miesięcy do częstych kilkutygodniowych
wyjazdów stażowo-szkoleniowych,
•zainteresowaną handlem, podstawami ekonomii i zarządzaniem,
•komunikatywną, nastawioną na ludzi i na współpracę,
•otwartą na zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy,
•gotową do zmiany miejsca zamieszkania w obszarze min. województwa
(zwiększy to Twoje szanse na pozostanie z nami po stażu).
 
Oferujemy Ci:
•płatny staż z indywidualnym planem rozwoju,
•zdobycie doświadczenia poprzez poznanie obowiązków managerskich, dzięki
równoległej pracy z Pracownikami i Managerami,
•wsparcie ekipy oraz pakiet potrzebnych szkoleń,
•możliwość zatrudnienia w Auchan na stanowisku Managera, po ukończeniu
stażu (co roku 76% Stażystów zostaje z nami).
 
Znajdź ofertę i aplikuj na: www.auchan.pl

Trwa rekrutacja do Programu Menedżerskiego

zywiec zdroj.png

Zostań Żywiołowym Menedżerem - trwa rekrutacja do Programu Menedżerskiego


Masz pragnienie rozwoju, a nowe wyzwania to Twój Żywioł? Jesteś studentem ostatniego roku lub absolwentem kierunków technicznych lub ekonomicznych? Aplikuj do Programu Menedżerskiego w firmie  Żywiec Zdrój i zostań Żywiołowym Menedżerem!

 

Program Menedżerskito intensywny, 18-miesięczny rozwój w jednym z najbardziej złożonych i kompleksowych działów firmy Żywiec Zdrój – Obszarze Operacji. Dzięki udziałowi w Programie będziesz realizował ambitne zadania w ramach rotacyjnych projektów, rozwiniesz kompetencje zawodowe, a w przyszłości zyskasz możliwość objęcia stanowiska menedżerskiego.

 

Nie zwlekaj- aplikuj do Programu poprzez stronę www.zywiolowymanager.pl

Program Praktyk Wakacyjnych 2015

warta.jpg

 

W WARCIE  wierzymy, że ludzie są największym potencjałem każdej organizacji, a ich pasja, zaangażowanie i umiejętności tworzą sukces firmy. Każdy pracownik jest na swój sposób wyjątkowy i wzbogaca naszą organizację swoją osobowością, umiejętnościami oraz perspektywą postrzegania świata, dlatego też doceniamy to na co dzień.

 

Oferujemy praktykę w obszarach: ubezpieczenia, sprzedaż, rachunkowość, prawo, ryzyko, zarządzanie - projektami, procesami, produktami, HR, IT, administracja, windykacja, likwidacja szkód.

 

W trakcie trwania praktyki, jak i wstępnego Szkolenia Adaptacyjnego, praktykant ma okazję do zapoznania się z funkcjonowaniem Warty, jej strukturą oraz kulturą organizacyjną. Praktykant realizuje wcześniej określone zadania pod okiem Opiekuna Praktyki, który służy swoim wsparciem i dzieli się posiadana wiedzą.

 

Kończąc praktyki ich uczestnicy wystawiają opinie dzięki którym stale usprawniamy i rozwijamy nasz Program Praktyk Wakacyjnych, aby jak najlepiej sprostać potrzebom i oczekiwaniom studentów.

 

Po zakończeniu Programu uczestnicy mają wiele możliwości rozwoju, w zależności od oceny osiągnięć podczas pracy w Warcie, a także etapu studiów, na którym się znajdują. Dla absolwentów i studentów ostatnich lat studiów magisterskich istnieje możliwość zatrudnienia. 

Więcej na stronie: http://www.warta.pl/kariera-zbiorcza

Millennium Bankers

Millenium Bankers.jpg

Program praktyk - Millennium Bankers skierowany jest do studentów III-V roku, którzy wiążą karierę zawodową z bankowością.

Jeśli jesteś komunikatywny/a i kreatywny/a, lubisz ambitne projekty, znasz język angielski i jesteś zdecydowany/a podjąć pracę w banku - to czekamy właśnie na Ciebie!


Dlaczego warto wziąć udział w naszych praktykach?

 • sprawdzisz swoje predyspozycje do pracy w określonym obszarze
 • otrzymasz zadania do samodzielnej realizacji
 • rozwiniesz  zawodowy potencjał
 • dostaniesz wynagrodzenie za praktykę
 • zyskasz szansę na zatrudnienie
   

Możesz odbyć praktykę w następujących obszarach:

 • analiza finansowa i ocena ryzyka
 • marketing
 • IT i zarządzanie procesami
 • bankowość przedsiębiorstw
   

Miejsce i czas trwania praktyki:

 • praktyki odbywają się w Centrali Banku w Warszawie oraz w Centrach Korporacyjnych na terenie całego kraju
 • trwają od 2 do 3 miesięcy
 • organizowane są przez cały rok, głównie latem
   

Kiedy i jak aplikować?

 • Wypełnij formularz CV
 • wpisz numer referencyjny: MB/obszar
 • wpisując numer referencyjny, koniecznie umieść nazwę obszaru, w którym poszukujesz praktyki
 • na Twoje zgłoszenie czekamy do 31 maja.

Więcej na stronie: https://www.bankmillennium.pl/o-banku/kariera/studenci-i-absolwenci/praktyki

Program stażowy „Od Absolwenta do Menadżera”

ND.JPG

W ramach programu „Od Absolwenta do Menadżera” firma Norbert Dentressengle Polska rekrutuje utalentowane osoby, które dzisiaj i jutro poprowadzą Grupę do sukcesu na skalę światową.

Oferujemy im skrojony na miarę program, który umożliwia szybkie zdobywanie umiejętności i awans na stanowiska kierownicze najwyższego szczebla.

 

Co oferujemy?

 • Możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego pod okiem naszych specjalistów w działach transportu
 • Opiekuna stażu
 • Płatny staż
 • Szansę na otrzymanie stałego zatrudnienia dla najlepszych stażystów

Kogo szukamy?

 • Absolwentów bądź studentów ostatniego roku studiów o profilu logistyka, transport, zarządzanie
 • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
 • Dyspozycyjność od poniedziałku do piątku w godz. 09:00 - 17:00

Więcej w zakładce Kariera na stronie: http://www.norbert-dentressangle.pl/

Ogólnopolski konkurs dla przedstawicieli pokolenia Y


 

 

 

 

 

jestemYgrekiem_nie jestem leniem.jpg

Climate-KIC

climate.jpg
Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. (DARR S.A.) działając w partnerstwie z Wrocławskim Centrum Badań EIT+ zaprasza do udziału w konkursach grantowych realizowanych w ramach projektu Climate-KIC.

Poszukujemy pomysłodawców działających w następujących obszarach tematycznych: ochrona środowiska, odnawialne źródła energii, budownictwo ekologiczne, efektywność energetyczna, zrównoważony transport, zrównoważony rozwój, ochrona klimatu oraz dziedziny pokrewne.

W ramach projektu Climate-KIC realizujemy dwie inicjatywy:
1.     ClimateLaunchpad: Największy europejski konkurs dla wczesnych pomysłów biznesowych (na etapie koncepcyjnym lub wczesnym etapie wdrożeniowym) z nagrodą 10 000 Euro. Projekt realizowany jest w 26 państwach świata. Finał konkursu odbędzie się we wrześniu w Amsterdamie.
2.     Acceleration Program: Program grantowy dla pomysłodawców oraz start-upów z całkowitą pulą grantów na etapie krajowym na poziomie:  40 000 Euro. Ponadto finalista programu otrzyma możliwość udziału w Venture Competition, który odbędzie się w październiku w Birmingham (Wielka Brytania) w trakcie Festiwalu Innowacji. W zeszłorocznej edycji, 12 finalistów Venture Competition walczyło o nagrodę główną w wysokości 100 tyś EUR.
 
Nasze inicjatywy skierowane są do: osób fizycznych, studentów, absolwentów, pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych, firm prywatnych, zespołów badawczych, fundacji, stowarzyszeń.
 
Więcej informacji: www.darr.pl/pl/projekty-trwajace/climate-kic.html
Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
ul. Szczawieńska 2
58-310 Szczawno-Zdrój
darr@darr.pl

Zawalczcie o nagrody w międzynarodowym konkursie !

studyka.jpg

 

 

Do you want to be spotted by international companies, develop your professional network while winning your dream trip? 

Studyka launches 3 new international challenges! Present your ideas in a 3-slide PowerPoint document and come to Paris to present your project!
 
 
 
The Vinci 2020 Global Climate Challenge: Imagine innovative, easy-to-implement solutions that have a rapid and significant environmental impact.
 
More than $100 000 of gifts to win! (End of registration April, the 19th)
 
The Airport of Paris "Ideas for Boarding" Challenge: Come up with innovative and smart ways of moving in large international airports.
Win a trip around the world!!! (End of registration May, the 3rd) 
 
Hack4Europe: Create a prototype of the next innovative application and come present it at the Ministry of the economy in Paris!
15 trips to San Francisco to win! (End of registration: May the 17th)
 
Do you want to participate? Register on Studyka.com, create or join a team of 2 or 3 members and present your ideas to the major worldwide companies!

 

Inżynierskie e-wydanie „Eurostudenta” już na portalu www.eurostudent.pl

eurostudent_234.jpg
Na portalu www.eurostudent.pl jest już kolejne e-wydanie magazynu „Eurostudent” (nr 234). Wydanie to poświęcone jest w całości karierze inżyniera. Magazyn w tradycyjnej wersji dostępny jest na uczelniach w całej Polsce.
 
W numerze m.in.:
 • Raport specjalny – Branża IT czeka na Ciebie – artykuł nt. aktualnej sytuacji na rynku pracy dla specjalistów branży IT,
 • IT w finansach i bankowości – o jednej z wielu branż, w której szczególnie poszukiwani i cenieni są specjaliści branży IT,
 • Zaplanuj karierowe wakacje – czyli o tym, dlaczego czas studenckich wakacji warto wykorzystać nie tylko na odpoczynek, ale także na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych.
 
Zaplanujcie swoją karierę z „Eurostudentem”!
 

Rusza konkurs „PRaktykuj za granicą”

IMM.jpg

Na staż w Londynie, Pradze lub Bukareszcie w renomowanych agencjach PR liczyć mogą studenci, którzy zwyciężą w konkursie „PRaktykuj za granicą”, organizowanego przez Instytut Monitorowania Mediów. 

Konkurs składa się z trzech etapów, a głównym zadaniem uczestników jest stworzenie strategii komunikacyjnej dla wybranej fundacji, a następnie zaprezentowanie projektu przed jury. Prace dotyczyć mogą jednego z trzech sektorów: „Pomagamy ludziom”, „Pomagamy zwierzętom” i „Promujemy kulturę”.
 
Konkurs "PRaktykuj za granicą” organizowany jest od 2003 roku we współpracy z najważniejszymi fundacjami oraz instytucjami na polskim rynku. W 10 poprzednich edycjach wzięło udział blisko 1000 osób, z czego 30 zostało nagrodzonych stażami w pięciu agencjach PR w sześciu krajach europejskich.
 
W 2015 roku partnerami konkursu zostały: „Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!”, Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” oraz Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, działające przy galerii Zachęta.
 
Celem konkursu jest wspieranie młodych adeptów branży PR oraz organizacji pożytku publicznego. Projekt skierowany jest do studentów, zainteresowanych zdobyciem cennego doświadczenia w obszarze komunikacji. W tegorocznej edycji finaliści otrzymają szansę odbycia praktyk w europejskich filiach prestiżowych agencji i instytucji: Fleishman-Hillard w Londynie, LEWIS PR w Pradze oraz MediaTrust w Bukareszcie.
 
Zgłoszenia trwają do 31 maja br. na stronie: http://www.instytut.com.pl/praktykujzagranica

Zdobądź nawet 250 tys. euro na rozwój swojego e-biznesu

e-biznes.png

30 marca 2015 roku ruszył drugi nabór do programu EuropeanPioneers, którego celem jest wsparcie przedsiębiorców z całej Europy w budowie nowoczesnych aplikacji.

Na 13 najbardziej innowacyjnych start-upów czekają granty unijne o łącznej wartości ponad 2 mln euro. Jeśli chciałbyś stworzyć własną aplikację, masz już pomysł i szukasz źródeł finansowania, prześlij do nas swoje zgłoszenie. To naprawdę proste!
 

Nie musisz pisać skomplikowanego wniosku. Wystarczy, że wypełnisz formularz online (znajdziesz go na oficjalnej stronie EP: http://europeanpioneers.eu/en/apply.html), w którym opiszesz swój pomysł na e-biznes. Pamiętaj, na pytania odpowiadasz w języku angielskim! Na Twoje zgłoszenie czekamy do 22 czerwca 2015 roku.


Program EuropeanPioneers przeznaczony jest dla firm z sektora MSP oraz start-upów. Jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – firmę musisz założyć dopiero po tym, jak otrzymasz decyzję o przyznaniu grantu.

Aby pozyskać dofinansowanie należy przygotować pomysł na aplikację, która będzie wykorzystywała co najmniej jedną technologię FIWARE (co to takiego? wszystkie szczegóły znajdziesz tutaj: http://www.europeanpioneers.eu/en/fiware-technologies.html).  Aplikacja powinna mieścić się w jednym z czterech obszarów rozwoju biznesu: Social Connected TV, Smart City Services, Pervasive Gaming, E-learning (zapoznaj się z ich szczegółowym opisem http://www.weblify.pl/europeanpioneers/).
 
Nadesłane projekty będą oceniane pod kątem zarówno technologicznym (innowacyjność aplikacji oraz umiejętność zastosowania technologii FIWARE), jak i biznesowym (gotowość rynkowa i skalowalność biznesu, kompetencje zespołu projektowego, a także umiejętności zarządcze liderów). Przypominamy, zgłoszenia można składać do 22 czerwca 2015 roku.
Najlepsze spośród nadesłanych projektów zostaną zakwalifikowane do finału, a ich autorzy zaprezentują swój pomysł na biznes przed niezależnym jury. Prezentacje odbędą się w Berlinie, w siedzibie lidera międzynarodowego konsorcjum, które jest organizatorem programu.
 
Jeśli chcesz do nich dołączyć i zrealizować marzenie o stworzeniu własnej aplikacji zgłoś się do programu! Wszystkie potrzebne informacje, w tym warunki uczestnictwa w programie, szczegółowy opis kryteriów oceny, harmonogram programu i szereg wskazówek dla potencjalnych uczestników znajdziesz na stronie http://www.weblify.pl/europeanpioneers/.

Na wszelkie pytania dotyczące EuropeanPioneers z chęcią odpowiedzą przedstawiciele firmy programistycznej Weblify Sp. z o. o. (www.weblify.pl) - koordynatora programu w Europie Środkowo-Wschodniej. Napisz do nas na adres europeanpioneers@weblify.pl!
 
Wykorzystaj swoją szansę! Czekamy na Twoje zgłoszenie! 
 

II edycja ogólnopolskiego konkursu pt. „Innowacje w drogownictwie”.


 

 

 

 

 

KONKURS II edycja_16.03.jpg

Young Project Management Program

jpmp.jpg

 

Young Project Management Program jest ogólnopolskim konkursem dla młodych Project Managerów. Główną nagrodą w konkursie są płatne praktyki na stanowisku asystenta project managera w renomowanych firmach w całej Polsce.

Konkurs przebiega w dwóch etapach, pierwszy to wysłanie eseju/case study związany z tematyką PM, drugi to 3-dniowe eliminacje najlepszych (assessment center, rozmowy kwalifikacyjne z praktyko-dawcami).
 
Całość zwieńczona jest galą finałową, na której rozdane zostają praktyki  (17 maja 2015 r.)
 
YPMP jest to świetna okazja na rozpoczęcie swojej kariery zarówno w wielkich korporacjach jak i w rozwijających się małych firmach.
 
Serdecznie zapraszamy do rejestracji: http://ypmp.pl/wp-login.php?action=register

Nokia - Praktyki Letnie


 

 

 

 

 

Nokia2.jpg

Mierzysz wysoko? Dobrze się składa. Trwa rekrutacja do EY!

EY-logo.jpg

Są tacy, dla których wyzwania definiują prestiżowe projekty dla największych firm. Jest miejsce, w których takie zadania to codzienność – tak właśnie wygląda praca u najlepszego pracodawcy  w Polsce. Chcesz mieć wpływ na to, jak ułoży się Twoja kariera?

Aplikuj do pracy lub na płatne praktyki w Dziale Audytu, Doradztwa Podatkowego i Prawnego, Biznesowego oraz Transakcyjnego i zacznij poziom wyżej.

 

Rekrutacja trwa do 8 kwietnia, więcej informacji znajduje się na: www.ulozkarieremarzen.pl

 

 

 

.

VII edycja konkursu ABB IT Challenge

ABB.jpg

Programujesz? Zawalcz o 25 000 zł

 

Konkurs ABB IT Challenge 2015  - ostatnie dni na zgłoszenia!

 

Już po raz ósmy studenci informatyki i kierunków pokrewnych mają szansę zawalczyć o atrakcyjną Nagrodę Główną w konkursie zespołowym organizowanym przez firmę ABB. Temat przewodni do zaprogramowania w tym roku to „Dom + technologia = lepsze życie” – czyli rozwiązania wspierające życie domowe.

 

 

Projekty mogą dotyczyć różnych obszarów, takich, jak: oszczędzanie wody i energii, systemy zarządzania i automatyki, ułatwienia codziennych obowiązków, organizacja multimediów i zasobów domowych, efektywny wypoczynek.

 

Konkurs przebiega w trzech etapach; w pierwszym, trwającym do 30 marca wystarczy zebrać 2- lub 3-osobową ekipę i wypełnić zgłoszenie zawierające opis pomysłu na realizację projektu. Następnie, 12 najbardziej obiecujących koncepcji zostanie zakwalifikowanych do etapu II, w którym studenci będą pracowali nad jego wdrożeniem w postaci działającego oprogramowania. Podczas Wielkiego Finału, który odbędzie się 9 czerwca 2015 w Krakowie, 5 najlepszych ekip zawalczy o Nagrodę Główną – 25 000 zł dla zespołu. Dla pozostałych laureatów firma przygotowała atrakcyjne nagrody rzeczowe – iPady i dyski przenośne.

 

Więcej informacji: www.itchallenge.ploraz na Facebooku.

 

ABB IT Challengeto coroczny, ogólnopolski konkurs organizowany przez Centrum Systemów Informatycznych ABB. W latach 2007-2012 ocenie podlegały prace dyplomowe z obszaru IT. Od roku 2013 projekt odbywa się w zmienionej formule – ideą konkursu jest zespołowa praca nad innowacyjnymi projektami informatycznymi, które odpowiadają na potrzeby i wyzwania otaczającej rzeczywistości.

"MOCnyStaż. Sięukładasięumie.

MOCnyStaż.jpg
 
Jeśli jesteś energetycznie zakręcona/ny i wiesz czym jest OZE, oraz:
- nie lubisz chodzić utartymi ścieżkami,
- rzucasz wyzwanie status quo,
- szukasz okazji do rozwoju,
- kręcą Cię nowe technologie i innowacje ekologiczne.
 
