Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego
gb.JPG
de.JPG

XV edycja Targów Pracy już za nami. Dziękujemy serdecznie wszystkim wystawcom, ekspertom, oraz osobom które odwiedziły nas 15 marca br. na Uniwersytecie Zielonogórskim.

 

Targi Pracy to impreza, która od lat pomaga młodym ludziom w podjęciu jednej z najważniejszych decyzji w życiu, jaką jest rozpoczęcie kariery zawodowej poprzez znalezienie pracy, praktyki lub stażu.
 
Archiwum targowe, lista wystawców oraz program targów dostępny jest na TEJ stronie 
targi pracy1.PNG
Noc Filozofów.jpg
marsz na staz.jpg

Program Stażowy w Wyborowa Pernod Ricard

staż wyborowa.jpg

 

Prowadzimy dwa programy stażowe: „Dobry Start Procentuje” w biurze w Warszawie i „Zaprocentuj w Wyborowej” w naszych zakładach produkcyjnych w Zielonej Górze i Poznaniu.
 

Co zyskasz odbywając Staż w Wyborowa Pernod Ricard?

- Płatny staż trwający 12 miesięcy
-  Wyjątkową przygodę w świecie marek premium o bogatej historii
-  Samodzielną realizację projektu
-  Możliwość pracy z ekspertami w swojej dziedzinie
-  Wsparcie Opiekuna Merytorycznego, który zadba o Twój rozwój oraz Opiekuna HR, który zapozna Cię ze sposobem pracy i kulturą organizacji
-  Pracę w serdecznej atmosferze wśród ludzi z pasją
-  Elastyczne godziny pracy
 
Więc jeśli:
Jesteś studentem IV, V roku lub absolwentem studiów wyższych
Znasz język angielski co najmniej na poziomie B2 wg. CEFR
Płynnie posługujesz się programem Excel, Power Point
Świetnie organizujesz swoją pracę i ustalasz priorytety
Masz umiejętności analityczne, a wyciąganie wniosków przychodzi Ci z łatwością
Masz pozytywne nastawienie i jesteś zaangażowana/y
Masz dużą energię do działania i chętnie wychodzisz z inicjatywą

To czekamy właśnie na Ciebie!

Alikuj.

Dzień Otwarty ZG FB.png

Konkurs 3Mind

konkurs3M.jpg

Konkurs 3Mind jest dla Ciebie! Rozgrywka skierowana jest do studentów III lub IV roku studiów technicznych, którzy nie boją się wyzwań i chcieliby pracować w jednej z wiodących firm technologicznych na świecie. Konkurs stanowi również niebanalną okazję do zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce.
Zadaniem uczestników, którzy podzieleni zostaną na interdyscyplinarne zespoły, będzie tworzenie narzędzi demonstracyjnych, które następnie znajdą zastosowanie  we wrocławskim Centrum Innowacji 3M.

Nie zwlekaj! Rozpocznij pracę nad kolejnymi innowacjami i dołącz do nas!
Aplikację możesz przesyłać przez formularz   www.konkurs3mind.pl/formularz  

Zgłoszenia przyjmujemy do 26 marca 2017 roku.

Deloitte.png

Konkurs dla inżynierów

Engineering Challenge.jpg

Inżynierowie z 8 krajów świata, w tym po raz pierwszy z Polski, zmierzą się z zadaniami, pytaniami i wyzwaniami, przygotowanymi przez ekspertów pracujących dla utytułowanego zespołu Formuły 1 – Williams Racing Team. Na najlepszych i najszybszych czekają wyjątkowe nagrody, w tym m.in. wyjazd na wyścig Formuły 1 i wizyta w siedzibie Williams Racing Team.

 

Zjawisko precesji, siła dośrodkowa, kinematyka, zasada działania wałów korbowych silnika – to tylko namiastka zagadnień, o które postanowili zapytać inżynierów z całego świata twórcy drugiej edycji Engineering Challenge – multimedialnej gry dla inżynierów, przygotowanej przez Randstad i Williams Racing Team.

