Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego
gb.JPG
de.JPG

Jak wziąć swój pierwszy kredyt hipoteczny?

bzwbk.jpg

Wchodząc w dorosłe życie wielu młodych ludzi decyduje się na kredyt hipoteczny. Własne „M” to marzenie nie zawsze możliwe do zrealizowania za gotówkę. Po podjęciu decyzji dotyczącej kredytu pojawia się wiele pytań. Na co zwrócić uwagę, na wysokość marży, czy prowizji? Co to WIBOR? Co to rynek pierwotny, a co wtórny? Wybrać raty równe czy malejące? Na jaki okres wziąć kredyt?

 

Na te i podobne pytania odpowie Robert Krupa – menedżer ds. jakości sprzedaży kredytów hipotecznych, podczas wykładu w ramach cyklu Akademia Kariery BZ WBK, przygotowanego przez specjalistów BZ WBK we współpracy z Biurem Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Zapraszamy we wtorek, 8 maja 2018 r. od godz. 9.45 do 10.45 na Kampus A, s. 2 A-29.

 

Zapisy w zakładce warsztaty.

Areopag Etyczny 2018

happy_doctors.png

 

Jeśli chcesz się nauczyć od profesjonalistów, jak przeprowadzać trudne rozmowy z chorymi i ich rodzinami, weź udział w specjalnych warsztatach zorganizowanych dla studentów kierunku lekarskiego UZ w terminie 26-29.08.2018 w Pucku.

Zaproszeni eksperci nauczą Cię m.in. dobrej komunikacji z pacjentem, umiejętnego przekazywania diagnozy, właściwego wspierania chorych oraz zapoznają Cię z etycznym wymiarem pracy lekarza.

Więcej informacji oraz zapisy dostępne są w zakładce warsztaty.

 

Praktyki w Urzędzie Marszałkowskim

lubuskie.JPG

Chciałbyś poznać pracę w urzędzie od środka? W lipcu, sierpniu i wrześniu studenci studiów stacjonarnych z Lubuskiego będą mogli odbyć bezpłatne praktyki w urzędzie marszałkowskim.  Celem praktyk jest umożliwienie osobom rozpoczynającym karierę zawodową zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych oraz zastosowania i pogłębienia zdobytej wiedzy w rzeczywistych warunkach pracy. To część działań, jakie realizuje urząd w ramach programu dla młodych Młodzi On-Life.

 

Rekrutacja rusza 1 kwietnia i potrwa do 30 kwietnia.Preferowane kierunki studiów to między innymi: prawo i administracja, zarządzanie, ekonomia i finanse, ochrona środowiska, geodezja, rolnictwo, geologia, polityka społeczna, geografia, kulturoznawstwo oraz informatyka.Praktyka będzie bezpłatna i potrwa 1 miesiąc, obejmie maks. 150 godzin zegarowych. Student będzie mógł uczestniczyć tylko w jednej miesięcznej praktyce w danym roku kalendarzowym. Studenci odbędą praktyki w komórkach organizacyjnych urzędu, z uwzględnieniem kierunku studiów, który powinien być zbieżny z zakresem zadań realizowanych w departamencie.Studenci zainteresowani odbyciem praktyki w Urzędzie powinni wypełnić czytelnie wniosek i przesłać wypełnione zgłoszenie pocztą na adres Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra lub złożyć osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu w godzinach pracy Urzędu.

 

Wniosek, regulamin oraz więcej informacji w Biuletynie Informacji Publicznej.
 

Praktyki indywidualne w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze

szpital.jpg

W środę 21 marca br. w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego , sp. z o.o. zostało zawarte porozumienie o współpracy, którego stroną jest Uniwersytet Zielonogórski. Celem tej współpracy jest organizacja indywidualnych praktyk studenckich dla studentów wszystkich wydziałów UZ.  Zgodnie z zawartym porozumieniem Szpital zobowiązuje się do umożliwienia realizacji indywidualnych praktyk studenckich żakom skierowanym przez Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego.
 