To siadaj i układaj! SWÓJ STAŻ!
 
Oddajemy w Twoje ręce pudełko*, w nim 20 elementów, wszystko czego potrzebujesz, by ułożyć swój staż i dodać sobie mocy min:
- pracę przy ciekawych i przyszłościowych projektach,
- doświadczenie zdobyte pod okiem ekspertów w branży,
- wsparcie na każdym etapie pracy,
- dostęp do najnowszych technologii i najnowszych badań,
- opiekę i wsparcie mentora,
- możliwość rozwoju narzędzi, produktów wspomagających OZE,
- możliwość realizacji własnych pomysłów,
- komfortowe warunki pracy.
 
Gwarantujemy:
- elastyczność,
- indywidualne podejście,
- ciekawe projekty,
- partnerskie traktowanie,
- samodzielność w działaniu,
- jasną komunikację,
- pracę,
- i dobrą zabawę, bo w życiu musi być równowaga ;)
 
Ciekawa/wy układanki?

Szukaj nas na FB/CentrumEnergetykiOdnawialnej
Dołącz do wydarzenia "MOCnyStaż"
Na Twoje zgłoszenie czekamy do końca kwietnia 2015 pod adresem: mocnystaz@centrumenergetyki.com.pl
Masz pytania? Zadzwoń 530191603
 
Pamiętaj! Sięukładasięumie!

The YO!Fest 2015

flaga ue.jpg

Europejskie Forum Młodzieży szuka 20 wolontariuszy zainteresowanych pracą przy organizacji festiwalu w Brukseli.

Zgłoszenia mogą nadsyłać osoby w wieku od 18 do 35 lat, działające w organizacjach młodzieżowych, mające doświadczenie w organizacji imprez, kontaktowe i potrafiące pracować w zespole. Dodatkowym warunkiem jest dobra znajomość języka angielskiego oraz gotowość do wzięcia udziału w spotkaniach przygotowawczych, które odbędą się 23 kwietnia (data do potwierdzenia) i w dniach 4-6 maja 2015 r.
 
 
Europejskie Forum Młodzieży gwarantuje wolontariuszom ubezpieczenie, zwrot kosztów podróży w granicach Belgii, zakwaterowanie i wyżywienie.
Tegeoroczna edycja YOFest będzie związana tematycznie z Europejskim Tygodniem Młodzieży i Europejskim Rokiem na rzecz Rozwoju.
 
Zgłoszenia do 29.03.2015
 

uThoruj sobie drogę na staż

pzu.jpg
3 marca ruszyła kolejna odsłona kampanii „PZU. Przyciągamy najlepszych”.  W tym roku przebiega pod hasłem „uThoruj sobie drogę na staż”.
Przekonaj się, jak wygląda praca w PZU i weź udział w naszym programie praktyk i staży.
 
 
Oferujemy:
- praktyki letnie,
- półroczne staże.
 
Zapraszamy:
- studentów II roku studiów I stopnia (praktyki letnie)
- studentów III roku studiów I stopnia,
- studentów III-V roku jednolitych studiów magisterskich,
- studentów studiów II stopnia,
- absolwentów.
 
W zależności od obszaru stażu lub praktyki, który wybierzesz, najczęściej preferujemy kierunki studiów, takie jak: ekonomia, zarządzanie, finanse, matematyka, informatyka, prawo lub pokrewne.
 
Cenimy:
- motywację do rozwoju i działania,
- umiejętności komunikacji i współpracy w zespole,
- zdolności analitycznego myślenia.
 
Sprawdź ponad 70 ofert stażowych.
 
Grupy PZU w całej Polsce i zyskaj:
- piorunującą umowę o pracę;
- boskie wynagrodzenie i kwartalną premię;
- od groma realnych wyzwań przy projektach nieziemskiej skali.
 
60% stażystów zostaje z nami na dłużej.
 
Aplikuj do 15 kwietnia na pzu.pl/kariera lub fb.com/pzukariera

Budujemy wartość polskiej gospodarki. Pracuj dla nas!

msp.jpg
Ruszył konkurs Ministerstwa Skarbu Państwa „Budujemy wartość polskiej gospodarki. Pracuj dla nas!”. Do wygrania – płatne staże w spółkach Skarbu Państwa dla absolwentów polskich uczelni. Najlepsi zdobędą doświadczenie zawodowe w prestiżowych firmach z udziałem Skarbu Państwa.
 
Termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu upływa 31 marca 2015 roku !
 
Szczegółowe informacje o programie dostępne pod adresem: http://www.msp.gov.pl/pl/pracuj-dla-nas

Program LUMEL My First Experience

lumel.jpg

Będąc uczestnikiem programu „LUMEL My First Experience” będziesz miał możliwość wykorzystania w praktyce wiedzy, którą nabyłeś podczas studiów i zdobycia kwalifikacji, które wyróżnią Cię na wymagającym rynku pracy.
Osoby, które wezmą udział w projekcie „LUMEL My First Experience” będą mogły odbyć staż w następujących działach:
- W Dziale Technologicznym, 
- W Dziale Badań i Rozwoju.

Chcemy do współpracy zaprosić  8 stażystów i zaproponować Wam udział w  6 miesięcznym  płatnym  stażu,  w ramach którego będziecie mogli uzyskać doświadczenie tak pożądane przez aktualny rynek pracy. Istnieje również możliwość zorganizowania stażu w innych działach  produkcyjnych, jakości   czy logistyce.

Do programu LUMEL My First Experience zapraszamy:

Wszystkich studentów V roku oraz absolwentów studiów wyższych z Wydziału Mechanicznego oraz Wydziału Elektrotechniki, Osoby, ze znajomością języka angielskiego lub niemieckiego.

 

Jak zgłosić się do programu?
1.  Prześlij zgłoszenie na adres mailowy: kadry@lumel.com.pl z dopiskiem „LUMEL My First Experience”,
2.    Wybrane osoby zaprosimy na rozmowę kwalifikacyjną (osoby te  zostaną poproszone o wykonanie kilku zadań),
3.   Wybierzemy 8 kandydatów.

 

Szczegółowy opis stażu znajdziecie w TYM miejscu.

Program stażowy w Niemczech

telent.jpg

We are looking for recent graduates/alumni and Young Professionals who are interested in taking part in our SAP Banking program for Junior Application Managers and Junior Administrators. As a Juni­or Consultant you have the opportunity to work in large-scale projects for Germany’s biggest financial institutions in order to develop your gained skills within their working environment.

 

During several months of training we will introduce you, with the help of experienced professionals, to the fields of SAP Application Management as far as assigning you to your own tasks. For entry into the program you studied Informatics, Information Systems, Economics with IT major, Mathematics, Physics or an Engineering Subjects (University or University of Applied Sciences).

 

You are passionate about working in small and powerful teams, you assist with kindness during trou­bleshooting and you support the entire team with your personality during the project. We ensure to support and strengthen your particular qualifications and extend your development with extensive qualification, certification and our individual coaching.

 

From the very start we offer permanent employment, attractive starting salary with additional social services, further education as well as every required technical support for our employees. Take this opportunity and visit one of our recruiting events: http://www.facebook.com/Talentschmied

 

Apply now and convince yourself why numerous renowned customers count on us.
 Talentschmiede Unternehmens- und Personalberatung GmbH & Co. KG
Leipzigerstr. 59a - 60487 Frankfurt am Main
http://www.talentschmiede.com - jobs@talentschmiede.com - +49 69 970 979 58

Grasz o staż

grasz_o_staz_logo.jpg
"Grasz o staż" jest ogólnopolskim konkursem organizowanym przez PwC oraz "Gazetę Wyborczą". Co roku umożliwia spotkanie pracodawców z wyróżniającymi się na rynku studentami i absolwentami. Poprzez konkurs, młodzi ludzie z całej Polski mają okazję spróbować swoich sił w grze o płatne,  merytoryczne praktyki w najbardziej renomowanych firmach oraz organizacjach rządowych i pozarządowych.
 
 
 
Oprócz tego na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody dodatkowe, których celem jest zwiększenie ich konkurencyjności na rynku pracy.
 
W "Grasz o staż" mogą wziąć udział studenci wszystkich lat studiów, jak również absolwenci do 30. roku życia.
 
Kalendarium 20. edycji "Grasz o staż"
23.02.2015 start konkursu - publikacja zadań dla uczestników
13.04.2015 ostateczny termin zgłaszania się uczestników do konkursu
05-06.2015 spotkania rekrutacyjne z kandydatami na praktyki
25.06.2015 Gala Finałowa w Warszawie
07-09.2015 Letnie praktyki
 
Pokieruj swoją karierą za pomocą 3 prostych kroków!

Zarejestruj się: https://grasz.pl/rejestracja
Rozwiąż zadanie: https://grasz.pl/zadania
Wygraj praktykę: https://grasz.pl/praktyki

Wygraj Staż Streamsoft 2015!

Streamsoft_300_dpi.jpg

 

Rusza kolejna edycja konkursu dla programistów!

 

Firma Streamsoft, jak co roku, zaprasza studentów do wzięcia udziału w specjalnym konkursie dla programistów. Nagrodą jest płatny 3-miesięczny staż w Dziale Wytwarzania Oprogramowania, który umożliwia zdobycie pełnej wiedzy o systemach klasy ERP oraz doświadczenia w zakresie tworzenia aplikacji biznesowych.

Konkurs składa się z trzech etapów i polega na rozwiązaniu konkretnego zadania. Finał konkursu odbędzie się w siedzibie firmy Streamsoft w Zielonej Górze.

 

Etap I rusza 18 marca i trwać będzie do 17 kwietnia. Zachęcamy do rozwiązywania pierwszego zadania. Więcej szczegółów o konkursie na stronie - http://www.streamsoft.pl/kariera/konkursy/

Zapraszamy!

 

 

Program Praktyk Letnich

euro.jpg
Jeśli jesteście ambitnymi studentami i macie ochotę skonfrontować studencką teorię z praktyką, to dobrze trafiliście! Aplikujcie już dziś na nasz Program Praktyk Letnich i zdobądźcie doświadczenie zawodowe u lidera hurtowej dystrybucji FMCG – Grupy Eurocash. Więcej informacji na http://kariera.eurocash.pl/
 

Nowe e-wydanie „Eurostudenta”

eurostudent.gif.jpg

Na portalu www.eurostudent.pljest już kolejne e-wydanie magazynu „Eurostudent” (nr 233). Jest to wydanie specjalne, poświęcone w całości trwającej właśnie, wiosennej edycji targów pracy. Magazyn w tradycyjnej wersji dostępny jest na uczelniach oraz na największych imprezach targowych.

Co przygotowaliśmy dla Was w targowym wydaniu „Eurostudenta”?
Raport – praca po stażu. Jak ją otrzymać?
Branża FMCG dla ambitnych.
Audyt – zawód z przyszłością.
Czy warto pracować w outsourcingu?
Kariera w finansach.
Kariera w języku niemieckim.
Kariera w bankowości.
Targi pracy z „Eurostudentem” – kalendarium wiosennej edycji targów pracy 2015.
Wywiad z Alicją Janosz.

 

Darmowe e-wydanie znajdziecie na stronie:

http://ewydanie.eurostudent.pl/233/#1

Do zobaczenia na targach pracy!

Inżynierskie e-wydanie „Eurostudenta”

okladka_eurostudent_232.jpg

Na portalu www.eurostudent.pl jest już kolejne e-wydanie magazynu „Eurostudent” (nr 232), poświęcone szeroko pojętej karierze inżyniera. Magazyn w tradycyjnej wersji dostępny jest na uczelniach oraz na inżynierskich targach pracy.

Sezon targów pracy rozkręcił się na dobre. 232. wydanie „Eurostudenta” dedykujemy inżynierom – koncentrujemy się w nim w szczególności na inżynierskich targach pracy.

Co w numerze?
Perspektywy kariery inżynierów w branży automotive.
Profesjonalne CV specjalisty branży IT.
Wywiady o możliwościach pracy dla inżynierów z Ewą Mańkiewicz-Cudny, prezesem Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej oraz z Alfredem Franke, prezesem Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, członkiem zarządu Międzynarodowej Federacji Niezależnych Dystrbutorów Motoryzacyjnych.
O potencjale rynku samochodowego w Polsce rozmawiamy z Wojciechem Drzewieckim, prezesem Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.
Perspektywy pracy w branży telekomunikacyjnej.
Kalendarium targów pracy.
 

Darmowe e-wydanie znajdziecie na stronie:

http://ewydanie.eurostudent.pl/232/#1

Zaplanujcie swoją karierę z „Eurostudentem”!

Challenge for Change

microsoft-logo.jpg

Tablety Surface Pro, wyjazd szkoleniowy do Nikaragui czy telefony z systemem operacyjnym Windows Phone – to tylko niektóre z nagród, jakie czekają na uczestników trzeciej edycji konkursu Challenge for Change. Wydarzenie, organizowane przez firmę Microsoft, skierowane jest do osób, które nie boją się inicjować zmian w swoim otoczeniu. W tym roku konkurs po raz pierwszy przyjmie globalny charakter, a udział w nim będą mogli wziąć uczniowie już od 13. roku życia. Górna granica wiekowa uczestników to 25 lat.

 

Celem konkursu jest wyłonienie osób, które dzięki wykorzystaniu technologii Microsoft zapoczątkowały ważną zmianę w swoim środowisku – szkole, kampusie uniwersyteckim, a nawet zmianę na światową skalę. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu (w formie tekstowej oraz zdjęcia), jak rozwiązania firmy z Redmond wpływają na otoczenie i wdrażane zmiany. Zgłoszenia w języku angielskim można przesyłać do 25 marca 2015 r.

 

Piętnastu finalistów z każdej grupy (13-17 lat oraz 18-25 lat) zostanie nagrodzonych tabletem Surface Pro oraz pakietem Office 365. Do pięciu osób trafią natomiast nagrody główne, na które składają się:

·        wyjazd do Nikaragui, gdzie laureaci dowiedzą się, jak skutecznie inicjować zmiany,

·        2500 dolarów,

·        telefon z systemem operacyjnym Windows Phone,

·        możliwość otrzymania tytułu ambasadora programu Microsoft YouthSpark.

 

Konkurs Challenge for Change organizowany jest w ramach Microsoft YouthSpark– programu, którego celem jest wspieranie sektora edukacji i zatrudnienia oraz tworzenie przedsiębiorczych postaw u młodych ludzi z całego świata.

 

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim wideo poświęconemu konkursowi.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

XI Letnie Praktyki Badawcze w Polskiej Akademii Nauk

LPB.jpg

 

Zapraszamy studentów i doktorantów kierunków ścisłych, ekonomicznych i technicznych do wzięcia udziału w XI Letnich Praktykach Badawczych.

 

Oferujemy:

- udział w różnorodnych projektach,

- rozwiązywanie rzeczywistych problemów firm i instytucji,

- łączenie badań naukowych z biznesem,

- pracę w interdyscyplinarnych zespołach,

- najlepsze brytyjskie wzorce.

 

Dodatkowo podczas praktyk organizowane są wykłady i szkolenia ze sposobów prezentacji, odpowiedniego tworzenia dokumentacji oraz wiele innych. Każdy projekt zakończony jest stworzonym przez grupę, raportem dla zleceniodawcy.

 

Wymagania:

- zainteresowania naukowe z dziedzin takich jak matematyka, informatyka, ekonomia, a także nauk technicznych,
- zapał do pracy,
- chęć pogłębiania swojej wiedzy i zdobywania doświadczenia zawodowego.

 

Zajmiesz się:

- praktycznymi zastosowaniami matematyki (np. modelowanie procesów przemysłowych, biznes, rynki finansowe)

- bezpieczeństwem i analizą złożonych systemów

- zarządzaniem projektami i rozwijaniem start-upów

- modelowaniem nowoczesnych rynków finansowych

- ekonomią wirtualnych światów

 

Letnie Praktyki Badawcze organizowane są przez: Instytut Badań Systemowych PAN, Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematycznego PAN oraz Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania.

Odbywają się w okresie lipiec-wrzesień 2015 r. w Warszawie.

 

Aplikacje (krótkie CV, list motywacyjny oraz rekomendację od pracownika naukowego/pracodawcy) należy wysyłać na adres: praktyki@ibspan.waw.pl, podając w temacie numer referencyjny IBS/BK/2015. Zgłoszenia są oceniane na bieżąco. Ilość miejsc na praktykach jest ograniczona.

 

Więcej informacji dotyczących Letnich Praktyk Badawczych znajduje się na stronie: http://www.praktyki.ibspan.waw.pl

Mierz wysoko i sięgaj daleko z DB Schenker Logistics!

Mierz wysoko!.jpg

 

 

Jesteś osobą samodzielną, proaktywną, mającą ciekawe pomysły? Lubisz środowisko liczb i analiz excelowych? A może po prostu chcesz zdobyć ciekawe doświadczenie i odbyć płatny staż w dużej korporacji?

 

Nie czekaj! Jeśli skończyłeś studia I stopnia,aplikuj na program stażowy w DB Schenker Logistics!

 

 

Możesz wybrać jeden z poniższych obszarów:

 • sprzedaż B2B (aplikacje do 31 marca)
 • logistyka lotnicza (aplikacje do 15 kwietnia)
 • logistyka oceaniczna (aplikacje do 15 kwietnia)

 

Dlaczego warto odbyć staż w DB Schenker Logistics?

 1. Program to świetny pas startowy do przyszłej kariery. W ubiegłych latach z 37 stażystów aż 86% podjęło pracę w DB Schenker Logistics po ukończeniu stażu.
 2. DB Schenker Logistics to firma dynamiczna, młoda, nastawiona na rozwój – co roku ok.180 pracowników awansuje, obejmując wyższe stanowiska lub większy zakres odpowiedzialności. Co więcej, aż 50% spośród ponad 1900 pracowników to osoby poniżej 35 roku życia.
 3. Staż w DB Schenker Logistics jest płatny, a stażyści mają dostęp do wszystkich świadczeń przysługujących pracownikom, m.in. zajęć sportowo-rekreacyjnych.

 

Więcej szczegółów na stronie: http://www.dbschenker-student.pl/

Zbuduj z nami zespół Forum Młodych Lewiatan przy Fundacji ,,Przedsiębiorczość”

FML.JPG

Jeżeli widzisz potrzebę aktywnego włączenia się w działania wspierające młodych wchodzących na rynek pracy, jeśli poszukujesz okazji do współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, jeśli chcesz budować relacje z lokalnymi urzędnikami, realizując projekty dla ludzi młodych,  działaj w oddziale Forum Młodych Lewiatan w Żarach! Poszukujemy osób młodych, pełnych energii i odpowiedzialnych, które chciałby aktywnie kształtować swoje otoczenie.

 
Nowy oddział Forum Młodych Lewiatan przy ,,Fundacji Przedsiębiorczość” to doskonała okazja do:
- rozwijania swoich kompetencji zawodowych,
- współpracy z Regionalnym Związkiem Pracodawców i lokalnymi organizacjami pozarządowymi,
- uczestniczenia w projektach o zasięgu ogólnopolskim,
- zarządzania projektami regionalnymi,
- budowania sieci kontaktów,
- udziału w konferencjach i spotkaniach realizowanych przez Konfederację Lewiatan naszych partnerów,
- konsultowania projektów dla ludzi młodych realizowanych w twoim regionie.