 

Uczestnicy, którzy po 1 marca wejdą na stronę www.randstadengineeringchallenge.com, będą mogli wziąć udział w pierwszym etapie. Łącznie przed nimi 15 pytań konkursowych w trzech etapach – a po każdym z nich nagroda dla zwycięzcy. Gracz, który we wszystkich etapach odpowie poprawnie na największą liczbę pytań i zrobi to w najkrótszym czasie zostanie tęż zwycięzcą całego Engineering Challenge i zdobędzie nagrodę główną.

 

Po rozwiązaniu zadań w każdym z etapów uczestnicy będą mogli także poszerzyć swoją wiedzę o cenne wskazówki przygotowane przez inżynierów pracujących dla Williams Racing Team, w tym Pata Symondsa.

Ostateczne wyniki konkursu Engineering Challenge poznamy na przełomie marca i kwietnia. Wtedy też przekonamy się, czy polscy inżynierowie pokonali swoich kolegów po fachu z innych krajów.

Więcej na stronie.

Darmowe zagraniczne kursy

edx.png

Na stronie   www.edx.org znajduje się ciekawa oferta bezpłatnych kursów.  W zależności od zainteresowań można zapisać się na kurs z dziedziny informatyki, ekonomii, sztuki, inżynierii i wielu innych, a nawet uczyć się języków obcych.

Kursy prowadzone są na wielu zagranicznych uczelniach
m.in. Massachusetts Institute of Technology, Harvard University, University of California, Berkeley, California Institute of Technology, Columbia University, Cornell University,Politechnika Federalna w Lozannie, Princeton University, Stanford University, University of Toronto i wiele innych.
Większość kursów jest prowadzona w języku angielskim, ale oferowane są również kursy w języku chińskim, francuskim, hiszpańskim, tureckim oraz kilku innych
 

Uczestnictwo w kursach oferowanych przez organizację jest bezpłatne, jednak jeżeli użytkownik jest zainteresowany otrzymaniem certyfikatu potwierdzającego zdobytą wiedzę, musi uiścić opłatę wahającą się do około 50 do 100 dolarów.

Wolontariat w PNWM w Poczdamie

Wolontariat.jpg

Masz od 18 do 26 lat, chcesz zaangażować się w wolontariat za granicą i interesujesz się pracą w międzynarodowej organizacji? Do 10 kwietnia ubiegaj się o roczny wolontariat w Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) rozpoczynający się we wrześniu.

 

Szukamy osoby w wieku od 18 do 26 lat (nie wolno ukończyć 26. roku życia podczas trwania wolontariatu), mieszkającej w Polsce, która będzie wspierała naszą codzienną pracę. Ważne, żebyś był/była osobą ciekawą świata i chciał/chciała pracować w zespole międzynarodowym. Oczekujemy od Ciebie przynajmniej podstawowej znajomości języka niemieckiego.

 

Zostaniesz włączony/włączona w bieżącą pracę referatu koordynacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Twoje zadania to m.in. wspieranie pracowników PNWM w przygotowaniu i przeprowadzeniu różnych projektów polsko-niemieckich (projekty szkoleniowe, publikacje, imprezy publiczne, prace biurowe itd.). Będziesz mógł/mogła także – we współpracy z niemieckim wolontariuszem/wolontariuszką z warszawskiego biura PNWM  – zaplanować i wspólnie zrealizować własny projekt!

 

Rok wolontariacki w biurze PNWM rozpoczyna się 1 września 2017 roku i trwa 12 miesięcy. W sierpniu 2017 roku odbędą się przygotowania do wolontariatu. Służba wolontariacka wynosi 40 godzin tygodniowo (5x8h).

Do 10 kwietnia 2017 roku prześlij na adres: magdalena.zatylna@dpjw.org swoje CV oraz list motywacyjny (jedna strona A4), wpisując w tytule maila: Wolontariat Poczdam 2017-2018_imię i nazwisko.

