Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego
gb.JPG
de.JPG
jajo.PNG

Monitorowanie Karier Zawodowych Absolwentów

uzetikus2.JPG

 

Ruszyła kolejna edycja Monitorowania Karier Zawodowych Absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Drodzy Absolwenci UZ, którzy broniliście się w roku 2015, w swoich skrzynkach pocztowych znajdziecie e-mail z linkiem do ankiety dotyczącej Monitorowania Karier Zawodowych Absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Celem tego badania jest zebranie danych oraz opinii na temat kompetencji absolwenta UZ. Pamiętajcie, że opinia każdej osoby, biorącej udział w badaniu, jest dla nas bardzo ważna!
 

 

Uprzejmie prosimy Was o wypełnienie ankiety. Zajmie Wam to mniej niż 15 minut.
Ankieta jest całkowicie poufna, a jej wyniki zostaną wykorzystywane tylko do opracowań zbiorowych.

 

Ankiety wypełnione na różnych etapach kariery zawodowej pomogą nam bliżej poznać i lepiej zrozumieć związki zachodzące między treściami programów kształcenia, procesem studiowania, efektami kształcenia oraz przebiegiem i rezultatami karier zawodowych absolwentów UZ. Ich wyniki stanowić będą dla nas cenne źródło wniosków prowadzących do  oceny dydaktyki i warunków studiowania. Zebrane informacje posłużą jako materiał źródłowy przydatny w pracach zespołów zajmujących się planowaniem strategicznym oraz doskonaleniem programów studiów na naszym uniwersytecie. Ponadto wykorzystywane będą również na potrzeby rankingów, krajowych i międzynarodowych, co – potencjalnie – może przyczynić się do podniesienia prestiżu UZ, utrwalenia pozycji na rynku edukacyjnym w Polsce i Europie oraz podniesienia wartości dyplomu naszych absolwentów.


Wszystkim, którzy wypełnili już ankiety serdecznie dziękujemy!

 

W zakładce Monitorowania Karier Zawodowych Absolwentów  znajdują się raporty z poprzednich edycji badania.

Droga do wymarzonej pracy

- test kompetencji społecznych i poznawczych w Biurze Karier UZ

hr24.png

 

Wkrótce będziesz szukać pracy  i czeka Cię wymagająca rekrutacja, a może właśnie pracę zmieniasz i zastanawiasz się jakiej ofercie się przyjrzeć a jaką zdecydowanie odrzucić.

 

Z pomocą testów kompetencji społecznych i poznawczych określ swoją drogę rozwoju zawodowego. Czy podejmujesz ją dla pieniędzy? Czy masz inne motywacje? Jakie? Skąd się wzięły? Czy na pewno dobrze znasz siebie? A może  należy się przebranżowić, czy zmienić kierunek studiów?


Czy masz umiejętności kierownicze, łatwość podejmowania decyzji? Czy otwartość oraz komunikatywność to Twoje atuty? Jak sobie radzisz z organizacją czasu pracy?

W takich rozważaniach bardzo pomoże Ci rozwiązanie dobrego, skrupulatnie przygotowanego testu kompetencji społecznych i poznawczych.


Zacznij test już dziś i wejdź na Tą stronę

Ruszyła rekrutacja do programu „Praktyki u Marszałka"

lubuskie.JPG


Chciałbyś poznać pracę w urzędzie od środka? W lipcu, sierpniu i wrześniu studenci studiów stacjonarnych z Lubuskiego będą mogli odbyć bezpłatne praktyki w urzędzie marszałkowskim. 

Celem praktyk jest umożliwienie osobom rozpoczynającym karierę zawodową zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych oraz zastosowania i pogłębienia zdobytej wiedzy w rzeczywistych warunkach pracy.

Praktyka będzie bezpłatna i potrwa 1 miesiąc, obejmie maks. 150 godzin zegarowych. Student będzie mógł uczestniczyć tylko w jednej miesięcznej praktyce w danym roku kalendarzowym. Studenci odbędą praktyki w komórkach organizacyjnych urzędu, z uwzględnieniem kierunku studiów, który powinien być zbieżny z zakresem zadań realizowanych w departamencie.

Studenci zainteresowani odbyciem praktyki powinni wypełnić czytelnie wniosek i przesłać wypełnione zgłoszenie pocztą na adres Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra lub złożyć osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu w godzinach pracy Urzędu.

Szczegóły na stronie programu.

 

Rusza 6. Edycja CEO for One Month

ceo.jpg

Od najwyższego stanowiska w firmie – właśnie tak, zupełnie nietypowo, można rozpocząć karierę zawodową dzięki inicjatywie The Adecco Group. CEO for One Month to program kierowany do studentów i młodych absolwentów, którzy wiążą swoją przyszłość z pracą w globalnych firmach, a ich ambicje sięgają najwyższych stanowisk.