 
Forum Młodych Lewiatan to organizacja, która  działa w oparciu o współpracę i dialog pomiędzy organizacjami pozarządowymi, firmami i instytucjami państwowymi, których obszarem działalności jest przedsiębiorczość i rozwiązywanie bieżących problemów ludzi młodych. To ludzie z pasją i wizją, którzy  zachęcają młodych, aby wzięli los w swoje ręce, jasno wytyczali cele, a następnie świadomie i efektywnie je realizowali. Jesteśmy dowodem na to, że dzięki współpracy można działać i odnieść sukces.
 
Działamy obecnie w 4 regionach i realizujemy takie projekty jak:
- Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – największe wydarzenie promujące przedsiębiorczość
- Young Business Travel – lekcje przedsiębiorczości dla uczniów szkół podstawowych
- Talk about – budowanie partnerstwa regionalnych organizacji młodzieżowych
- Cztery Pory Roku – warsztaty dla absolwentów poszukujących ofert pracy
- Mentor Day – spotkania z przedsiębiorcami
- Szpilki w biznesie – spotkania z kobietami, które osiągnęły sukces w biznesie
- Konferencje i debaty – wydarzenia związane z tematyką ludzi młodych na rynku pracy,
programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w Starcie” i „Gwarancji dla Młodzieży”.
 
 
Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 20 marca o godzinie 15:00 w siedzibie Fundacji „Przedsiębiorczość” (ul. Mieszka I 13, Żary).
 
Osoby zainteresowane, prosimy o przesłanie CV oraz formularza zgłoszeniowego na adres:kaczmarczyk@fundacja.zary.pl w treści maila wpisując:  Koordynator Lewiatan

Uwaga humaniści zainteresowani pracą w banku.

credit suisse.jpg

 

Biuro Karier zaprasza na dwa spotkania ze specjalistami  Credit Suisse.

 
Przedmiotem spotkań będą:
1.Reguły brandingowe w Credit Suisse.
2.Dobieranie zdjęć do kampanii reklamowych, wytyczne ich weryfikacji.
3.Słownictwo używane we współpracy z międzynarodowymi agencjami marketingowymi.
4.Etapy produkcji spotu marketingowego.
5.Przekazywanie informacji zawartych w spocie - zbudowanie tzw. Story line.
6.Możliwości rozwoju w Credit Suisse.
 
Pierwszy wykład odbędzie się: 22 kwietnia 2015 roku, godz. 11.30-13.00, sala  I, budynek  A-20, Campus B.  Wykład będzie prowadzony w języku angielskim.
 
Drugi wykład z elementami warsztatu odbędzie się w tym samym dniu: 22 kwietnia 2015 roku, godz. 13.15-14.45, sala H, budynek A-20, Campus B. Wykład będzie prowadzony w języku niemieckim.
 
Na oba wykłady należy się zapisać poprzez zakładkę warsztaty.
logo_pnwm.jpg

Wolontariat polsko-niemiecki

Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych „Tratwa“ i die Paritätische Freiwilligendienste Sachsen gGmbH oferują staże wolontariackie dla młodzieży w wieku od 18 do 30 lat z Polski i Niemiec. Dwunastomiesięczny wolontariat odbywa się w kraju sąsiada.


Wolontariat w tandemie

Wolontariusze pracują w pełnym wymiarze czasu (35 godzin tygodniowo) w instytucjach z obszaru kultury i działań społecznych (przedszkola, szkoły, ośrodki animacji społeczno-kulturalne, domy opieki, angażując się w ich działania bieżące.

 
Cechą szczególną tego wolontariatu jest zasada tandemu. Młodzi ludzie z Niemiec jadą do Polski, a Polacy do Niemiec na samodzielne staże. W ten sposób poznają język i kulturę kraju sąsiada.
 
Wolontariusze biorą udział w cyklicznych seminariach, organizowanych w dwunarodowej grupie, które służą budowaniu relacji między nimi i przygotowaniu do realizacji własnych projektów na rzecz środowisk, w których przebywają.
 
 
Informacje organizacyjne
Młodzież nie ponosi żadnych kosztów. Uczestnicy są ubezpieczeni i otrzymują na czas wolontariatu kieszonkowe jako ekwiwalent na nocleg i wyżywienie.
Więcej informacji na stronie internetowej projektu.

Zgłoszenia
Zainteresowanych prosimy o wysyłanie zgłoszeń wraz z CV na adres mailowy: ewieczorkowska@tratwa.org.
 

Rekrutacja na Wolontariat Europejski EVS w Bad Freienwalde-Niemcy

erasmus+.jpg

Fundacja „Rodowo” oraz jej niemiecki partner szukają ochotnika zainteresowanego wyjazdem na 10-miesięczny projekt realizowany w Niemczech.

 

Zadaniem wolontariusza będzie współpraca z pracownikami skansenu w Altranft (55 km od Kostrzyna nad Odrą) przy planowaniu i realizacji międzynarodowych projektów edukacyjnych dla młodzieży.
Ochotnik będzie oprowadzał polskie i niemieckie grupy młodzieżowe po skansenie i pracował przy przygotowaniu dużych międzynarodowych festynów (np. polsko-niemieckie dożynki, mistrzostwa Brandenburgii w drużynowym oraniu pola itp.). Będzie również mógł wziąć udział w szkoleniach tematycznych oraz lekcjach językowych i krajoznawczych.
 
Profil wolontariusza:
- wiek 18-30 lat
- idealny wolontariusz powinien być zainteresowany pracą w muzeum (studia historyczne lub zainteresowanie historią są mile widziane) oraz pracą z młodzieżą; powinien być otwarty, kreatywny i energiczny; posiadać umiejętność pracy w zespole oraz znajomość języka niemieckiego lub angielskiego na poziomie komunikatywnym.
 
Projekt finansowany jest przez Program Komisji Europejskiej „Erasmus+”.

Koszty zakwaterowania, wyżywienia, przejazdu międzynarodowego , ubezpieczenia zdrowotnego, programu, w tym nauka języka niemieckiego, transportu lokalnego oraz kieszonkowe w wysokości 110,- EUR pokrywają organizatorzy.
 
Czas trwania wolontariatu:
10 miesięcy, począwszy od marca-kwietnia 2015
 
Zgłoszenia do: 25.02.2015
 

Female Potential Program

ikea.png

Dlaczego program dla kobiet?

Adresatem Female Potential Program są kobiety z wyższym wykształceniem technicznym,  które chciałyby w przyszłości pełnić rolę lidera.
W IKEA Industry wierzymy w różnorodność i chcemy mieć bardziej zróżnicowaną organizację pod względem płci.

Założenia programu:
Będziesz zatrudniona w jednej z jednostek IKEA Industry. Przez rok poznasz specyfikę pracy w różnych obszarach oraz weźmiesz udział w kilkutygodniowym szkoleniu.
Po programie otrzymasz odpowiednie dla Ciebie stanowisko i szansę na rozwój w IKEA Industry.
Program obejmuje na przykład: praktyki w sklepie, uzyskanie wiedzy o produkcji, szkolenie z przywództwa, naukę o koncepcji IKEA. W trakcie trwania programu będziesz miała swojego coacha, który będzie Cię wspierał.
 
Wymagania i umiejętności:
Nasza kultura jest oparta na duchu wspólnoty, entuzjazmie, prostocie, świadomości kosztów i przywództwie poprzez przykład. Szukamy kobiet, które utożsamiają się z wartościami IKEA, są energiczne, mają zdolności przywódcze, potrafią pracować zespołowo, są otwarte, chętnie się uczą nowych zagadnień i wykazują inicjatywę.
 
Jeśli dodatkowo:
1) Masz wykształcenie wyższe techniczne (preferowany kierunek to przemysł drzewny, chemiczny, produkcja lub pokrewny).
2) Twój angielski jest płynny i znasz lokalny język
.3) Jesteś mobilna i chciałabyś poznać inne państwo/państwa w swoim życiu zawodowym IKEA.
 
Oferujemy Tobie ciekawą drogę rozwoju w globalnej organizacji!
 
Gdzie należy złożyć wniosek?
Możesz dołączyć do programu w następujących miejscach: Kazlu Ruda (Litwa), Malacky, Jasna, Trnava (Słowacja), Hultsfred (Szwecja), Lure (Francja),  Pacos (Portugalia), Orla, Wielbark, Goleniów, Zbąszynek, Lubawa, Konstantynów (Polska),  Esipovo, Tikhvin, Nowogród (Rosja).

Jeżeli jesteś zainteresowana i chcesz wiedzieć więcej na temat tego programu i udziału w Polsce, prosimy o kontakt:
Fredrik Jonsson, HR Manager IKEA Industry, Hultsfred + 46 (0) 736625271

Aby aplikować, przejdź do IKEA.com/open positions.

Prosimy o aplikacje w języku angielskim nie później niż do 7 Marca, 2015.
Proszę o zaznaczenie lokalizacji, na którą aplikujesz.
Wierzymy w ludzi!

Clean Fossil and Alternative Energy w ramach KIC InnoEnergy

lubuskie.JPG
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli informuje o prowadzonym przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE naborze na stypendia na rozpoczynające się jesienią dwuletnie studia magisterskie Clean Fossil and Alternative Energy w ramach KIC InnoEnergy.
 
Studia kładą nacisk na praktyczne i biznesowe wykorzystanie wiedzy inżynierskiej z zakresu technologii energetycznych z obszaru paliw kopalnych i paliw. Pierwszy rok studiów odbywa się w Polsce (na AGH lub Politechnice Śląskiej), a drugi na Politechnice (Instituto Superior Técnico (IST)) w Lizbonie. Absolwenci otrzymają dwa dyplomy, uczelni w której rozpoczęli studia i uczelni, na której je zakończyli. Najlepsi studenci otrzymają stypendia do 750 euro miesięcznie.
 
Do aplikowania Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza w szczególności studentów z Polski z kierunków związanych z energetyką czy technologią chemiczną.
 
Druga tura naboru zaczyna się 1 marca i potrwa do 1 kwietnia 2015. Studia rozpoczynają się od semestru jesiennego 2015 roku. W kwestii pytań i dalszych informacji prosimy o bezpośredni  kontakt z przedstawicielką KPK panią Katarzyną Sobótką (katarzyna.sobotka@kpk.gov.pl).

Badanie trendence graduate barometer przedłużone do 18 lutego 2015 !

barometr 2015.jpg

 

Zależy nam na Twojej opinii na temat oczekiwań wobec pracodawców oraz poziomu edukacji, dlatego przedłużyliśmy do 18 lutego 2015 roku badanie trendence Graduate Barometer 2015

 

Możesz jeszcze wypełnić ankietę i wygrać atrakcyjne nagrody. Badanie jest przeprowadzane w formie prostej ankiety internetowej, której wypełnienie zajmuje około 10 minut. Możesz wypełnić ją również na urządzeniach mobilnych. Ankieta jest przeprowadzana we współpracy z trendence Institute w Berlinie. Twoje odpowiedzi są anonimowe, a dane chronione.

 

Aby wziąć udział, kliknij: https://collector2.s.trendence-survey.com/nq.cfm?q=f42d8b84-f162-4333-bdee-bac3b1900d7e&nqurlgbe=3000.

 

 

Możesz wygrać Samsung Galaxy Tab oraz bony zakupowe po 500 euro (5x) i 200 euro (10x) do zrealizowania m.in. w Zalando, Media Markt i Douglas.

 

Zapraszamy po szczegóły na stronę: http://badanie.jobsspot.pl/

 

Każdy, kto wypełni ankietę może też pobrać publikację trendence Career Guide 2015, w której znajdzie przydatne informacje na tematy związane z szukaniem pracy, czy prawidłowym sporządzaniem dokumentów rekrutacyjnych – wystarczy kliknąć w WYNIKI z zeszłego roku.

NOKIA Academy

Nokia.jpg

NOKIA Academy to projekt prowadzony we wrocławskim centrum technologicznym Nokii.

 

Akademia skierowana jest do ambitnych osób, chcących się rozwijać i zgłębiać umiejętności związane z testowaniem.

Szukamy osób z potencjałem, które szybko się uczą, chcą zdobyć unikatową wiedzę i zasilić szeregi naszych specjalistów.

Otwieramy pierwszą w tym roku NOKIA Academy! Dzięki nam i swojej pracy osiągniesz umiejętności testerskie, które pozwolą Ci realizować się w nowych obszarach zawodowych.

Kto może dołączyć do NOKIA Academy?

NOKIA Academy kierowana jest do osób, które spełniają wszystkie poniższe kryteria:

 • są dyspozycyjne do pracy na cały etat (w biznesowych godzinach pracy);
 • są studentami ostatniego roku studiów licencjackich/magisterskich lub są absolwentami studiów (niekoniecznie technicznych);
 • swobodnie komunikują się w języku angielskim w mowie i piśmie;
 • mają przynajmniej podstawową wiedzę w jednym z wymienionych poniżej obszarów (wiedza z kursów na uczelni jest wystarczająca):
 • programowanie,
 • testowanie,
 • telekomunikacja,
 • matematyka,
 • algorytmika,
 • fizyka.

 pamiętaj, żeby opisać ten aspekt w CV załączonym do zgłoszenia

NOKIA Academy – krok po kroku: http://nokiawroclaw.pl/akademia/

Test Kariery Universum trwa!

Universum-logo.jpg

Studenci z całego świata wybierają Idealnych Pracodawców. Dołącz do prawie miliona z nich i wypowiedz się na temat Twoich oczekiwań zawodowych. Wystarczy kliknąć w link i wypełnić ankietę:http://uledge.co/UniZielonaGoraDo zgarnięcia 3 000 zł i nagrody rzeczowe. Zapraszamy!

Nabór wniosków do "Europejskiej Nagrody dla Młodzieży im. Karola Wielkiego"

NKW.jpg

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli informuje o naborze wniosków do "Europejskiej Nagrody dla Młodzieży im. Karola Wielkiego" przyznawanej co roku przez Parlament Europejski oraz Fundację Międzynarodowej Nagrody im. Karola Wielkiego z Akwizgranu.

 
Nagrodę przyznaje się za projekty realizowane przez młodych ludzi, które zwiększają zrozumienie, promują rozwój wspólnej tożsamości europejskiej i dają praktyczny przykład Europejczyków żyjących razem we wspólnocie.
 
Nagroda dla najlepszego projektu wynosi 5000 euro, dla II miejsca 3000 euro, a dla III 2000 euro. W ramach nagrody trzej laureaci otrzymają również zaproszenie do zwiedzenia siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli lub w Strasburgu. Ponadto uczestnicy konkursu reprezentujący wybrane 28 projektów krajowych zostaną zaproszeni do udziału w czterodniowej wycieczce do Akwizgranu w Niemczech. Nagrody dla trzech najlepszych projektów zostaną wręczone przez przewodniczącego Parlamentu Europejskiego i przez przedstawiciela akwizgrańskiej Fundacji.  Termin zgłaszania kandydatur upływa  2 lutego 2015 r.
 
Więcej informacji o konkursie oraz formularz aplikacyjny on-line znajdą Państwo na stronie: http://www.charlemagneyouthprize.eu/pl/form.html  

Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II

bgk.png
Celem Programu jest rozwój przedsiębiorczości oraz tworzenie nowych miejsc pracy jako elementów rozwoju rynku pracy, a także przeciwdziałanie bezrobociu - poprzez udzielanie niskooprocentowanych pożyczek na podejmowanie działalności gospodarczej oraz tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych.
 
Pożyczka na podjęcie działalności gospodarczej w maksymalnej kwocie do 20-krotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w kraju, dla niezatrudnionych i nie wykonujących innej pracy zarobkowej:
• absolwentów szkół i uczelni wyższych do 4 lat od dnia ukończenia szkoły lub uzyskania tytułu zawodowego;
• zarejestrowanych bezrobotnych;
• studentów ostatniego roku studiów wyższych (studiów I i II stopnia, jednolitych studiów magisterskich).
 
Pożyczka na utworzenie stanowiska pracydla bezrobotnego, w tym bezrobotnego skierowanego przez Powiatowy Urząd Pracy  w maksymalnej kwocie do 6-krotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia dla:
• osób, które uzyskały pożyczkę na podjęcie działalności gospodarczej;
• podmiotów, o których mowa w art. 46 ust. 1 pkt 1 i 1a oraz ust. 1a Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, tj.:
- podmiotów prowadzących działalność gospodarczą,
- niepublicznych szkół,
- niepublicznych przedszkoli,
- osób fizycznych, osób prawnych lub jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, zamieszkujących lub mających siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, będących posiadaczami gospodarstwa rolnego w rozumieniu ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym lub prowadzących dział specjalny produkcji rolnej, o którym mowa w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych lub w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych, zatrudniających w okresie ostatnich 6 miesięcy, w każdym miesiącu, co najmniej jednego pracownika w pełnym wymiarze czasu pracy,
• żłobków lub klubów dziecięcych tworzonych i prowadzonych przez osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, o których mowa w przepisach o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.
 
Bezpłatne doradztwo i szkoleniadla pożyczkobiorców, w szczególności z zakresu:
• zakładania działalności gospodarczej;
• form opodatkowania działalności gospodarczej;
• prowadzenia księgowości.
oraz dla ubiegających się o pożyczkę - z zasad aplikowania o wsparcie.
 
Na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego zarządzaniem programem „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II", którego wartość wynosi 6 161 085,05 zł zajmie się Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, instytucja od 22 lat działająca na rzecz promocji przedsiębiorczości i rozwoju biznesu, w tym także wspierania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób rozpoczynających działalność gospodarczą.
 
Kontakt do pośredników Programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II"
Fundusz Regionu Wałbrzyskiego
Tel. 74 66 44 810
e-mail: biuro@frw.pl
 
Pilotażowa formuła Programu realizowana jest od grudnia 2013 r. na terenie trzech województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego oraz małopolskiego. W ramach II etapu rozszerzono zasięg Programu na cały kraj oraz rozszerzono katalog osób uprawnionych do ubiegania się o wsparcie - nie będą to już tylko absolwenci szkół i studenci, ale także osoby bezrobotne.
 
Wszyscy, którzy skorzystają z pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej oraz ci którzy zamierzają z niej skorzystać mogą być objęci bezpłatnym doradztwem i/lub szkoleniem. Przedsiębiorcy natomiast będą mogli ubiegać się o pożyczkę na tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych.
 

Na realizację II etapu Programu Minister Pracy i Polityki Społecznej przeznaczył ok. 500 mln zł - na okres do 2021 roku.
Nabór wniosków o pożyczkę w ramach II etapu Programu rozpoczęto od 17 listopada 2014 r.
 