Więcej na stronie projektu.

Humanity in Action Fellowship 2017

Programy stażowe w Kongresie Stanów Zjednoczonych oraz Parlamencie Europejskim

Na zgłoszenia czekamy do 29 stycznia 2017!

Nie zgadzasz się na dyskryminację i łamanie praw człowieka? Niepokoi Cię nasilająca się fala mowy nienawiści? Chcesz coś z tym zrobić i działać na rzecz demokracji i zmieniać swoje otoczenie, Polskę lub świat?
Fundacja Humanity in Action Polska zaprasza zainteresowanych/ne studentów/ki i absolwentów/ki z Polski i Ukrainy do udziału w Międzynarodowej Akademii Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej „Inkubator idei”(Humanity in Action Fellowship 2017). Tegoroczne edycje programu odbędą się w dniach 26 maja – 25 czerwca 2017 r. w Warszawie, Sarajewie i Berlinie oraz od 5 do 30 lipca 2017 r. w Atlancie.

 

Aplikuj już teraz i dołącz do sieci aktywistów działających na rzecz praw człowieka i społeczeństwa obywatelskiego!
Więcej informacji?
http://www.humanityinaction.org/apply
http://uprzedzuprzedzenia.org/humanity-in-action-fellowship-2017/
Email: poland@humanityinaction.org

Zostań Ambasadorem Biura Karier !

bk2 official.JPG

 

Biuro Karier UZ organizuje nabór praktykantów na stanowisko Ambasadora/ki. Poszukujemy osób aktywnych, które chcą zaangażować się w działalność biura, wykorzystując własne umiejętności oraz zdobyć nowe doświadczenie w zakresie PR i promocji oraz organizacji dużych imprez.

 

 

Wymagania:

- status studenta UZ,

- stały dostęp do Internetu,

- umiejętność nawiązywania kontaktów, poszukiwania i analizy informacji,

- zdolności organizacyjne,

- samodzielność i kreatywność,

- odpowiedzialność i zaangażowanie.

 

Zakres obowiązków:

 1. Czynny udział w promowaniu działalności Biura Karier UZ na swoim Wydziale (rozwieszanie plakatów, roznoszenie ulotek i innych materiałów informacyjnych, promowanie biura w mediach społecznościowych).
 2. Pomoc w przygotowaniu akcji organizowanych przez Biuro Karier UZ, m. in. Ogólnopolski Tydzień Kariery, Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, Targi Pracy, Dzień Służb Mundurowych.
 3. Utrzymywanie stałego kontaktu z Władzami swojego Wydziału, Parlamentem Studenckim, organizacjami studenckimi, starostami, studentami oraz aktualizowanie bazy kontaktowej.
 4. Reprezentowanie Biura Karier UZ na swoim wydziale.
 5. Proponowanie własnych rozwiązań oraz podejmowanie inicjatyw związanych z promocją Biura Karier.
 6. Pomoc w zbieraniu informacji na potrzeby Biura Karier.
 7. Promocja Monitorowania Karier Zawodowych Absolwentów poprzez kolportaż ulotek i plakatów oraz udział w spotkaniach informacyjnych nt. badania na wydziałach.

Oferujemy:

 1. Umowę o praktyki indywidualne w Biurze Karier UZ (po zakończonych praktykach każda z osób otrzyma opinię  z wyszczególnieniem zadań, które realizowała oraz umiejętności, które nabyła).
 2. Udział w szkoleniach i warsztatach.
 3. Możliwość poznania specyfiki lubuskiego i ogólnopolskiego rynku pracy.
 4. Zdobycie wiedzy i doświadczenia w obszarze PR i marketingu oraz organizacyjnym.

Zgłoszenia:

Prosimy o przesyłanie CV oraz  listy propozycji promowania działań Biura Karier UZ (max. 1 strona formatu A4) na adres: Biuro.Karier@uz.zgora.pl. W tytule e-maila prosimy umieścić nazwę wydziału.