Proces rekrutacji CEO for One Month jest wieloetapowy. Spośród zgłoszeń nadesłanych do 16 kwietnia, wybranych zostanie 10 finalistów. Zostaną oni zaproszeni do siedziby Adecco, gdzie wezmą udział w profesjonalnym i dopasowanym do tak wymagającej rekrutacji Assessment Center. Do finału wybrane zostaną trzy osoby, które odbędą indywidualne rozmowy z Anną Wicha, Dyrektor Generalnym Adecco Poland. Nowego CEO poznamy 28 maja.

 

Aplikacje można przesyłać do 16 kwietnia, rejestrując się na stronie programu.

 

Praktyki w EUROPOLu

europol.jpg

Europejski Urząd Policji prowadzi nabór praktykantów! Jeśli marzysz o karierze w organach bezpieczeństwa i jesteś gotowy na 6-miesięczne intensywne szkolenie w Hadze, aplikuj!

Aby zostać praktykantem w Europolu należy:

  •    być studentem lub absolwentem studiów związanych z obszarem działania agencji (m.in. prawo, bezpieczeństwo wewnętrzne);
  •     świetnie władać j. angielskim;
  •     przedstawić zaświadczenie o niekaralności.


O praktyki w Europejskim Urzędzie Policji nie mogą ubiegać się osoby, które w ciągu ostatnich 6-miesięcy odybyły staż/szkolenie w innej agencji lub instytucji UE.

Praktykanci mogą liczyć na stypendium w wysokości 808 euro miesięcznie.

 

Więcej informacji na stronie urzędu.
 

XII edycja Wakacyjnych Staży Studenckich w BBN

BBN staże.png

Program skierowany jest do młodych, ambitnych ludzi, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego, w tym szeroko pojętych stosunków międzynarodowych, militarnych oraz pozamilitarnych aspektów bezpieczeństwa, legislacji w tym zakresie, a także analizy informacji, procesu redakcyjnego i pracy z materiałami archiwalnymi.Program skierowany jest do studentów uczelni publicznych i niepublicznych, którzy ukończyli drugi rok studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, ale nie ukończyli jeszcze 30. roku życia.Podczas stażu studenci mają niepowtarzalną okazję do zdobycia doświadczenia w pracy w instytucji, która wykonuje zadania związane z bezpieczeństwem narodowym, bezpośrednio dla prezydenta RP. Mają również szansę wykorzystać posiadaną wiedzę, zdobywając równocześnie nowe umiejętności. W poprzednich edycjach Studenci, którzy pozytywnie przeszli testy kwalifikacyjne, mieli możliwość odbycia miesięcznego stażu w BBN w jednym – wybranym przez siebie – wydziale lub departamencie.

 

W tym roku staże odbywają się w sierpniu i wrześniu.

Obecnie rekrutujemy studentów do następujących komórek:
- Departament Analiz Strategicznych
- Departament Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego
- Departament Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi
- Archiwum.


Termin przesyłania aplikacji upływa 28 kwietnia 2019 r.
Formularz aplikacyjny oraz wszelkie dodatkowe informacje znajdują się na stronie programu.


Koordynator projektu: Monika Biernat
tel. kom. 721 800 932
Telefon: +48 22 695 18 77
E-mail: staze@bbn.gov.pl

CBSS.jpg

Sekretariat Rady Państw Morza Bałtyckiego (Council of Baltic Sea States) z siedzibą w Sztokholmie prowadzi nabór na czteromiesięczny staż, który rozpocznie się w sierpniu br.

Oferta stażu jest skierowana do studentów studiów co najmniej magisterskich na kierunkach takich jak: nauki polityczne, stosunki międzynarodowe, badania nad bezpieczeństwem, nauki społeczne, edukacja i tym podobne dziedziny związane z obszarami działalności CBSS. Ze względu na język roboczy Sekretariatu od kandydatki/kandydata wymagana jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Staż przewiduje stypendium stażowe w wysokości 9000 SEK na miesiąc.

Opis wymaganego profilu kandydatki/kandydata wraz z warunkami stażu oraz prowadzonej przez Sekretariat CBSS rekrutacji znajduje się na stronie CBSS w zakładce "Internship Programme":

Termin przesyłania zgłoszeń to 10 maja 2019 r.

MPiTpraktyki studenckie (2).jpg
kpmgAudit_post.png
abx.png
Zaczarowany_ogrod_short_term_grafika.png
Loreal.jpg
Mój Rozwój 2019 - plakat_granat_26_03.jpg
agrobex.jpg
DB Schenker_Staż.jpg
Bank Millenium praktyki.jpg

Znajdź stypendium!

mojestypendium.jpg

Rozpoczyna się „sezon na stypendia” – okres, w którym trwają nabory znacznej części polskich i zagranicznych programów stypendialnych.
W związku z tym prezentujemy Państwu największy ogólnopolski serwis o stypendiach i konkursach: www.mojestypendium.pl.