Wakacyjna praca w Niemczech

wup.JPG

Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze informuje o możliwości legalnego zatrudnienia polskich studentów w Niemczech w  tegoroczne wakacje.   Od 21 stycznia do 5 marca 2015r. Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze oraz…czytaj cały artykuł

 

 

 

 

 

Rusza program mentoringowy dla kobiet w nauce i technologii!

mnisw.jpg
Studentki i absolwentki uczelni technicznych mogą wziąć udział w programie mentoringowym, w którym otrzymają wsparcie kobiet, osiągających sukcesy w branży technologicznej i nauce. Wsparcia w programie udzielą np. prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, dr Bożena Tyliszczak czy Kinga Panasiewicz. Pierwszy w Polsce Program Mentoringu Kobiecego w branży technologicznej i nauce, realizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy we współpracy z Ambasadą USA, Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji i Partnerami Technologicznymi. Jest on częścią projektu "Lean in STEM", którego celem jest wspieranie budowania karier kobiecych w obszarze STEM - Science, Technology, Engineering, Mathematics.
 
Z programu mentoringowego mogą skorzystać studentki i absolwentki uczelni technicznych i wydziałów ścisłych uniwersytetów. Każda z nich może wysłać swoją aplikację do jednej - wybranej mentorki. W programie jest ich trzynaście: prezesów dużych firm technologicznych, ekspertów w swoich dziedzinach, inżynierów i naukowców.
 
Należą do nich: Agnieszka Adamus - menadżer w Fabryce Gillette (P&G); Karin Ahl - prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Światłowodów; Łucja Barbaszewska - dyrektor Sprzedaży Rozwiązań IT (Cisco); Krystyna Boczkowska - prezes Bosch; prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow - była rektor Uniwersytetu Warszawskiego i fizyk; Aleksandra Kłapcińska - inżynier z Google-Londyn; Barbara Nowacka - kanclerz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych i polityk; Katarzyna K. Ochocińska - specjalistka ds. sprzedaży (Siemens); Kinga Panasiewicz - naukowiec; Kinga Piecuch - prezes SAP; dr Bożena Tyliszczak - specjalizująca sie w technologii chemicznej (Politechnika Krakowska); Katarzyna Walczyk-Matuszyk - prezes Stowarzyszenia Top500 Innovators; Maria Zakidalska - inżynier i menadżer (Intel).
 
Aplikacje studentek i absolwentek trafiają do biura programu „Lean in STEM” skąd - po wstępnej selekcji - przekazywane są bezpośrednio do wybranej mentorki. W maju studentki zostaną poinformowane mailowo o wyborze podjętym przez mentorki. W czerwcu 2015 w Warszawie odbędzie się ich pierwsze spotkanie. Program zakończy się w grudniu 2015 roku.
 
Szczegółowe informacje na temat programu i formularze aplikacyjne są dostępne na stronie: http://www.leaninstem.pl/program-mentoringowy
 

Wielki zimowy konkurs Eurostudenta!

eurostudent.jpg

Macie ochotę na chwilę relaksu? Eurostudent przygotował dla Was zabawę.
25 nagród do zgarnięcia (w tym poradniki karierowe i pomoce do nauki j. angielskiego)!
Powodzenia :)
https://www.facebook.com/Eurostudent/app_350182738419477
 

Zgłoś się na staż w Komisji Europejskiej!

flaga ue.jpg

Płatny staż w prestiżowej europejskiej instytucji? Większość z nas myśli, że tylko nieliczni mogą o tym pomarzyć…, ale to nieprawda! W Komisji Europejskiej pięciomiesięczny płatny staż odbywa ponad 1000 osób rocznie i każdy może się na niego zgłosić. Nie musisz mieć doświadczenia zawodowego ani mieszkać w Brukseli. Wystarczy wykształcenie wyższe (co najmniej licencjat) i znajomość dwóch języków Unii Europejskiej – w tym jeden język oficjalny (polski już znasz, prawda?) plus jeden z języków roboczych UE (angielski, francuski lub niemiecki).

 

Spróbuj swoich sił i do 30 stycznia 2015 r. zgłoś się na staż w Komisji Europejskiej wypełniając formularz rekrutacyjny na stronie www.ec.europa.eu/stages

 

Dlaczego warto spróbować? Procedura naboru nie jest skomplikowana – poza ewentualną rozmową telefoniczną wszystko odbywa się przez internet. Ponadto masz szanse na niepowtarzalne doświadczenie pracy wśród doświadczonych ekspertów i przyjrzenie się z bliska jak tworzona jest europejska polityka! O to, byś mógł jak najlepiej wykorzystać czas spędzony na stażu dba Biuro Stażowe, a także opiekun stażu. Powodów jest więcej, a możesz o nich przeczytać na naszej stronie w artykule "KE: czas na staż".

 

Czas trwania stażu: 5 miesięcy

Miejsce: Bruksela, Luksemburg, przedstawicielstwa KE w krajach członkowskich UE (w tym Warszawa i Wrocław)

Stypendium: około 1000 euro

Termin składania aplikacji: 30 stycznia 2015, godz. 12:00

Czas rozpoczęcia kolejnej edycji stażu: październik 2015

 

Zapraszamy!

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce

www.ec.europa.eu/polska

Dwa stanowiska dla doktorantów w projekcie!

ncn.jpg

W Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu otwarty został konkurs na dwa stypendia doktoranckie (biologiczne i bioinformatyczne), dla osób, które
zaangażowane będą w realizację niezwykle interesującego, interdyscyplinarnego projektu zatytułowanego „Dynastia i społeczeństwo państwa Piastów w świetle zintegrowanych badań historycznych, antropologicznych i genomicznych”, finansowanego przez NCN (SYMFONIA 2). Kierownik projektu: prof. dr hab. Marek Figlerowicz.


Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: http://ncn.gov.pl/finansowanie-nauki/przyklady-projektow/figlerowicz
Osoby, które otrzymają to stypendium będą miały szansę pracować w heterogennym zespole, złożonym nie tylko z biologów, lecz i z antropologów, archeologów i historyków.
 

Oferta stypendialna dla bioinformatyka - podejmowane zadania będą koncentrować się na rozwijaniu bioinformatycznych metod analizy aDNA w kontekście badań populacyjnych.
Poszukujemy kandydatów, którzy ukończyli studia magisterskie (lub ukończą je
w pierwszej połowie 2015 roku) w zakresie bioinformatyki, informatyki, (ewentualnie
w zakresie biologii lub dziedzinie pokrewnej) potrafiących wykorzystywać metody
obliczeniowe w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania biologiczne. Kandydaci
z doświadczeniem w dziedzinie genomiki populacyjnej i/lub w sekwencjonowaniu nowej
generacji (NGS) będą preferowani. Doświadczenie w programowaniu nie jest wymagane, lecz będzie dodatkowym atutem.


Oferta stypendialna dla biologa - zaplanowane badania będą koncentrować się na
rozwijaniu eksperymentalnych metod pozyskiwania i analizy aDNA, ze szczególnym
uwzględnieniem NGS.
Poszukujemy kandydatów, którzy ukończyli studia magisterskie (lub ukończą je
w pierwszej połowie 2015 roku) w zakresie biologii molekularnej, biotechnologii lub
dyscyplinie pokrewnej. Kandydaci powinni wykazać się znajomością podstawowych technik biologii molekularnej oraz zaangażowaniem w realizację powierzonych zadań. Oczekiwana jest również znajomość podstaw technologii NGS. Zainteresowanie archeogenomiką oraz doświadczenie w pracy z aDNA będzie dodatkowym atutem.

 

Kandydaci ubiegający się o w/w stanowiska powinni biegle posługiwać się językiem angielskim.
 

Oferowane jest stałe stypendium (3000 zł / miesiąc), wypłacane przez 57 miesięcy maksymalnie do grudnia 2019 r. Istnieje możliwość wcześniejszego zrealizowania pracy doktorskiej.
 

Zgłoszenia zawierające CV, list motywacyjny oraz list polecający od dotychczasowego opiekuna naukowego należy przesłać do dnia 15 lutego 2015 r. (włącznie) do prof. Marka Figlerowicza
(marekf@ibch.poznan.pl) oraz do dr Anny Philips- bioinformatyka (aphilips@ibch.poznan.pl) i dr Małgorzaty Marcinkowskiej-Swojak- biologia (marcinkm@ibch.poznan.pl).

TRWA NABÓR ZGŁOSZEŃ DO V EDYCJI KONKURSU „STUDENT-WYNALAZCA”

V.jpg

 Do Konkursu mogą przystąpić osoby fizyczne, które spełniają jeden z następujących warunków:
- są studentami studiów I, II lub III stopnia i twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego, zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym RP lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą w okresie trwania studiów,
- są absolwentami, niezależnie od roku ukończenia studiów, w tym studiów doktoranckich, i są twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/ przemysłowego, który został zgłoszony do ochrony w Urzędzie Patentowym RP lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą w okresie trwania studiów lub do 6 miesięcy od daty ukończenia studiów,
- są twórcami lub współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego, na który zostało udzielone prawo wyłączne w okresie trwania studiów.


Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przesłanie mailem na adres: kkot@tu.kielce.pl, w terminie do dnia 31 stycznia 2015 r., kompletnego zgłoszenia, które powinno zwierać:
1. formularz zgłoszeniowy(w pliku do edycji, najlepiej w formacie doc lub odt);
2. potwierdzenie zgłoszenia wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego do ochrony w Urzędzie Patentowym RP lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą lub decyzję o udzieleniu prawa wyłącznego (skan lub zdjęcie, najlepiej w formacie PDF, GIF, TIF, jpg, bmp);
3. oświadczenie z czytelnym podpisem twórcy/współtwórcy dokonującego zgłoszenia (skan lub zdjęcie, najlepiej w formacie PDF, GIF, TIF, jpg, bmp);
 
Dodatkowymi dokumentami, mającymi istotne znaczenie w ocenie zgłaszanego rozwiązania, są m.in. zdjęcia, filmy, prezentacje multimedialne, rysunki itp.
 
Osoby do kontaktu:
Kamil Kot, tel. 41 34 24 387, fax: 41 34 24 662, e-mail: kkot@tu.kielce.pl;
Grażyna Stefańska, tel. 41 34 24 486, fax: 41 34 24 662, email: gstefan@tu.kielce.pl.
 

Bezpłatne szkolenia

ue.jpg

Zapraszamy studentów pracujących, pracowników zatrudnionych na umowę o pracę pracujące w mikro/małej/średniej firmie bez kapitału zagranicznego lub osoby samozatrudnione (prowadzące jednoosobowo firmę) z województwa lubuskiego do udziału w bezpłatnych szkoleniach!

 

Szkolenia w 100% w ramach projektu współfinansowanego  przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pt.” SKONFIGUROWANI @DMINISTRATORZY W LUBUSKICH MSP” realizowanego w ramach ALTKOM AKADEMII przez Altkom S.A. z Warszawy i Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Zapraszamy serdecznie na ten moment osoby z maksymalnie wykształceniem średnim.

 

Szczegółowe informacje związane ze szkoleniami znajdują się TYM miejscu .

 

Kontakt: Agnieszka Kowalewska
e-mail: szkolenia@humanadvice.com.pl
telefon: 571 348 625

Technologia Kinect osią kolejnej edycji Imagine Cup

microsoft.PNG

Jeszcze przez miesiąc, do 5 stycznia włącznie, studenci z całej Polski mogą zgłaszać swoje projekty do Imagine Cup 2015. Centralnym punktem tegorocznej edycji konkursu będzie technologia Kinect, która już niejednokrotnie została z sukcesem wykorzystana przez polskich studentów w ich konkursowych zgłoszeniach – zarówno w rozwiązaniach skierowanych do graczy, jak i w projektach społecznych oraz innowacjach
 

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na dedykowanej stronie. Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego wideo, prezentującego jak w kilku krokach zgłosić się do konkursu Imagine Cup 2015.

Zmiany dot. praktyk w nowej ustawie „Prawo o szkolnictwie wyższym”

Praktyki.jpg

 

Praktyka studencka to doświadczenie zawodowe na przyszłość. W jej ramach można zdobyć nowe umiejętności, sprawdzić wiedzę zdobytą na studiach i nawiązać kontakty.
Nowa ustawa „Prawo o szkolnictwie wyższym” wprowadza obowiązek co najmniej trzymiesięcznych praktyk zawodowych na studiach o profilu praktycznym. Ich celem jest uzupełnienie wiedzy zdobywanej na studiach i przygotowanie do przyszłej pracy. Praktyki mogą być finansowane przez uczelnie w ramach dotacji z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz dodatkowo z funduszy europejskich.

 

 

 

Szukasz informacji?

Ulotka dla studentów
Ulotka dla pracodawców
Statystyki dotyczące praktyk
 
Jesienią 2014 r. rusza internetowa baza praktyk studenckich stworzona przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, więcej na lepszepraktyki.pl
nestle_nye.jpg

Nestlé needs YOUth

 

Inicjatywa Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth jest odpowiedzią na trudną sytuację na europejskim rynku pracy. Największy światowy producent żywności jako odpowiedzialny pracodawca i istotny europejski podmiot rynkowy chce pomóc młodym ludziom odnaleźć się na rynku pracy oraz stymulować europejską i polską gospodarkę poprzez walkę z bezrobociem młodych.

 

Inicjatywa Nestlé opiera się na 4 filarach:

- zatrudnienie 10 tys. osób poniżej 30. roku życia w Nestlé w Europie do 2016 roku;

- stworzenie 10 tys. propozycji praktyk zawodowych i staży w Nestlé w Europie do 2016 roku;

- uruchomienie w szkołach i na uczelniach programu "Gotowość do pracy", czyli m.in. szkoleń i warsztatów dotyczących rozmowy kwalifikacyjnej czy przygotowania CV;

- powołanie Sojuszu dla Młodych, czyli zaproszenie do Nestlé needs YOUth partnerów biznesowych i dostawców Nestlé.

 

Inicjatywa zakłada zatrudnienie przez Nestlé do końca 2016 roku 20 000 Europejczyków do 30. roku życia. Połowa z nich otrzyma propozycję pracy, natomiast druga połowa – oferty praktyk i staży. W Polsce Nestlé zaoferuje zatrudnienie i praktyki zawodowe dla ponad 800 osób.Więcej szczegółów na stronie Nestle.pl/Kariera.

yBBregions.JPG

Rekrutacja do II tury Europejskiego Wolontariatu projektu yBBregions

 

Wszystkich młodych Lubuszan w wieku od 18 do 30 lat zapraszamy do zgłaszania kandydatur do udziału w II turze Wolontariatu Europejskiego EVS2, który realizowany będzie w terminie od 12 stycznia do 12 kwietnia 2015 roku w Biurze Regionalnym Województwa Lubuskiego w Brukseli.

Zgodnie z informacją opublikowaną w maju br. na stronie www.lubuskie.pl  o możliwości udziału w projekcie, informujemy iż do 30 listopada 2014 r., wszyscy zarejestrowani na stronie projektu „yBBregions” użytkownicy spełniający kryteria kwalifikowalności są zaproszeni do wyrażenia zainteresowania uczestnictwem w drugiej turze działania projektu: EUROPEJSKI WOLONTARIAT (EVS), która odbędzie się w terminie od 12 stycznia  do 12 kwietnia  2015 w Brukseli.
 
W II turze wolontariatu europejskiego wezmą udział cztery osoby po jednej z regionów: Województwa Lubuskiego, Kraju Preszowskiego oraz dwie osoby z Abruzji.
 
Aby wyrazić swoje zainteresowanie odbyciem EUROPEJSKIEGO WOLONTARIATU w ww. terminie, prosimy o zalogowanie się na stronę yBBregions i poprzez menu-użytkownika zaznaczenie okienka opcji: „INTEREST EVS SPRING 1” a także przesłanie CV i listu wyjaśniającego chęć udziału w tym działaniu na adres mailowy BRWL. Osoby zainteresowane uczestnictwem w działaniu i nie będące jeszcze członkami społeczności projektu, prosimy o zarejestrowanie się na stronie internetowej „yBBregions” a następnie postępowanie zgodnie z powyższą instrukcją.
 
Jednocześnie przypominamy, iż zgodnie z kryterium kwalifikowalności, do udziału w EUROPEJSKIM WOLONTARIACIE kwalifikują się osoby:
•w wieku od 18 do 30 lat;
•urodzone w Województwie Lubuskim i /lub mieszkające w Województwie Lubuskim
•zatrudnione lub bezrobotne w tym osoby poszukujące pierwszej pracy i/lub będące uczniami lub studentami instytucji edukacyjnych, w tym uczelni wyższych mieszczących się w Województwie Lubuskim.
Prosimy o wzięcie pod uwagę, iż procedura selekcji odbywa się tylko drogą elektroniczną, dlatego prawdziwość wszelkich informacji, które użytkownicy umieszczają na swoim profilu yBBregions oraz w dokumentach przesyłanych drogą mailową zostanie zweryfikowana w późniejszym etapie selekcji na podstawie dokumentów, poświadczonych przez odpowiednie instytucje. Osoby podające nieprawdziwe informacje nie będą brane pod uwagę.
 
W przypadku pytań odnośnie procedury wyboru uczestników, prosimy o zapoznanie się z ww. informacją o selekcji opublikowaną na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.
 

Projekt „yBBregions – Youth and Brussels Based” jest współfinansowany ze środków europejskiego programu Młodzież w działaniu 2007-2013.
 

Kariera w Finansach i Bankowości 2014/15

karwfin14_15.jpg

Redakcja KarierawFinansach.pl wydała już po raz 6. przewodnik „Kariera w Finansach i Bankowości” przeznaczony dla młodych ludzi zainteresowanych pracą w finansach i bankowości. Wersję drukowaną przewodnika możesz odebrać w naszej siedzibie!

 

Czekają na Ciebie aż 176 strony lektury, z której dowiesz się m.in.:

- na jakie niszowe kompetencje stawia sektor nowoczesnych usług biznesowych;

- które języki obce warto znać, by zapewnić sobie sukces na rynku pracy;

- jak wyróżnić się na rynku pracy jeszcze podczas studiów dzięki międzynarodowym kwalifikacjom zawodowym;

- jak będą kształtować się branże sektora finansowego w najbliższych latach;

- które zawody możemy uznać za przyszłościowe.  

 

Dla czytelników redakcja przygotowała również przejrzystą stronę internetową poświęconą przewodnikowi. Poza formatem PDF przewodnika użytkownicy mogą zapoznać się z opisami zawodów, branż i kwalifikacji w wersji rozszerzonej. W tym roku prezentujemy czytelnikom dłuższe wywiady z managerami oraz specjalistami. Przewodnik dostępny jest pod adresem http://www.karierawfinansach.pl.

 

Przekonaj się, jak różnorodny może być sektor finansowy i zadbaj o swoją przyszłość. Zapraszamy do lektury nowego przewodnika.

Program „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II"

bgk.png

3 listopada 2014 r. w siedzibie Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) zostały podpisane umowy z pośrednikami finansowymi na obsługę II etapu Programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II".

Celem Programu jest rozwój przedsiębiorczości oraz tworzenie nowych miejsc pracy jako elementów rozwoju rynku pracy, a także przeciwdziałanie bezrobociu - poprzez udzielanie niskooprocentowanych pożyczek na podejmowanie działalności gospodarczej oraz tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych.

