Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego
gb.JPG
de.JPG

Targi Pracy 2019 - rozpoczynamy zapisy firm

 

Szanowni Państwo,

mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na XVII edycję Targów Pracy 2019, które odbędą się 20 marca 2019r. na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, przy ul. prof. Szafrana 4. Dzięki uczestnictwu w Targach mają Państwo możliwość... zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne na TEJ  stronie.

targi pracy1.PNG

Wolontariat w PNWM w Poczdamie

pnwm.png

 

Masz od 18 do 26 lat, chcesz zaangażować się w wolontariat za granicą i interesujesz się pracą w międzynarodowej organizacji? Do  10  kwietnia ubiegaj się oroczny  wolontariat  w  Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) rozpoczynający się we wrześniu.

 

Zostaniesz  włączony/włączona w  bieżącą  pracę  referatu  koordynacji  Polsko-Niemieckiej Współpracy  Młodzieży.  Twoje  zadania  to  m.in.  wspieranie  pracowników  PNWM  w przygotowaniu  i  przeprowadzeniu  różnych  projektów  polsko-niemieckich    (projekty szkoleniowe, publikacje, imprezy publiczne, prace biurowe itd.). Będziesz mógł/mogła także –we współpracy z niemieckim wolontariuszem/wolontariuszką z warszawskiego biura PNWM–zaplanować i wspólnie zrealizować własny projekt!Wolontariat obejmuje40 godzin tygodniowo (5x8h) przez 12 miesięcy.

 

Prześlij na poniżej podany adres swoje  CV  oraz  list motywacyjny  (jedna  strona  A4),  wpisując  w  tytule  maila: Wolontariat  Poczdam  2019-2020_imię i nazwisko. Magdalena ZatylnaPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżytel.+49 331 28479 40e-mail:magdalena.zatylna@dpjw.org

Wyjazdy prasowe #Youth4Regions dla początkujących dziennikarzy

Youth4Regions-DG_REGIOpic.png

 

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli informuje o prowadzonym przez Komisję Europejską, Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (DG REGIO) naborze dla studentów i początkujących dziennikarzy do udziału w wyjazdach prasowych na unijne wydarzenia poświęcone polityce regionalnej, odbywające się w całej UE w 2019 r.

Nabór skierowany jest do osób posiadających obywatelstwo UE w wieku 18-30 lat - studentów dziennikarstwa oraz osób, które ukończyły studia dziennikarskie w ciągu ostatnich 2 lat i pracują jako dziennikarze.

Termin zgłoszeń upływa 28 lutego 2019 r. o godz. 17:00.

Więcej informacji o naborze wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdą Państwo na stronie internatowej programu.

Ruszyła rekrutacja do Akademii in.europa

in_europa_event.jpg

 

15-lecie Polski w Unii Europejskiej i wybory do Parlamentu Europejskiego będą punktem wyjścia do dyskusji podczas wiosennej edycji Akademii in.europa. Uczestnicy będą mieli okazje do debaty z osobowościami świata polityki i mediów, w drugiej części wezmą udział w warsztacie analitycznym.

Najbliższą edycję akademii in.europa kierujemy do osób do 30 roku życia, które interesują się Unią Europejską, polityką i zmianami społecznymi, są aktywne politycznie i społecznie. Założeniem Akademii jest także budowanie i wzmacnianie proeuropejskiego środowiska.
 

Akademia skierowana jest do studentów, absolwentów, działaczy organizacji pozarządowych, think-tanków, sektora prywatnego, urzędników oraz wszystkich zainteresowanych Unią Europejską.


Od kandydata/kandydatki oczekujemy:
- zainteresowania polityką krajową i europejską, ruchami społecznymi, aktywizmem
- chęci rozwijania umiejętności analitycznych i wspierania misji proeuropejskiej
- znajomości języka angielskiego
- deklaracji uczestnictwa we wszystkich spotkaniach Akademii
- zaangażowania w inicjatywy in.europa i jej partnerów

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10 lutego 2019 roku
 

Należy wypełnić formularz który znajduje się na stronie.

Wiosenna Edycja programu „Praktykuj w kulturze” już wkrótce!

NCK.jpg

 

Już od kilkunastu lat Narodowe Centrum Kultury łączy instytucje kultury z całej Polski ze studentami i absolwentami kierunków humanistycznych, społecznych i artystycznych, którzy chcą zdobyć pierwsze zawodowe doświadczenie w sektorze kreatywnym.

Podczas trzech edycji odbywających się każdego roku, w pierwszym etapie przyjmujemy propozycje praktyk od instytucji, fundacji, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, zajmujących się kulturą. Opiekunowie praktyk zakładają profil swojej instytucji na Pracujwkulturze.nck.pl  i publikują ofertę. W drugim etapie, kandydaci na praktykę wybierają trzy najbardziej interesujące ich propozycje. Po rozmowach kwalifikacyjnych instytucje informują Narodowe Centrum Kultury, z którymi praktykantami nawiążą współpracę. Bezpłatna praktyka trwa od 160 do 320 godzin, w dowolnej, ustalonej przez strony kombinacji.

Program Praktykuj w kulturze cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem instytucji i studentów - w zeszłym roku opublikowaliśmy 374 oferty, z których skorzystało 338 praktykantów!

 

Nabór dla praktykantów: od 12.02. do 24.02.2019 r.

Więcej szczegółow na stronie programu.

Inzynierki4_0.png
kpmgAudit_post.png
Etyka w finansach.png
fiege-program-praktyk.png
A&B-Konkurs M.Nowicki i Forum-Plakat.jpg
Nabór IBW 2019.png
eco_studenci.jpg

 

NBPkonkurs.jpg

Praca dla studentów w Niemczech na wakacje!

wup.JPG

 

Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze informuje o możliwości legalnego zatrudnienia polskich studentów w Niemczech w gastronomii i hotelarstwie podczas letnich wakacji w 2019 r.
Rekrutacja chętnych studentów trwa do 28 lutego 2019 r. w Wojewódzkim Urząd Pracy w Zielonej Górze.
Szczegóły w siedzibie WUP ul. Wyspiańskiego 15 (EURES p. 14)
Kontakt: a.uberman@wup.zgora.pl, a.bajon@wup.zgora.pl

 

strefa_studneta(240x400).jpg
PZUstaze.jpg

Znajdź stypendium!

mojestypendium.jpg

Rozpoczyna się „sezon na stypendia” – okres, w którym trwają nabory znacznej części polskich i zagranicznych programów stypendialnych.
W związku z tym prezentujemy Państwu największy ogólnopolski serwis o stypendiach i konkursach: www.mojestypendium.pl.