 

Pilotażowa formuła Programu realizowana jest od grudnia 2013 r. na terenie trzech województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego oraz małopolskiego. W ramach II etapu rozszerzono zasięg Programu na cały kraj oraz rozszerzono katalog osób uprawnionych do ubiegania się o wsparcie - nie będą to już tylko absolwenci szkół i studenci, ale także osoby bezrobotne.

 

Wszyscy, którzy skorzystają z pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej oraz ci którzy zamierzają z niej skorzystać mogą być objęci bezpłatnym doradztwem i/lub szkoleniem. Przedsiębiorcy natomiast będą mogli ubiegać się o pożyczkę na tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych.
 


Na realizację II etapu Programu Minister Pracy i Polityki Społecznej przeznaczył ok. 500 mln zł - na okres do 2021 roku.

Nabór wniosków o pożyczkę w ramach II etapu Programu rozpocznie się w dniu 17 listopada 2014 r.Główne założenia Programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II"Oferowane wsparcie:

 1. Pożyczka na podjęcie działalności gospodarczej- w maksymalnej kwocie do 20-krotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w kraju - dla niezatrudnionych i nie wykonujących innej pracy zarobkowej:
  • absolwentów szkół i uczelni wyższych do 4 lat od dnia ukończenia szkoły lub uzyskania tytułu zawodowego;
  • zarejestrowanych bezrobotnych;
  • studentów ostatniego roku studiów wyższych (studiów I i II stopnia, jednolitych studiów magisterskich).
 2. Pożyczka na utworzenie stanowiska pracydla bezrobotnego, w tym bezrobotnego skierowanego przez Powiatowy Urząd Pracy - w maksymalnej kwocie do 6-krotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia - dla:
  • osób, które uzyskały pożyczkę na podjęcie działalności gospodarczej;
  • podmiotów, o których mowa w art. 46 ust. 1 pkt 1 i 1a oraz ust. 1a Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, tj.:
  - podmiotów prowadzących działalność gospodarczą,
  - niepublicznych szkół,
  - niepublicznych przedszkoli,
  - osób fizycznych, osób prawnych lub jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, zamieszkujących lub mających siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, będących posiadaczami gospodarstwa rolnego w rozumieniu ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym lub prowadzących dział specjalny produkcji rolnej, o którym mowa w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych lub w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych, zatrudniających w okresie ostatnich 6 miesięcy, w każdym miesiącu, co najmniej jednego pracownika w pełnym wymiarze czasu pracy,
  • żłobków lub klubów dziecięcych tworzonych i prowadzonych przez osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, o których mowa w przepisach o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.
 3. Bezpłatne doradztwo i szkoleniadla pożyczkobiorców, w szczególności z zakresu:
  • zakładania działalności gospodarczej;
  • form opodatkowania działalności gospodarczej;
  • prowadzenia księgowości.
  oraz dla ubiegających się o pożyczkę - z zasad aplikowania o wsparcie.

Na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego zarządzaniem programem „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II", którego wartość wynosi 6 161 085,05 zł zajmie się Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, instytucja od 22 lat działająca na rzecz promocji przedsiębiorczości i rozwoju biznesu, w tym także wspierania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób rozpoczynających działalność gospodarczą.

 

Kontakt do pośredników Programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II"

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego
Tel. 74 66 44 810
e-mail: biuro@frw.pl

Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą

NPP.jpg

Każdy początkujący przedsiębiorca ma szansę na odniesienie sukcesu. Potrzebna jest determinacja, ciężka praca i… wiedza. Ten ostatni czynnik jest równie niezbędny na starcie, jak kapitał na rozruch biznesu. Przewodnik, który oddajemy do Państwa rąk, powstał w odpowiedzi na potrzebę zgromadzenia w jednej publikacji podstawowych informacji, niezbędnych początkującym przedsiębiorcom oraz takim, którzy szukają sposobów na rozwój swej firmy. Gromadzi on wiedzę o dostępnych na rynku programach i narzędziach pomocy dla przedsiębiorców.

 

W tekście zawarto wiele odniesień do stron internetowych instytucji, które wspólnie tworzą system wsparcia dla przedsiębiorców: Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Banku Gospodarstwa Krajowego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i wielu innych. Ich celem jest rozszerzenie prezentowanej w niniejszej publikacji treści i ułatwienie dostępu do dokumentacji poszczególnych programów wsparcia.

 

Pragniemy zaprosić Państwa do współtworzenia treści przewodnika. Na wszelkie uwagi, spostrzeżenia oraz sugestie dotyczące tematyki, o jaką warto rozbudować jego treść, czekamy pod adresem e-mail: promocja@parp.gov.pl

 

Więcej na stronie: http://www.parp.gov.pl/files/e-book/

Akademia PARP

Akademia PARP.jpg

Akademia PARP to portal edukacyjny dla małych i średnich przedsiębiorstw z systemem bezpłatnych szkoleń internetowych. Projekt jest realizowany na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Celem Akademii PARP jest darmowe upowszechnienie dostępu do wiedzy biznesowej za pomocą metod zdalnej edukacji (e-learningu) wśród:

 • uczestników z mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP – definicja MMŚP znajduje się na portalu),
 • uczestników z dużych przedsiębiorstw oraz
 • osób planujących własną działalność gospodarczą

Szkolenia internetowe Akademii PARP gwarantują stałą, wysoką jakość kształcenia, są dopasowane merytorycznie do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw, a sposób ich przedstawienia jest przystępny i praktyczny. Dzięki Akademii PARP, uczestnicy z polskich małych i średnich przedsiębiorstw po raz pierwszy mogą sobie pozwolić na najlepsze szkolenia, które operują przykładami z praktyki biznesowej i są dostosowane do realiów gospodarczych w Polsce.

Obecnie na portalu Akademii PARP dostępnych jest osiemdziesiąt jeden szkoleń, na bieżąco aktualizowanych i uzupełnianych, m .in.:

 1. Planowanie własnej kariery zawodowej
 2. E-biznes
 3. Jak założyć własną firmę?
 4. Zarządzanie kryzysowe
 5. Ochrona własności intelektualnej
 6. Komunikacja marketingowa i public relations
 7. Jak rozwijać firmę
 8. Zarządzanie sprzedażą i relacjami z klientem
 9. Zabezpieczanie transakcji handlowych
 10. Zamówienia publiczne
 11. Umiejętności osobiste
 12. Umiejętności kierownicze
 13. Finanse dla niefinansistów
 14. Techniki sprzedaży
 15. Pozyskiwanie funduszy UE na projekty w MŚP
 16. ABC Eksportera
 17. Telesprzedaż
 18. Podatkowa księga przychodów i rozchodów
 19. Podstawy planowania finansowego
 20. Media społecznościowe w biznesie
 21. Umiejętności interpersonalne
 22. Umiejętności indywidualne - jak znaleźć w sobie motywację?
 23. Podstawy planowania własnej kariery zawodowej
 24. Kluczowe momenty w negocjacjach
 25. Budowanie wizerunku firmy
 26. Ryzyko w działalności gospodarczej
 27. Organizacja pracy sekretariatu
 28. Nawiązywanie kontaktów
 29. Savoir-vivre w biznesie
 30. Planowanie założenia firmy
 31. Planowanie projektu dofinansowanego z funduszy UE
 32. Podstawy sporządzania biznesplanu

W ramach szkoleń uczestnicy mogą korzystać ze wsparcia infolinii z opiekunami kontaktującymi się telefonicznie lub poprzez e-mail, przez 12 godzin dziennie przez 6 dni w tygodniu. Dodatkową możliwością jest dostęp do ekspertów merytorycznych - tutorów. Fora i czaty internetowe dają szansę na wymianę wiedzy i doświadczeń oraz pracę w grupach. Oprócz szkoleń internetowych odbyło się blisko 40 warsztatów regionalnych w różnych miastach Polski, a także szkolenia stacjonarne i blended dla branży szkoleniowej.

Akademia PARP to również nowoczesna i lekka konwencja szkoleniowa tzw. edutainment czyli "uczyć bawiąc, bawić ucząc". W ramach działu "Rozrywka i wiedza" przeprowadzonych zostało 5 edycji symulacyjnej gry menedżerskiej dla przedsiębiorców "Gwiezdne szkolenia", służącej zespołowemu ćwiczeniu umiejętności i postaw przedsiębiorczych w warunkach biznesowych. Ponadto, w dziale uruchamiane są łatwe do przyswojenia pigułki wiedzy, gry decyzyjne i psychozabawy adresujące bieżące tematy szkoleniowe, szczególnie interesujące dla sektora MMŚP.

Więcej na stronie: http://www.akademiaparp.gov.pl/

Krajowy System Usług

KSU.png

Nadrzędnym celem Krajowego Systemu Usług jest wspieranie rozwoju i promocja przedsiębiorczości w Polsce.  Wszystkie ośrodki współpracujące z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach KSU działają na podstawie wypracowanych Standardów Usług, dzięki czemu przedsiębiorca może być pewien, że otrzyma usługę najwyższej jakości. Przedsiębiorca chcący skorzystać z usługi doradztwa biznesowego ma do wyboru:  ośrodki Krajowej Sieci Innowacji, ośrodki realizujące specjalistyczne usługi systemowe, a także ośrodki testujące nowe usługi pilotażowe. Dodatkowo, we współpracy z Krajowym System Usług działa kilkadziesiąt funduszy pożyczkowych i funduszy poręczeniowych, które są zrzeszone w Polskim Związku Funduszy Pożyczkowych i Krajowym Stowarzyszeniu Funduszy Poręczeniowych. Wiele organizacji tworzących KSU współpracuje jednocześnie z innymi znanymi sieciami, takimi jak Enterprise Europe Network (konsorcja dawnych Centrów Euro Info, EIC i Ośrodków Przekazu Innowacji, IRC).

 

Pomoc dla firm oferowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach KSU jest bardzo szeroka, obejmuje m.in. takie obszary jak: zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, zarządzanie energią, wdrożenie w przedsiębiorstwach rozwiązań innowacyjnych, rozwiązań z zakresu nowych technologii oraz rozwiązań służących ochronie środowiska, udzielanie pożyczek oraz poręczeń. Już ponad 200 podmiotów zarejestrowanych w KSU świadczy usługi na rzecz polskich przedsiębiorców. Rozmieszczenie w całej ośrodków KSI KSU, ośrodków realizujących usługi specjalistyczne, funduszy pożyczkowych i funduszy poręczeniowych współpracujących z KSU gwarantuje przedsiębiorcom łatwy dostęp do doradców. Doradcy KSU korzystają z systematycznych obowiązkowych szkoleń z zakresu działania przedsiębiorstw i doradztwa dla firm, dzięki czemu mogą zaoferować profesjonalną pomoc dla firm i wsparcie w wielu obszarach prowadzenia działalności gospodarczej.
 


Usługi dla przedsiębiorców świadczone w ramach KSU:

 • Ośrodki Krajowej Sieci Innowacji KSU świadczą usługi proinnowacyjne dla przedsiębiorców;
 • Ośrodki realizujące specjalistyczne systemowe usługi biznesowe;
 • Fundusze pożyczkowe i poręczeniowe współpracujące z KSU świadczą usługi finansowe dla przedsiębiorców (pożyczki oraz poręczenia kredytów lub pożyczek).

Więcej na stronie: http://ksu.parp.gov.pl/pl/

Weź udział w ósmej edycji konkursu Henkel Innovation Challenge!

Henkel IC.jpg

Zbuduj dwuosobowy zespół, a następnie opracujcie wizjonerską koncepcję produktu lub nowej technologii dla jednego z trzech sektorów działalności biznesowej firmy: kosmetyków, środków piorących i czystości oraz klejów, uszczelniaczy i technologii powierzchniowych, która będzie odpowiadała trendom konsumenckim w 2050 roku.

 

Konkuruj z najlepszymi studentami z całego świata o możliwość spotkania z CEO firmy Henkel, wygraj bilet dookoła świata o wartości 10.000 Euro i wreszcie zawalcz o wspaniałe perspektywy rozwoju zawodowego – odbycie stażu w polskim oddziale Henkla.

Korzyści płynące z uczestnictwa:

 • Materiałyedukacyjnei seminaria internetowe oraz indywidualna opieka mentorskanajlepszych managerów firmy Henkel
 • Zdobycie sieci kontaktów, konkurowanie z najlepszymi studentami z całego świata, zabawa
 • Zyskanie prawdziwego doświadczenia biznesowego, trening umiejętności
 • Poznanie jednej z wiodących firm na świecie, zdobycie informacji i wiedzy z pierwszej ręki
 • Okazja do spotkania CEO firmy Henkel i wygranie biletu dookoła świata o wartości 10.000 Euro
 • Szansa na odbycie stażu w polskim oddziale firmy Henkel

 

Aby wziąć udział w konkursie zarejestruj swój dwuosobowy zespół do 10 grudnia 2014r. na stronie www.henkelchallenge.comi odpowiedz na konkursowe wyzwanie. Zgłoszenia mogą przesyłać studenci dowolnych uczelni i kierunków, a więc również i Ty!

 

Zapraszamy do udziału! Zgłoś się teraz!

 

Więcej informacji można znaleźć pod adresami:

Strona konkursu: www.henkelchallenge.comhttp://www.henkelchallenge.com/

Facebook: www.facebook.com/henkelchallenge

Twitter:www.twitter.com/henkelchallenge

Informacje o możliwościach kariery: www.henkel.com/careers

Program SKILLS - Coaching dla doktorantów

fnp.jpg

Celem programu jest udzielenie młodym naukowcom wsparcia w podejmowaniu wyzwań zawodowych i osiąganiu kolejnych etapów kariery naukowej, w procesie podejmowania decyzji oraz w rozwiązywaniu problemów pojawiających się w pracy zawodowej.


Program umożliwia pracę pod okiem doświadczonego coacha.

 

Adresaci:

-pracownicy naukowi zamieszkali w Polsce i zatrudnieni na umowę o pracę w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terenie RP,

- posiadający co najmniej stopień naukowy doktora, absolwenci studiów doktoranckich do 12 miesięcy od uzyskania stopnia doktora.

 

Oferta
Naukowcom zakwalifikowanym do programu zapewniamy finansowanie procesu coachingowego składającego się z od 3 do 6 sesji coachingowych trwających 90-120 minut. Sesje z wykwalifikowanym coachem współpracującym z FNP będą odbywać się co do zasady raz w miesiącu, w miejscu i terminie wskazanym przez uczestnika.

 

Czytaj więcej...

Studentko! Studencie!

universum 480x290.jpg

Zdefiniuj swoje oczekiwania wobec przyszłej kariery. Oceń pracodawców i wybierz tego, który Twoim zdaniem zasługuje na miano Idealnego! Sprawdź, który z nich najlepiej wpisuje się w Twoje wyobrażenie o idealnej pracy. Wypowiedz się na temat swoich oczekiwań i pomóż pracodawcom dostosować się do aspiracji współczesnego studenta.

Wystarczy kliknąć w link:

 

http://uledge.co/UniZielonaGora

 

 

Wypełnij ankietę i tak jak Ania z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wygraj 3000 zł lub atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Nie czekaj! Klikaj!

Wolontariat w fundacji Ja, My, Oni

ja,my,oni.jpg

Wolontariusze są bardzo ważnym filarem realizowanej działalności, gdyż bez ich wsparcia, motywacji i chęci do działania, większość projektów nie mogłaby być przygotowywana i realizowana. Jako organizacja nowocześnie zarządzana, inwestujemy w naszych wolontariuszy i podejmujemy wszelkie możliwe działania zmierzające do zapewnienia osobom ciekawie spędzonego czasu w oparciu o dużą dozę samodzielności i atrakcyjność realizowanych projektów.

 

Każda osoba, która podejmie z nami współpracę w oparciu o wolontariat może liczyć na:

 • wsparcie w rozwoju umiejętności;
 • atrakcyjnie spędzony czas wolny;
 • możliwość nauki;
 • możliwość realizacji w III sektorze;
 • dużą dozę samodzielności;
 • odpowiedzialność projektową;
 • możliwość późniejszego zatrudnienia.

 

Nasza Fundacja ceni osoby aktywne, kreatywne, dążące do rozwoju zawodowego opartego na realizacji idei III sektora. Każdego wolontariusza traktujemy indywidualne oraz zapewniamy zadania w oparciu o predyspozycje osobowościowe. Naszą misją jest postrzeganie Fundacji przez każdego wolontariusza jako ORGANIZACJI PRZYJAZNEJ WOLONATRIUSZOM, czyli spełniającej poniższe kryteria:

 • nasi wolontariusze znają misję, cele i działania organizacji;
 • w organizacji funkcjonuje koordynator przygotowany do pracy z wolontariuszami;
 • opracowany jest regulamin pracy wolontariuszy, zawierający zasady funkcjonowania w placówce, oraz ich prawa i obowiązki;
 • każdy wolontariusz podejmujący współpracę z organizacją ma opisany indywidualny program pracy uwzględniający m.in. zakres prac, czas, sposoby i formy ich realizacji;
 • wolontariusze są przygotowywani do swoich zadań;
 • istnieje atmosfera partnerstwa i życzliwości w pracy z wolontariuszami;
 • wolontariusze mają możliwość rozwoju i samorealizacji, uczestniczenia w szkoleniach, akcjach i uroczystościach organizowanych przez placówkę;
 • organizacja na co dzień dba o wolontariuszy, nagradza ich, dziękuje im za pomoc, wspiera w trudnych chwilach.

Każda osoba, która chce zdobywać doświadczenie w Fundacji i jest otwarta na nowe pomysły oraz chętna do zdobywania wiedzy, powinna skontaktować się z odpowiednim oddziałem Fundacji mailowo i przesłać swoje podstawowe dane osobowe (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) z dopiskiem, iż jest zainteresowana wolontariatem.

Po otrzymaniu maila skontaktujemy się z Tobą i porozmawiamy na temat Twoich możliwości współpracy oraz zasad współpracy. Każdego naszego wolontariusza chcemy poznać osobiście, dlatego zaplanujemy takie spotkanie w Zielonej Górze, Wrocławiu lub innym mieście.

Osoby, które chciałyby odbyć w Fundacji praktyki studenckie, również zachęcamy do kontaktu mailowego i następnie omówimy zasady współpracy.

Pragniemy zaznaczyć, iż poszukujemy osób chętnych do zaangażowania się w działalność organizacji i realizowane projekty.

 

W przypadku zainteresowania współpracą zachęcamy do kontaktu:

Erasmus ważnym krokiem na drodze do kariery!

erasmus+.jpg

Międzynarodowe doświadczenie pozwala łatwiej rozwijać karierę zawodową. Komisja Europejska przedstawiła wyniki raportu, dotyczącego wpływu programu Erasmus na zatrudnienie i mobilności zawodową jego uczestników.


Przypomniała, że w latach 2014-2020 cztery miliony osób będą mogły uzyskać stypendia z nowego programu wymiany Erasmus+, co da im możliwość poznania życia w innym kraju poprzez studia, staż, nauczanie lub wolontariat. Budżet programu to ok. 15 mld euro.

 

Według unijnej komisarz więcej niż jedna trzecia stażystów programu Erasmus otrzymuje ofertę pracy w przedsiębiorstwie, w którym odbywali staż. Młode osoby po stażu za granicą są też bardziej przedsiębiorcze niż ich rówieśnicy, którzy pozostają w kraju; według raportu jedna na dziesięć takich osób założyła własną firmę, a ponad trzy spośród czterech ma takie plany lub zakłada taką możliwość.

 

Badania wykazały też, że 64 proc. pracodawców jest zdania, iż pracownikom z międzynarodowym doświadczeniem powierza się większą odpowiedzialność. Oznacza to, że mają oni większe szanse na awans.

 

Jak informuje KE, testy przeprowadzone przed wyjazdem studentów na zagraniczne stypendium z programu Erasmus i po ich powrocie pokazały, iż studia czy staż za granicą pomagają kształtować pewne cenione przez pracodawców cechy charakteru, jak tolerancja, zaufanie, umiejętność rozwiązywania problemów, ciekawość, znajomość własnych mocnych i słabych stron. 92 proc. pracodawców chętniej zatrudnia osoby, wyróżniające się takimi cechami charakteru.

 

40 proc. spośród uczestników programu Erasmus co najmniej raz zmieniło po otrzymaniu dyplomu kraj zamieszkania lub pracy; to niemal dwa razy więcej w porównaniu z tymi, którzy podczas studiów nie byli mobilni.

 

Z raportu wynika, że 33 proc. byłych studentów Erasmusa ma partnera z innego kraju, podczas gdy dla tych, którzy studiowali w kraju, odsetek ten wynosi 13 proc.; 27 proc. studentów Erasmusa poznaje swojego długoletniego partnera właśnie podczas pobytu na stypendium. Na tej podstawie KE szacuje, że od roku 1987 parom, które poznały się, uczestnicząc w programie Erasmus, urodziło się około miliona dzieci.

 

Badanie efektów programu Erasmus miało charakter zarówno ilościowy, jak i jakościowy. Sondaże internetowe objęły 34 kraje (państwa członkowskie UE, Macedonię, Islandię, Liechtenstein, Norwegię, Szwajcarię, Turcję). Przeanalizowano odpowiedzi od ponad 75 tys. studentów i absolwentów, z których ponad 55 tys. studiowało lub odbywało staż za granicą. Ponadto w sondażach internetowych udział wzięło 5 tys. pracowników, tysiąc uczelni oraz 650 pracodawców (55 proc. z małych i średnich przedsiębiorstw). Badania jakościowe (wywiady, grupy dyskusyjne, warsztaty) przeprowadzono w ośmiu państwach: Bułgarii, Czechach, Finlandii, Niemczech, na Litwie, w Portugalii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. 

 

 

Zainteresowany?

Więcej o Erasmusie+ na Uniwersytecie Zielonogórskim znajdziesz tutaj:
http://www.erasmus.uz.zgora.pl/

 

pup-482x302.jpg

Program aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy w Zielonej Górze w ramach dodatkowych środków z rezerwy Funduszu Pracy realizuje: Program aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w wieku od 30 do 50 lat.
 
Celem programu jest aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w wieku od 30 do 50 roku życia, które z różnych względów nie kwalifikują się do objęcia wsparciem w ramach programów realizowanych obecnie przez Powiatowy Urząd Pracy w Zielonej Górze.
Program skierowany jest do osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zielonej Górze oraz w filiach w Nowogrodzie Bobrzańskim i Sulechowie.
 
Okres realizacji programu: październik 2014 r. – grudzień 2014 r.
 
Formy wsparcia:
- pośrednictwo pracy
- poradnictwo zawodowe
- REFUNDACJA pracodawcy kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy (5 osób)
- JEDNORAZOWE ŚRODKI dla bezrobotnych na podjęcie działalności gospodarczej (5 osób).
 
Przewidywane efekty:
- aktywizacja zawodowa 10 osób bezrobotnych,
- podjęcie zatrudnienia lub samozatrudnienia przez 10 osób bezrobotnych.
 
Zapraszamy osoby bezrobotne oraz pracodawców do udziału w programie
Szczegółowych informacji udzielają pracownicy PUP w Zielonej Górze.
 
 
Powiatowy Urząd Pracy w Zielonej Górze                                                  
ul. Sienkiewicza 9                                                 
tel. 68 456 56 50

Podejmij współpracę z Falubazem

falubaz.PNG

 

Poszukujemy fanów klubu Falubaz Zielona Góra chętnych do wzięcia udziału w projekcie  „Mistrzowie Płacą Złotem”!

 

Szukamy komunikatywnych osób w każdym wieku, które mają łatwość w nawiązywaniu nowych kontaktów. Oczekujemy dyspozycyjności i zaangażowania, w zamian oferujemy współpracę z firmą będącą liderem na polskim rynku finansowym. Dajemy niezbędne do pracy narzędzia, wsparcie merytoryczne, organizacyjne oraz atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od stopnia zaangażowania.

 

Jeśli jesteś zainteresowany prześlij swoją aplikację na adres dominika.bartosiak@opendirect.pl
z dopiskiem „Tylko Falubaz”!

Zaprogramuj swoją karierę z Credit Agricole!

credit.jpg

 

Wiedza teoretyczna wyniesiona ze studiów to podstawowy bagaż, który zabierasz ze sobą wkraczając na ścieżkę kariery zawodowej. Na tej długiej i krętej drodze zbierzesz w praktyce mnóstwo doświadczeń, które ukształtują Cię jako pracownika. Credit Agricole wspiera młodych ludzi na początku ich kariery, oferując możliwość rozwoju w nietypowy sposób – zapraszając do konkursu Career Hacking.

Tylko trzy kroki dzielą Cię od niesamowitej przygody, możliwości zebrania doświadczeń i poznania fascynujących ludzi.

 

Przedstaw się z najlepszej strony.

Zgłoś się do konkursu poprzez aplikację Career Hacking. Prześlij krótką prezentację o sobie, w której pokażesz jakie masz doświadczenie, pasje czy wykształcenie. Po prostu: zaprezentuj się z jak najlepszej strony. Dwudziestu autorów najlepszych autoprezentacji zostanie zaproszonych na warsztaty kariery - Hackaton we Wrocławiu. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 31.10.2014r.

 

Weź udział w Hackatonie we Wrocławiu

Dwudniowe spotkanie szkoleniowe to okazja do poznania młodych osób z całej Polski, którzy chcą, tak jak Ty, rozwijać swoje umiejętności. Uczestnicy dobrani w zespoły będą mieć za zadanie rozwiązać brief biznesowy. Każdy z finalistów otrzyma certyfikat udziału w Hackatonie, indywidualny raport preferencji stylu pracy oraz zestaw inspirujących książek. Pięć wyróżniających się osób, Credit Agricole zabierze na ekscytującą wycieczkę do… Paryża! Wszelkie koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia pokrywa Bank.

 

Wyjedź na edukacyjną wycieczkę do Paryża 

Laureaci wyjadą w grudniu do stolicy Francji nie tylko po to, aby zwiedzić miasto, posmakować lokalnych przysmaków i spojrzeć na miasto z wieży Eiffla, ale również zwiedzić placówki Credit Agricole w Montrouge, Technolab i spotkać się z najważniejszymi osobistościami banku. Od uczestników nie wymagamy znajomości języków obcych!

 

Udział w konkursie Career Hacking to przede wszystkim możliwość sprawdzenia w praktyce swoich umiejętności nabytych w trakcie studiów. Twój przyszły pracodawca z pewnością doceni Twoje proaktywne podejście do kreowania swojej kariery, dlatego nie zapomnij dodać pozycji Career Hacking do swojego CV. Jednak w pierwszej kolejności, zapraszamy do aplikacji: https://www.facebook.com/CreditAgricoleBankPolska/app_1478911652348595.

 

Powodzenia!

Kreatywne CV – zaskocz rekrutera pomysłowością

monsterpolska_2.PNG

 

 

Praktyka pokazuje, że rekruter poświęca zaledwie 10 sekund na każdy życiorys. To niewiele czasu,  aby CV wywarło pozytywny efekt na przyszłym pracodawcy. Warto więc stworzyć dokument, który z jednej strony będzie zawierał wszystkie niezbędne elementy, ale z drugiej będzie nosił rys indywidualizmu i pomysłowości. To cecha, która przydaje się w każdej pracy.

 

Zadbaj o czytelność

Kilka sekund jakie rekruter poświęca na pobieżne skanowanie tekstu, ma na celu wychwycenie kluczowych informacji. By ułatwić mu zadanie - w CV, nawet kreatywnym, kolorystyka i szata graficzna nie może dominować nad treścią. Nie warto upiększać nic na siłę, stosować jaskrawych kolorów, dużej liczby ramek, grafik, wyróżnień, czy też innych ozdobników. Należy za to zadbać o czytelną czcionkę, pomysłowy rozkład informacji, przejrzyste nagłówki oraz wyszczególnienie tych umiejętności, które rekruter powinien zauważyć już na początku. Lepiej prezentuje się dokument z jasnym tłem, w układzie pionowym, który zdecydowanie ułatwia czytanie oraz lepsze wychwycenie kluczowych treści.

 

Dodaj infografikę

Graficzne udoskonalenie CV to jeden ze sposobów na wyróżnienie swojego CV. W sieci łatwo znaleźć gotowe ikonki, które możesz wykorzystać przygotowując CV. Z ich pomocą możesz przedstawić swoje wykształcenie, doświadczenie zawodowe czy zainteresowania. Kolorową skalę można wykorzystać do pokazania chociażby stopnia znajomości języków obcych, a ilustracje liczb posłużą do podkreślenia kluczowych lat czy miesięcy doświadczeń. Rozmieszczając je w swoim życiorysie pamiętaj o umiarze. Obrazów nie może być za dużo, tak by rekruter nie miał poczucia chaosu i przytłoczenia informacjami. Pamiętaj, że infografiki mają wzbogacać treść, a nie być elementem dominującym. Całość musi być odpowiednio przemyślana i zawsze dopasowana do stanowiska – podkreśla Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

 

Wykorzystaj stronę www

Umieszczenie w CV informacji o sobie na własnej stronie internetowej wymaga co prawda większego wysiłku, jednak w niektórych branżach rozwiązanie to jest bardzo skuteczne. Jeśli ubiegasz się o pracę chociażby grafika, fotografa czy redaktora, możesz publikować próbki swoich prac, w formie portfolio. W tym przypadku dopisz link do własnej strony www. Jeśli prowadzisz ciekawego bloga, także pochwal się tym rekruterowi. Wykorzystaj te formy jako promocję własnej twórczości – zachęca Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl. Pamiętaj jednak, że rekruterzy odbierają dziennie setki maili, często ograniczając się do przeczytania tylko ich treści. Warto zachęcić ich więc  do pobrania załączonych plików, ciekawie i intrygująco konstruując treść wiadomości.


Pomyśl o wersji video

Wizytówka kandydata w postaci nagrania video bez wątpienia bardziej zapada w pamięć rekruterowi. W materiale cyfrowym można podkreślić swoje umiejętności, opisać dotychczasowe sukcesy, czy po prostu zareklamować się potencjalnemu pracodawcy. Może być to poważna autoprezentacja lub forma bardziej humorystycznego przedstawienia swojej osoby. Wybór zależy od charakteru pracy, o jaki się ubiegamy.

Szkolenia antykorupcyjne

CBA.jpg

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, Centralne Biuro Antykorupcyjne uruchomi pierwszą w Polsce, ogólnodostępną, internetową platformę e-learningową, zawierającą szkolenia antykorupcyjne dedykowane przedstawicielom administracji publicznej, biznesu oraz młodzieży. Liczymy, że ta inicjatywa przyczyni się do podniesienia poziomu społecznej świadomości i percepcji korupcji oraz zachęci do podjęcia dyskusji nt. specyfiki przestępczości korupcyjnej i jej skali, skuteczności krajowego prawodawstwa oraz prowadzonej polityki antykorupcyjnej.


Tworząc szkolenie e-learningowe staraliśmy się aby wiedza została przekazana w sposób przystępny, atrakcyjny wizualnie i przyjazny użytkownikowi platformy internetowej. Podzieliliśmy zawartość na 3 bloki tematyczne tj.: korupcja w administracji publicznej, w biznesie a także społeczne skutki korupcji, jednakże zwracając uwagę na wielopłaszczyznowość zjawiska korupcji, gorąco zachęcamy do udziału we wszystkich modułach. Każdy z modułów zakończony będzie testem wiedzy, którego pomyślne zaliczenie, oprócz satysfakcji uczestnika, skutkować będzie stosownym certyfikatem.Uczestnicząc w pierwszym module zdobędziesz informację nt. prawnych i instytucjonalnych instrumentów walki z korupcją, będziesz mógł również usystematyzować i poszerzyć posiadaną już wiedzę na temat przepisów antykorupcyjnych oraz metod przeciwdziałania korupcji. Dowiesz się także, co powinien
i co może zrobić każdy pracownik administracji publicznej, by ograniczyć to zjawisko.Biorąc udział w drugim komponencie, poświęconym funkcjonującym w obrocie prawnym oraz gospodarczym, systemowym i instytucjonalnym rozwiązaniom antykorupcyjnym, zapoznasz się z analizą skutków ekonomicznych dla państwa i społeczeństwa w przypadku wystąpienia korupcji na styku administracji i sektora prywatnego.Z trzeciego modułu dowiesz się jak korupcja może wpływać na deficyt budżetowy lub czy jej skala może mieć związek z bezrobociem i kryzysem. Zaprezentowana zostanie również aktywność instytucji powołanych do walki z korupcją oraz przedstawiona rola, jaką do odegrania mają organizacje pozarządowe.


Serdecznie zapraszamy: https://szkolenia-antykorupcyjne.edu.pl/

 

Staże w Parlamencie Europejskim

ue.jpg

 

Biuro Regionalne Woj. Lubuskiego w Brukseli informuje o prowadzonym naborze na staże w Parlamencie Europejskim. Parlament oferuje kilka opcji odbycia stażu:

 

Staż dla absolwentów: kierunek ogólny lub dziennikarski(stypendium im. Roberta Schumana) –staż pięciomiesięczny– termin składania wniosków: 15 października 2014  (na staż rozpoczynający się 1 marca 2015)

 

 Staże szkoleniowe: staże obowiązkowe (w ramach studiów) i nieobowiązkowe – staż do czterech miesięcy – termin składania wniosków: 1 października 2014 (na staż rozpoczynający się 1 stycznia2015 ) oraz od 1 grudnia 2014 do 1 lutego 2015 (na staż rozpoczynający się 1 maja 2015)

 

Program staży dla osób niepełnosprawnych– staż pięciomiesięczny – termin składania wniosków: 15 października 2014  (na staż rozpoczynający się 1 marca 2015)

 

Staże w dziedzinie tłumaczeń pisemnych przeznaczone dla posiadaczy dyplomów szkół wyższych, staż odbywa się w Luksemburgu– staż trzymiesięczny z możliwością przedłużenia o maksymalnie trzy miesiące- termin składania wniosków: 15 listopada 2014  (na staż rozpoczynający się 1 kwietnia 2015)

 

Staże szkoleniowe w dziedzinie tłumaczeń pisemnych, staż odbywa się w Luksemburgu – staż od jednego do trzech miesięcy z możliwością przedłużenia o maksymalnie trzy miesiące- termin składania wniosków: 15 listopada 2014  (na staż rozpoczynający się 1 kwietnia 2015) oraz od 15 grudnia 2014 do 15 lutego 2015 (na staż rozpoczynający się 1 lipca 2015).

 

Szczegółowe informacje w j. polskim o warunkach stażu, kryteriach i zasadach prowadzonego naboru  znajdą Państwo na stronie Parlamentu Europejskiego: http://www.europarl.europa.eu/aboutparliament/pl/007cecd1cc/Traineeships.html

Polscy innowatorzy zawalczą o milion złotych

tvp konkurs.jpg


Od października w TVP1 oglądać będzie można nowy program „Talent zgłoś się!”. Polscy wynalazcy i innowatorzy prezentować w nim będą swoje rozwiązania. Zwycięzca show otrzyma 1 mln zł. Castingi planowane są we wrześniu i w październiku w czterech miastach.W nowym talent show realizowanym przez telewizję publiczną oglądać będzie można zmagania innowatorów, naukowców i ludzi przedsiębiorczych, którzy chcą przekuć swoje pomysły w realny biznes. Castingi dla wszystkich, którzy chcą zawalczyć o nagrody, odbędą się w czterech polskich miastach: 13 września w Gdańsku, 20 września w Katowicach, 27 września w Warszawie i 4 października w Poznaniu. Udział w nich mogą wziąć wszystkie osoby, które uważają, że mają dobry pomysł na biznes - niekoniecznie muszą mieć już gotowy prototyp swojego rozwiązania.W programie przedstawiona ma być droga, jaką pokonują innowatorzy, by przekonać do siebie przyszłych inwestorów lub klientów. Osoby, które chciałyby wziąć udział w show powinny przygotować zwięzłą prezentację zawierającą najciekawsze i najistotniejsze fakty dotyczące innowacyjnego rozwiązania.W kapitule konkursu zasiadać będą biznesmeni, przedstawiciele rynku kapitałowego oraz celebryci. W jury znaleźć ma się m.in. Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski, założyciel Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości Dariusz Żuk, Założyciel MCI Management SA Tomasz Czechowicz, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski, a także: Marek Kondrat, Roman Młodkowski, Tomasz Karolak i Anna Mucha. Prowadzącymi będą Paulina Chylewska i Radek Brzózka.Program będzie można oglądać od października we wtorki o godz. 20.10 w TVP 1.

Partnerem merytorycznym programu jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń dostępne są na stronie: http://talentzglossie.pl/

Rusza III edycja Prezydenckiego Programu Eksperckiego

prezydent.PNG


Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza młodych doktorów, doktorantów i specjalistów - ekspertów do udziału w III edycji Prezydenckiego Programu Eksperckiego – Laboratorium Idei.Celem Programu jest wykorzystanie potencjału intelektualnego i doświadczenia specjalistów różnych dziedzin nauki na rzecz rozwoju i modernizacji Polski oraz wsparcie merytoryczne Kancelarii Prezydenta RP w pracach dotyczących najistotniejszych z punktu widzenia Prezydenta RP obszarów polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, zagadnień gospodarczych, społecznych, prawno – konstytucyjnych i obywatelskich. Program skierowany jest do ekspertów specjalizujących się w obszarach polityki zagranicznej i krajowej szczególnie istotnych z punktu widzenia urzędu Prezydenta RP, takich jak:


polityka zagraniczna,
konkurencyjność gospodarki,
rodzina,
nowoczesny patriotyzm,
dobre prawo,
bezpieczeństwo.Uczestnicy Programu będą zaangażowani w prace merytoryczne o strategicznym znaczeniu dla Prezydenta RP.Aplikacje należy składać do 20 września 2014 roku.


W razie pytań prosimy o kontakt z Kancelarią Prezydenta RP - elektronicznie: laboratorium.idei@prezydent.pl lub telefonicznie: 721 800 255(w godz. 14.30-16.30).


Więcej informacj
i

Praktyki studenckie w Ministerstwie Finansów

mf.jpg

 

Ministerstwo Finansów – Biuro Dyrektora Generalnego w ramach współpracy z uczelniami wyższymi zarówno publicznymi jak i niepublicznymi zajmuje się organizacją i koordynacją studenckich praktyk zawodowych w departamentach / biurach Ministerstwa Finansów, głównie dla studentów ostatnich lat studiów ( 4-5 rok jednolitych studiów magisterskich lub 1-2 rok studiów II stopnia - uzupełniających magisterskich) oraz studiów doktoranckich.

 
Do odbywania praktyk w Ministerstwie Finansów zachęcamy również osoby z ograniczoną sprawnością.
 
Praktyki w Ministerstwie Finansów są bezpłatne. Ministerstwo Finansów nie pokrywa kosztów przejazdów, ubezpieczenia, utrzymania oraz zakwaterowania w czasie trwania praktyki.
 
Praktyki w Ministerstwie Finansów organizowane są w ciągu całego roku kalendarzowego.
 
Praktyki studenckie w Ministerstwie Finansów trwają minimum 2 tygodnie i zwyczajowo rozpoczynają się w poniedziałek o godz. 9.00.
 
Ilość miejsc na praktyki i czas ich trwania jest związany z bieżącymi pracami departamentu/biura i spełnienie przez studenta wymaganych kryteriów nie może być traktowane jako zobowiązanie MF do przyjęcia na praktykę.
 
Podczas trwania praktyki studenci zapoznają się ze strukturą organizacyjną Ministerstwa Finansów oraz z zakresem działania komórek organizacyjnych, jak również włączają się w realizację bieżących zadań departamentów /biur.
 
Po zakończeniu odbywania praktyki Ministerstwo Finansów wydaje zaświadczenie potwierdzające odbycie praktyki.
 
Wiedza i kwalifikacje zdobyte przez studentów, są wkładem Ministerstwa Finansów w przygotowanie zawodowe absolwentów wyższych uczelni.
 
Proces rekrutacji przebiega w dwóch etapach:
1. Wydział Rozwoju Zawodowego na podstawie dokumentów aplikacyjnych dokonuje wstępnej selekcji zgłoszeń pod kątem zgodności kierunku studiów oraz zainteresowań osoby ubiegającej się o praktykę z profilem działania departamentu/biura, w którym będzie ona realizowana.
2. Zaakceptowane w pierwszym etapie aplikacje zostają następnie wysyłane do deklarowanych w formularzu aplikacyjnym departamentów/biur. Na tym poziomie podejmowana jest ostateczna decyzja o przyjęciu, bądź odrzuceniu oferty o czym studenci zostają informowani przez Biuro Dyrektora Generalnego, pisemnie lub telefonicznie.
 
Wymagany ( w oryginale) komplet dokumentów:
1. Formularz aplikacyjny dla praktykantów (do pobrania) .
2. CV
3. Zaświadczenie z uczelni o statusie studenta.
4. Dowód ubezpieczenia NW na okres praktyki.
 
Powyższe dokumenty, na co najmniej trzy tygodnie przed preferowanym terminem rozpoczęcia praktyki, należy przesłać na adres:
Ministerstwo Finansów
Biuro Dyrektora Generalnego
Wydział Rozwoju Zawodowego - Praktyka
ul. Świętokrzyska 12
00 - 916 Warszawa
lub złożyć osobiście w Biurze Przepustek Ministerstwa Finansów - adres jw.
 
Dodatkowych informacji nt. przedmiotowych praktyk udziela – Biuro Dyrektora Generalnego pok. 4163/4 Pani Iwona Białobrzewska tel. 0-22 694-51-75

Instrukcja obsługi szefa

monsterpolska_2.PNG

 

Szef to też człowiek, ale do dobrych kontaktów z nim warto przywiązać szczególną uwagę. Mogą się okazać kluczem do sukcesu zawodowego lub znacząco utrudnić funkcjonowanie w firmie. Zadbanie o nie powinno być jednym z naszych priorytetów. Ekspert portalu monsterpolska.pl radzi, jak rozmawiać z przełożonym, aby współpraca układała się pomyślnie i jakich zwrotów unikać, by nie narazić się na krytykę.

Właściwie dobrane słowa bywają kluczem do zjednania sobie ludzi. Okazuje się, że nie tylko zwroty grzecznościowe np. „proszę” czy „dziękuję”, mogą skutecznie nam w tym pomóc.

 

„Jak mogę pomóc firmie osiągnąć cele biznesowe?”

To jeden z najbardziej pożądanych przez przełożonego zwrotów, jakie mogą paść z ust pracownika. Pytania o misję czy plany firmy oraz propozycja aktywnej pomocy w ich osiągnięciu, to sygnał, że jesteśmy skoncentrowani nie tylko na własnej karierze, ale też na rozwoju organizacji, której jesteśmy częścią – tłumaczy Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl. Warto o tym pamiętać także na rozmowie kwalifikacyjnej. Przedstawiając swoje atuty, dobrze jest pokazać, jak zaprocentują na rzecz firmy, do której aplikujemy.

 

 „Chętnie to zrobię”

Energiczny i zaangażowany członek zespołu to marzenie każdego managera. Z pracownikiem, który dobrowolnie poszukuje nowych form aktywności zawodowej, szef będzie chętniej współpracował. Taka osoba prawdopodobnie szybciej przyczyni się też do sukcesu firmy niż ktoś, kto jedynie bezrefleksyjnie wykonuje powierzone zadania i nie wykazuje się inicjatywą.

 

„Zgadzam się, …”

Własne zdanie często jest przejawem kreatywności oraz analitycznego myślenia. Wypowiadając je należy pamiętać o neutralnym podejściu i koncentracji na zagadnieniu, a nie na osobie, która danym tematem się zajmuje. Przydatne mogą okazać się zwroty takie jak:  „To świetny początek procesu i warto rozwinąć go w kierunku…” lub „Powinniśmy wykorzystać ten projekt, jednak sądzę, że można wzbogacić go…”.

W codziennej komunikacji z przełożonym warto też unikać pewnych sformułowań, które na pewno nie pomogą nam w pracy. Co więcej, mogą rzutować na naszą relację z szefem.

 

„Poprzednia praca była lepsza”

Porównanie obecnego do byłego pracodawcy, zwłaszcza jeśli ma na celu wytknięcie wad, na pewno nie zaskarbi sympatii nowego szefa. Pracownicy, którzy nadmiernie eksponują w ten sposób swoje niezadowolenie, nie tylko wywołują negatywne emocje, ale także nie budzą zaufania. Pewne uwagi warto czasem zachować dla siebie. Można za to wnieść doświadczenie z poprzedniej organizacji i odpowiednio je zakomunikować, przedstawiając rozwiązania, które dobrze się sprawdzały w poprzedniej firmie, podzielić się ze współpracownikami wiedzą – proponuje Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

 

„Kolega nie angażuje się w pracę”

Istnieją takie zachowania, które niemalże od razu wywołują niechęć współpracowników. Jednym z nich jest donosicielstwo. Często jest to także najprostsza droga do zniechęcenia do siebie przełożonego. Doceni on raczej lojalność i pracowitość u innych, niż kogoś, kto rozsiewa plotki. Takie zachowanie rodzi tylko negatywną atmosferę
i przekłada się na słabsze wyniki zespołu.

 

„To nie należy do moich obowiązków!”

Zdarza się niekiedy, że z różnych powodów pracownik musi przejąć projekt kolegi lub dostaje nadprogramowe zadanie. Jeśli za każdym razem kategorycznie odmawia pomocy to jest to dla szefa niepokojący sygnał. Zazwyczaj jest to odbierane jako negatywne nastawienie, lenistwo lub brak zaangażowania.  Warto więc unikać takich zwrotów jak: „Czy nie może zrobić tego ktoś inny?”, „Czy dostanę podwyżkę lub awans, gdy wykonam to zadanie?”, „Nie należy to do zakresu moich obowiązków” radzi Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl. Jeśli liczba zadań niepokojąco rośnie, warto szczerze porozmawiać z przełożonym. Na pewno odniesienie to lepszy skutek niż wyżej wymienione zwroty. 
 

logo_pnwm.jpg

Praktyka w ramach trójstronnego projektu w dziedzinie pedagogiki medialnej

 

Stowarzyszenie „Duży zły wilk” (Grand méchant loup | Böser Wolf) poszukuje od zaraz praktykanta do trójstronnego projektu dla młodych reporterów z okazji setnej rocznicy wybuchu pierwszej wojny światowej.

 
Opis praktyki

Zadaniem praktykanta jest pomoc przy rozbudowie trójjęzycznego portalu internetowego „Europa 1914-2014 – Co wiedzą dzieci i młodzież o swoich sąsiadach? Niemcy, Francja i Polska dzisiaj oraz przed 100 laty z okazji setnej rocznicy wybuchu pierwszej wojny światowej w sierpniu 1914”. Ponadto pomoc oraz przy aktualizacji strony internetowej projektu przy współpracy z niemieckimi, francuskimi oraz polskimi partnerami.
 
Zadania:
• lektorat,
• organizacja, zbieranie oraz sortowanie materiałów,
• archiwizacja,
• obróbka zdjęć,
• kwerenda,
• transkrypcja dokumentów audio,
• cięcie filmów,
• tłumaczenia.
 
Profil:
• umiejętność obsługi komputera i internetu,
• chęć do pracy z dziećmi i dla dzieci
• podstawy HTLM mile widziane, nie są jednak wymogiem,
• znajomość języka polskiego jako języka ojczystego,
• dobra znajomość niemieckiego,
• podstawy obróbki zdjęć (Photoshop) mile widziane, nie są jednak wymogiem,
• talent organizacyjny, inicjatywa własna, kreatywność, umiejętność pracy w zespole, wytrwałość,
• ukończony 2. rok studiów.
 
Czas trwania praktyk/miejsce praktyk:
• praktyka trwa 2-3 miesiące,
• opcja A: 4 dni w tygodniu (pon., wt., śr., czw., godz. 10-18) / praca w naszym biurze w dzielnicy Berlin-Schöneberg,
• opcja B: praca online 2 dni w tygodniu.
 
Praktykant nie otrzymuje honorarium. Praktykant może złożyć podanie o zwrot poniesionych kosztów w ramach dofinansowania praktyk w Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Przy składaniu wniosku pomocą służy stowarzyszenie „Duży zły wilk” (Grand méchant loup | Böser Wolf).
 
Stowarzyszenie

Od czasu powstania przed 10 laty, stowarzyszenie „Duży zły wilk” (Grand méchant loup | Böser Wolf) aktywnie wspiera kompetencję medialną oraz dziennikarskie umiejętności dzieci, tworząc tym samym niekonwencjonalne metody edukacji.
 
Projekt ma charakter europejski i buduje mosty między narodami oraz kulturami. Od 2009 roku stowarzyszenie jako projekt pilotażowy pełnomocników rządu federalnego ds. Kultury i Mediów (Sieć dla dzieci) oraz Ministerium ds. Rodziny tworzy stronę internetową www.boeser-wolf.schule.de.
 
Zgłoszenia
 
Prosimy wysłać przekonujące podanie o pracę wraz z CV na adres lub drogą e-mailową:
Christiane Baumann
Grand Méchant Loup | Böser Wolf
Apostel-Paulus-Straße 7 / 10823 Berlin
e-mail: info@boeserwolf.eu
www.boeser-wolf.schule.de
 

Tajna broń rekrutera – o wirtualnych formach poszukiwania pracowników

monsterpolska_2.PNG

 

Rozmowa kwalifikacyjna to wciąż najczęściej stosowana metoda sprawdzenia kandydata. Jednak coraz częściej tradycyjne spotkania zastępują nowoczesne ich formy - rekrutacja przez telefon lub videokonferencja. Dlatego warto się do nich odpowiednio przygotować.

 

Rozmowa online

Komunikatory typu Skype, umożliwiające organizację tzw. videokonferencji, to zarówno dla pracodawcy, jak i kandydatów oszczędność czasu i kosztów. Są pomocne zwłaszcza w sytuacji, gdy kandydat mieszka w innym mieście czy nawet kraju. Do przeprowadzenia rozmowy on-line wystarczy dostęp do Internetu oraz laptop, komputer czy tablet z zainstalowanym odpowiednim programem oraz kamerką. Zakładając konto w programie umożliwiającym połączenia video, warto zwrócić uwagę na login - najlepiej, by był złożony z imienia i nazwiska, bez zdrobnień czy mało profesjonalnych członów.

Pytania podczas rozmowy przez Internet, nie różnią się od tych, zadawanych podczas tradycyjnego spotkania kwalifikacyjnego i wymagają od kandydata odpowiedniego przygotowania. Pamiętajmy, aby zadbać o istotne szczegóły, tj. otoczenie oraz strój. Pomieszczenie powinno być więc czyste oraz ciche, a tło ściany - jasne i gładkie. Warto uprzedzić domowników, by na czas trwania rozmowy nie zachowywali się głośno, ani nie wchodzili do pokoju. Przetestuj ustawienie kamery tak, by oświetlenie było jak najbardziej naturalne, a lampa nie była skierowana na twarz. Zrób co w Twojej mocy, aby kamera internetowa i mikrofon były w pełni sprawne, a sprzęt podłączony do źródła prądu. Nie wahaj się powiadomić także rekrutera o ewentualnych problemach technicznych. Nie chcesz przecież ryzykować nieprawidłowej odpowiedzi na pytanie, którego po prostu nie usłyszałeś - zauważa Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl. Zawsze bardzo ważny jest kontakt wzrokowy. Naturalna tendencją jest patrzenie w oczy rozmówcy. W przypadku rozmów online - ze względu na to, że kamera umieszczona jest nad monitorem, najlepszym rozwiązaniem jest spoglądanie bezpośrednio w nią.

 

Rozmowa telefoniczna

Zazwyczaj tego typu rozwiązania poprzedzają spotkanie rekrutacyjne z pracodawcą. Jak w przypadku każdej rozmowy kwalifikacyjnej - nawet wstępnej, także ta wymaga przygotowania. Podstawą jest ustalenie dogodnej dla obu stron godziny. W drugiej kolejności warto zadbać o zapewniające dobry zasięg miejsce do rozmowy. Warto także przygotować listę nurtujących pytań do rekrutera. W przypadku rozmowy telefonicznej ważny jest odpowiedni ton głosu - osoba rekrutująca nie widzi kandydata, więc brzmienie głosu będzie pierwszym kryterium oceny. Absolutnie nie wolno podczas rozmowy jeść czegokolwiek czy żuć gumy. Te odgłosy wyraźnie słychać prze telefon i nie jest to profesjonalne zachowanie. Możemy także wcześniej wydrukować nasze CV i mieć je przed sobą, by łatwiej opisywać doświadczenie zawodowe. Nie unikniemy pytań o umiejętności, oczekiwania finansowe czy wiedzę o firmie, do której aplikowaliśmy. Warto dla pewności spisać więc odpowiedzi na kartce, bo taka „ściągawka" pozwoli nam łatwiej zebrać myśli - podpowiada Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl. Często bywa jednak tak, że rekruter dzwoni niespodziewanie i zaskakuje kandydata w niekomfortowym do rozmowy miejscu np. na zakupach. Jeśli ma być to dłuższa rozmowa -  należy przeprosić i umówić się na kontynuowanie dyskusji w innym, dogodnym terminie.
 

8 nawyków, które mogą niszczyć karierę

kariera1.jpg

Czasem jest tak, że to sami pracownicy są swoimi największymi wrogami i wstrzymują postęp własnej kariery. Portal Business Insider wyodrębnił osiem nawyków, które uniemożliwiają nasz awans.1. Niepromowanie własnej pracy

Możesz wykonywać kawał dobre roboty, ale jeśli nikt o tym nie wie, nie pomoże to twojej reputacji, nie podniesie ci pensji, ani nie pomoże w awansie..

Upewnij się, że manager wie o twoich dokonaniach. W szczególności o tych wykraczających poza twoje standardowe obowiązki.


2. Przejście do defensywy

Przejście do defensywy w sytuacji, gdy opinia o wynikach naszej pracy jest mniej niż zadowalająca, może być strzałem w stopę.

Wiele osób nie wchodzi w znaczące interakcje z osobami, które są defensywne. Oznacza to, że współpracownicy mogą zacząć cię unikać. To może zniszczyć relacje potrzebne do czynienia postępów w karierze, ponieważ traci się dostęp do informacji pomagających w rozwoju.

 


3. Podejmowanie pospiesznych decyzji

Niezależnie od tego czy wyjdziesz z pracy, bo szef powiedział coś co ci się nie spodobało, czy też decydujesz się przyjąć ofertę pracy, której nie przemyślałeś dokładnie, impulsywne decyzje mogą kosztować rozwój kariery zawodowej.


4. Brak asertywności

Wygłaszanie profesjonalnych decyzji w profesjonalny sposób, to klucz do sukcesu zawodowego. Bezkrytyczne przyjmowanie narzucanych rozwiązań w pewnych sytuacjach zamiast świętego spokoju może oznaczać poważne konsekwencje zawodowe.


5. Przesadny negatywizm

Jeśli ciągle narzekasz na nowe projekty, politykę firmy, funkcjonowanie działu IT, roztaczasz negatywną aurę wokół siebie.

To samo dotyczy narzekania czy złośliwych żartów odnośnie szefa czy innych kolegów z pracy.6. Kłamanie

Jeśli zostaniesz złapany na kłamstwie, choćby małym, niszczysz swoją wiarygodność, której możesz już nigdy nie odzyskać. Przez kolejne trzy lata możesz być rzetelny i skrupulatny, ale i tak zostaniesz zapamiętany jako osoba, której w pełni nie można zaufać.


7. Chroniczna dezorganizacja

Ludzie zwracają uwagę na to czy robisz to co zapowiedziałeś w terminie i to niezależnie czy chodzi o małe rzeczy, czy duże projekty.

Jeśli dotrzymujesz słowa, zyskujesz reputację osoby solidnej. Jeśli nie dotrzymujesz słowa ludzie będą przekonani, że nie można na ciebie liczyć.8. Nieuczenie się nowych technologii

Może wydawać ci się, że twoje metody pracy są dobre, dlatego nie musisz się uczyć nowych technologii, ale to może oznaczać, że wkrótce zostaniesz w tyle za kolegami, którzy nie maja takich oporów.

 

źródło:Businessinsider.com

18 rzeczy, które zrujnują twoją rozmowę o pracę

anioł.jpeg


Serwis Business Insider przygotował listę najczęstszych błędów popełnianych podczas rozmowy o pracę. Sprawdź, czego nie należy robić, aby z sukcesem ubiegać się o wymarzone stanowisko.


1. Nie przychodź na rozmowę pół godziny wcześniej. To sprawia, że osoba rekrutująca czuje presję, aby szybciej skończyć, to co robi. Wystarczy, jak przyjdziesz pięć minut przed umówioną godziną.


2. Oczywiście spóźnienie też jest niedopuszczalne. I nie uratuje cię wysyłanie e-maila bądź SMS-a 30 minut po planowanym rozpoczęciu rozmowy. Jeśli spóźnisz się kilka minut, przeproś po przyjeździe.


3. Nie przynoś własnego kubka kawy lub koktajlu na rozmowę. To nie jest profesjonalne i może sprawić, że osoba rekrutująca... pozazdrości ci napoju.

4. Nie dotykaj twarzy, nie kręć włosami, wąsami i nie drap się po brodzie. To obrzydliwe i rozpraszające.

5. Nie czekaj więcej niż 24 godziny z napisaniem e-maila z podziękowaniem za rozmowę. Wiadomość powinna być krótka i konkretna.

6. Powstrzymaj się przed wysyłaniem podziękowań pocztą tradycyjną. Mamy 2014 rok.

7. Nie odmawiaj, kiedy zostaniesz poproszony o napisanie testu albo wykonania jakiegoś innego ćwiczenia. Jeżeli stwierdzisz, że nie masz czasu, zobaczysz czerwoną kartkę.

8. Nie opowiadaj o sukcesach twojego ojca lub matki. To sprawi, że rekruter pomyśli, że to rodzic stoi za znalezieniem wszystkich twoich poprzednich miejsc pracy.

9. Nie pokazuj się na rozmowie z mokrymi włosami. Lepiej przyjechać spóźnionym kilka minut, ale z suchym włosami.


10. Nie przychodź na rozmowę z nieświeżym oddechem.


11. Nigdy nie mów, że nie wiesz, co chcesz w życiu robić. To sprawia, że wydajesz się człowiekiem zagubionym. Mów, że wiesz czym chciałbyś się zajmować i jest to właśnie praca, o którą się ubiegasz.

12. Nigdy nie mów: "Naprawdę potrzebuję pracy". Potrzebujesz TEJ pracy.

13. Jeżeli spotykasz się z rekruterem na kawę, albo obiad, nie zamawiaj jako pierwszy. Poczekaj aż zrobi to on.

14. Nie mieszaj podstawowych faktów. Nie mów np., że Business Insider jest znakomitym "czasopismem" (jest to serwis internetowy-red.).

15. Jeśli ubiegasz się o pracę w redakcji, nie mów swojemu rozmówcy, że twoim życiowym celem jest bycie projektantem mody bądź piosenkarzem. To samo odnosi się do każdej pracy w każdej dziedzinie.

16. Nie przychodź na rozmowę nie poświęcając uprzednio odpowiednio dużo czasu, aby dowiedzieć się czegoś o firmie. Inteligentny rekruter sprawdzi twoją wiedzę na jej temat.

17. Nie mów na koniec rozmowy, że nie masz żadnych pytań. Musisz zadać przynajmniej jedno pytanie i powinno być bardziej kreatywne niż "Jaka jest kultura organizacyjna w firmie"? Pytanie, którego musisz unikać to też: "Czy ludzie z firmy imprezują razem po pracy?".

Pamiętaj, że pytania powinny dotyczyć czegokolwiek związanego z pracą. Nie pytaj więc osoby rekrutującej jaki jest jej ulubiony film. Nie pytaj też, czy łatwo jest przejść na inne stanowisko w firmie. Rekruter pomyśli wtedy, że interesuje cię inna posada. Nie zadawaj też pytania: "Jak szybko mogę awansować". Zamiast tego spytaj: "Jak jest droga kariery dla kogoś o mojej pozycji".

18. Nigdy nie mów źle o poprzednim pracodawcy. Uwaga w stylu: "Mój stary szef był najgorszy" to natychmiastowa dyskwalifikacja.

 

Źródło: Business Insider

7 błędów, które popełniają pracodawcy podczas rekrutacji

rekrutacja.jpg


Czy jako przedsiębiorca lub rekruter dbasz o to, aby kandydaci czuli się dobrze w procesie rekrutacyjnym? Czy jako kandydat jesteś świadomy tego, że charakter procesu rekrutacji świadczy o poziomie firmy, do której aplikujesz? Opisane niżej 7 błędów rekruterów zmieni Twoje spojrzenie na każdą rozmowę kwalifikacyjną.Niedawno na inicjatywę Koalicji na rzecz Przyjaznej Rekrutacji przeprowadzono dwa badania dotyczące candidate experience. W badaniach wzięło udział 3021 kandydatów oraz 554 osoby zajmujące się rekrutacją w firmach. Celem tych badań było sprawdzenie opinii i wrażeń kandydatów z całego procesu rekrutacji.

Co ciekawe, opinie firm były zupełnie rozbieżne z opiniami kandydatów… Otóż 73% firm uważa, że dba o relacje z kandydatami, podczas gdy aż 68% kandydatów twierdzi, że firmy specjalnie się nimi nie przejmują. Sam zdecyduj, komu wierzysz bardziej.

Nie będziemy w tym artykule dociekać prawdy (w końcu każdy ma swoją), ale zajmiemy się czymś bardziej konstruktywnym. Temat jest niezwykle ważny, zarówno dla jednej, jak i dla drugiej strony. Przedstawiam Ci zatem 7 błędów, które firmy popełniają podczas rekrutacji.

Dla przedsiębiorców może to być okazja do zmiany swoich zwyczajów o 180 stopni, a dla kandydatów – sposób na rozpoznanie, z firmą na jakim poziomie mają do czynienia. Do dzieła:


1. Brak informacji o statusie rekrutacji


Tylko 45% firm deklaruje, że zawsze wysyła potwierdzenie o dotarciu aplikacji kandydata do firmy. W pozostałych przypadkach kandydat nie ma pojęcia, czy jego zgłoszenie zostało odebrane, czy może zagubiło się gdzieś w sieci lub trafiło do spamu.

Co czwarty kandydat deklaruje, że został poinformowany o odrzuceniu jego kandydatury. Cała reszta czeka, obgryzając całymi dniami paznokcie z gasnącą nadzieją na to, że zaraz zadzwoni telefon


Aplikowanie o pracę to proces, podczas którego wchodzi w grę wiele emocji, najczęściej tych mniej przyjemnych. Brak informacji o statusie rekrutacji to niehumanitarne zagranie. Jako rekruter, postaw się w pozycji niepoinformowanego kandydata i zadbaj o to, aby następnym razem wiedział o każdym etapie procesu.2. Zbytnie przywiązywanie się do treści CV


CV to papier, który ma bardzo okrojoną i niepełną treść o kandydacie. Wykształcenie i doświadczenie nie są jedynymi czynnikami, które należy brać pod uwagę podczas rekrutacji.

Liczy się również to, kim jest i jaka jest osoba, która stara się o pracę. Umiejętności i doświadczenie to coś, co można zdobyć w krótkim czasie – natomiast osobowość to coś, co zmienia się latami. Jeśli trafisz na kogoś, kto ma ogromny zapał do pracy, wielką chęć uczenia się, zaraża pozytywną energią wszystkich dookoła i ma kreatywną inicjatywę – przymknij oko na niektóre braki w CV, zostaną one szybko nadrobione.

W trakcie mojej ostatniej rekrutacji zatrudniłem osobę na ważne stanowisko ani razu nie widząc jej CV. Jedyne czego potrzebowałem to wynik zleconego przeze mnie zadania i dwa spotkania, które pokazały mi, że mam do czynienia z wyjątkową osobą. Z perspektywy czasu wiem, że to była jedna z najlepszych decyzji w historii moich rekrutacji.

Jeśli chcesz poznać kandydata z nieco innej, ciekawszej strony niż tylko tej czysto zawodowej, naucz się zadawać dobre, dające do myślenia pytania. Dobrą okazją do tego będzie 1-dniowy warsztat Life Coaching, który organizujemy z Life Architect 21 czerwca w Krakowie (oraz 23 sierpnia w Warszawie i 30 sierpnia w Gdańsku).


3. Za mała ilość spotkań

Duża część firm podejmuje decyzję po jednym spotkaniu z kandydatem. Te firmy zapominają, że podczas pierwszego spotkania kandydat zwykle jest zestresowany i przygotowany na odklepanie formułek z książek typu “100 najpopularniejszych pytań do kandydatów podczas rekrutacji”.

Z kandydatami, których bierzesz pod uwagę, spotkaj się dwa lub nawet trzy razy. Zadaj im kilka niestandardowych pytań, poznaj ich od tej bardziej prywatnej strony (np. “Co musiałoby się stać, aby był Pan zachwycony swoją pracą?”, lub “Co Pana w pracy najbardziej blokuje?”). Często drugie lub trzecie spotkanie może zupełnie zmienić wrażenie, które odniosłeś za pierwszym razem (zarówno na lepsze, jak i na gorsze).

Zwróć też uwagę na atmosferę spotkań. Twoja dbałość o szczegóły i o komfort kandydata ma duży wpływ zarówno na jego samopoczucie, jak i na opinię o Twojej firmie. Kluczem do sukcesu w tym zakresie jest dobre miejsce rekrutacji oraz odpowiednia osoba rekrutująca. Powinna być uprzejma, otwarta, pełna ciekawości, uśmiechnięta i dociekliwa.


4. Brak pomysłu na sprawdzenie umiejętności kandydata


W psychologii efekt aureoli (efekt halo) to tendencja do przypisywania osobie cech osobowości na podstawie pozytywnego lub negatywnego pierwszego wrażenia.

Zwykle po pierwszym spotkaniu (a nawet po pierwszej minucie spotkania!) mam już wyrobioną opinię o kandydacie. Wielokrotnie ta opinia zupełnie się zmieniała po tym, jak sprawdziłem zaproponowane później zadanie rekrutacyjne.

Po pierwszej serii spotkań zaproponuj wybranym kandydatom wykonanie zadania, które będzie miało na celu sprawdzenie ich umiejętności.

W trakcie mojej ostatniej rekrutacji poprosiłem 4 kandydatów o przygotowanie projektu 1-dniowego szkolenia, które ma się odbyć na początku stycznia. Mieli oni za zadanie przygotować pomysł na szkolenie, jego krótki opis, wycenę kosztów organizacji i planowane przychody, a także ramowy plan organizacji eventu.

Wyniki takiego zadania były dla mnie bezcenną pomocą przy ocenie faktycznych umiejętności kandydatów, czego nigdy bym nie wyczytał z CV.5. Brak informacji o powodach braku zatrudnienia


Firmy tego nie robią, bo nie chcą sprawić przykrości kandydatowi (lub po prostu im się nie chce). Jednak jako rekruter musisz wiedzieć, że to dla kandydata bezcenna informacja. Skoro nie dostał pracy u Ciebie, będzie szukał dalej. Po co ma więc popełniać te same błędy, przez które Ty go nie wybrałeś?

Niezależnie od tego, jaki był powód odrzucenia kandydata, wiedza na temat powodu braku zatrudnienia może być dla niego kluczem do naprawienia swoich słabych stron.

Zawsze przekaż informację o tym, dlaczego nie zdecydowałeś sie na współpracę w danym przypadku. Aż 77% kandydatów uważa, że pracodawca powinien informować kandydata, dlaczego nie dostał pracy.

 


6. Niepytanie kandydatów o wrażenia z rekrutacji


Feedback przyda się również rekrutującym. Im bardziej przyjazny dla kandydata będzie proces rekrutacji, tym będzie on bardziej efektywny. Stres po drugiej stronie bardzo utrudni Ci podjęcie decyzji, bo kandydat, który jest spięty i czuje się niekomfortowo nie jest sobą.

Podczas jednej z rekrutacji, którą miałem okazję przeprowadzać mniej więcej rok temu, do rozmów kwalifikacyjnych zaprosiłem dwóch moich pracowników (płci męskiej). Wyobraź sobie kobietę, która stara się o pracę i podczas rekrutacji odpowiada na pytania trzech facetów… Nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak bardzo może to zestresować drugą stronę, dopóki nie spytałem o wrażenia z rekrutacji.

Według wspomnianych badań na temat candidate experience 64% firm pyta kandydatów lub nowych pracowników o wrażenia z procesu rekrutacji.

 7. Zapominanie o kandydacie po rekrutacji

69% firm tylko i wyłącznie zachowuje CV kandydatów w swojej bazie danych (nie robiąc nic więcej poza faktem przechowywania tych danych), a 21% informuje poprzednich kandydatów o kolejnych rekrutacjach.

Kandydat, który nie był odpowiedni na jedno stanowisko, może być idealnie dopasowany do innego stanowiska. Warto rozpocząć rekrutację od tych, z którymi już się widziałeś. Tym bardziej, jeśli masz z tego spotkania jakieś notatki.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoba, która już raz wyraziła zainteresowanie Twoją firmą, wyrazi to zainteresowanie ponownie. Chyba, że popełniłeś 6 poprzednich błędów…Kandydacie - bądź świadomy tych błędów i oczekuj od potencjalnego pracodawcy dobrego traktowania. Jeśli będzie on nagminnie popełniał wyżej opisane błędy, nie omieszkaj się mu o tym szczerze powiedzieć. A jeśli się po rekrutacji w ogóle nie odezwie, mam świetny pomysł – po prostu wyślij mu link do tego artykułu.

Przedsiębiorco i rekruterze - traktuj swoich kandydatów tak, jak chciałbyś, aby traktowano Ciebie. Pokaż, że szanujesz ich wysiłek i że reprezentujesz miejsce pracy, którego warto być częścią.

 

Staż przepustką do sukcesu na rynku pracy? To możliwe.

monsterpolska_2.PNG

 

Okres wakacji to czas, w którym studenci i absolwenci decydują się na podjęcie pracy. Jak wynika z badań Eurobarometru, prawie połowa respondentów z krajów UE, odbyła przynajmniej jeden staż lub praktykę i dla wielu z nich było to pierwsze doświadczenie zawodowe. Ekspert monsterpolska.pl radzi, jak szukać korzystnych form zdobycia szlifów zawodowych i jednocześnie wynieść z nich cenne doświadczenia.

 

Mit o stażystach, których rola ogranicza się do parzenia kawy i kserowania dokumentów, odchodzi w zapomnienie. Coraz więcej firm traktuje młodych adeptów na równi z innymi członkami zespołu, powierzając im realizację bieżących projektów. Uczestnictwo w stażach, praktykach czy wolontariatach to szansa do zapoznania się z rynkiem pracy i zdefiniowania wymagań wobec przyszłego pracodawcy.

 

Określ oczekiwania

Początki bywają trudne dla każdego pracownika. Najważniejsze to mieć plan, który pomoże przyczynić się do osiągnięcia celów zawodowych. Staż to jedna z form inwestycji w swoją przyszłość. Ubiegając się o praktyki pokaż swój zapał i energię do działania. Młodzi pracownicy potrafią wnieść do firmy wiele świeżości i nowych pomysłów, dlatego dobrze sprzedaj swoje umiejętności oraz pokaż mocne strony. Daj się poznać jako kandydat, któremu zależy na osiągnięciu sukcesu, a pierwszym krokiem będzie staż w danej firmie - radzi Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl. Nie wszystkie staże są płatne i dlatego warto o to dopytać podczas spotkania. Firmy mają różne podejście do tematu wynagradzania stażystów. Często oferują darmowy miesiąc próbny, a kolejne już płatne. W przypadku staży nie płaca powinna być jednak najważniejsza. Na rozmowie zapytaj więc o zakres obowiązków oraz Twój udział w realizowanych projektach. Tylko w praktyce zdobędziesz bowiem niezbędne doświadczenie. Dzięki temu unikniesz rozczarowania.

 

Szukaj aktywnie

Znalezienie satysfakcjonującego stażu wymaga od kandydata wnikliwej analizy rynku. Najszybciej oferty praktyk znajdziesz portalach pracy. Na monsterpolska.pl dostępne są zawsze aktualne ogłoszenia, a dodając swoje CV do bazy kandydatów, ułatwisz potencjalnemu pracodawcy dotarcie do siebie. Odwiedzaj także targi pracy. Uzyskasz tam niezbędne informacje z pierwszej ręki i poznasz przedstawicieli konkretnych firm - zachęca Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl. Studenci i absolwenci mogą skorzystać również z pomocy Biura Karier swojej macierzystej uczelni lub udać się do Urzędu Pracy. W obu przypadkach doradcy zawodowi pomogą w wyborze najlepszej ścieżki rozwoju i wskażą właściwe kierunki działania.

 

Pomyśl o wolontariacie

Rynek pracy nie ogranicza się tylko do staży - początkujący pracownicy mają możliwość skorzystania z bogatej oferty wolontariatów. Taka formy współpracy jest bezpłatna i opiera się na bezinteresownej pomocy. Jeśli nie jesteś pewien, co chcesz robić w życiu, wolontariat da Ci możliwość sprawdzenia się w różnych sytuacjach. Możesz chociażby prowadzić stronę internetową jakiejś firmy, pisać artykuły do gazety, prowadzić biuro lub organizować zajęcia dla dzieci - tłumaczy Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl. W przypadku trudności ze znalezieniem pracy, wolontariat stanie się dodatkowym atutem. Będzie to forma efektywnego wykorzystania czasu z pożytkiem dla siebie i innych.

 

Pracuj sezonowo

W okresie letnim, jak co roku wiele firm poszukuje pracowników do prac sezonowych. Warto skorzystać więc z takiej szansy. Przedsiębiorstwa z branży gastronomicznej, turystycznej czy rolniczej chętnie zatrudniają nowe osoby na czas wakacji - do pracy chociażby jako kelner, recepcjonista czy przy zbiorach. Praca ta zazwyczaj nie wymaga dużego doświadczenia czy kompetencji. Wbrew pozorom pozwala ona jednak na zdobycie cennych umiejętności, przydatnych na późniejszych szczeblach kariery. Uczy sztuki negocjacji np. w przypadku ustalania wysokości pensji czy pozwala nabrać swobody w efektywnej komunikacji - tłumaczy Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

 

Nie zrażaj się

Nikt na początku nie jest doskonały w swojej dziedzinie. Pamiętaj, że jako początkujący pracownik masz prawo popełniać błędy. Nie bój się pytać, jeśli masz wątpliwości. Korzystając z doświadczeń współpracowników szybciej przyswoisz nową wiedzę, a dzięki praktyce zostaniesz specjalistą  - tłumaczy Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl. Najlepszym stażystom firmy proponują stałą posadę i dalszy rozwój w strukturach organizacji, dlatego warto pracować wytrwale i sumiennie. Wysiłek potrafi zostać doceniony i nagrodzony.

Praca w instytucjach Unii Europejskiej

epso.png

Europejski Urząd Doboru Kadr (ESPO) odpowiada za selekcję kandydatów do pracy w instytucjach oraz agencjach Unii Europejskiej (m.in. w Parlamencie Europejskim, Radzie Unii Europejskiej, Komisji Europejskiej, Trybunale Sprawiedliwości, Trybunale Obrachunkowym, Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych, Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym, Komitecie Regionów, w biurze Europejskiego Inspektora Ochrony Danych i Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich). Wszystkie instytucje mogą zatrudniać pracowników spośród kandydatów wyselekcjonowanych przez EPSO. Urząd EPSO został utworzony 26 lipca 2002 r. i zaczął działać 1 stycznia 2003 r.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie http://europa.eu/epso/index_pl.htm .