Staże w Parlamencie Europejskim

ue.jpg

Biuro Regionalne Woj. Lubuskiego w Brukseli informuje o otwartym do 15 maja 2018 r. naborze na płatne, pięciomiesięczne staże w Parlamencie Europejskim. Aktualnie, nabór odbywa się na staże rozpoczynające się jesienią br od 1 października 2018 do 28 lutego 2019 roku. Zgłoszenia należy dokonać poprzez formularz online.

Kandydaci na staż dla absolwentów szkół wyższych muszą:

  • posiadać obywatelstwo jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej lub kraju kandydującego do przystąpienia do Unii Europejskiej, z zastrzeżeniem art. 5 ust. 2 przepisów wewnętrznych);
  • mieć ukończony 18. rok życia w chwili rozpoczęcia stażu;
  • posiadać biegłą znajomość jednego z języków urzędowych Unii Europejskiej
  • być osobami, które nie odbywały wcześniej płatnego stażu i nie były zatrudnieni odpłatnie przez okres dłuższy niż cztery kolejne tygodnie na stanowisku opłacany.


Szczegółowe informacje wraz z regulaminem oraz linkiem do formularza zgłoszeniowego znajdują się na stronie Parlamentu Europejskiego: http://www.europarl.europa.eu

Fundacja EFC ruszyła z pierwszą edycją konkursu o Nagrodę im. prof. Romana Czerneckiego.

NagrodaRC.jpg

Celem nowego programu jest promowanie edukacji, jako przedmiotu badań w polskich instytucjach naukowych oraz wspieranie rzetelnej wymiany wiedzy o edukacji w mediach. W 2018 roku nagrodzone zostaną istotne publikacje z tej dziedziny. Chcemy podkreślić, jak ważna jest edukacja w budowaniu nowoczesnego społeczeństwa.
 

 

W 2018 roku Nagroda zostanie przyznana w dwóch kategoriach:
- artykuł naukowy;
- artykuł publicystyczny.

Zgłoszenia należy przesłać do 31 czerwca 2018 roku drogą elektroniczną na adres nagroda@efc.edu.pl. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Fundacji. Wręczenie nagród odbędzie się podczas oficjalnej uroczystości w listopadzie 2018 roku.

Więcej o Nagrodzie na stronie Fundacji.

VI edycja konkursu Etyka w finansach

zbp.png

Komisja Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich ogłosiła VI polską konkursu Etyka w finansach. Pracownicy sektora finansowego, studenci, pracownicy naukowi oraz wszyscy interesujący się zagadnieniem etyki w sektorze finansowym mogą nadsyłać swoje eseje na kolejną edycję Konkursu Etyka w finansach.

Konkurs jest organizowany we współpracy z Obserwatorium Finansowym, w Genewie (http://www.ethicsinfinance.org/) – organizatorem międzynarodowej edycji Konkursu.

Ideą konkursu Etyka w finansach jest zachęcenie młodych osób do refleksji nad kwestią etyki w finansach. W dobie przyśpieszonego budowania kapitalizmu, dotkniętego głębokim kryzysem finansowym, refleksja nad tym, co sprzyja zachowaniom etycznym, a co je niweczy, co należałoby poprawić, wprowadzić czy też wyeliminować, by zarówno zapobiec erozji zachowań etycznych, jak i odbudować zaufanie klientów do banków, jest niezwykle potrzebna.

Konkurs Etyka w Finansach daje młodym osobom szansę aby podzielili się pasją do wykonywanej pracy, obserwacjami, a także pomysłami na usprawnienie i ulepszenie systemu. Wymogiem podstawowym stawianym esejom konkursowym jest prezentacja innowacyjnej propozycji zmian mających na celu ochronę lub wykorzystanie wartości etycznych w świecie finansów.

 

Konkurs jest skierowany do młodych osób, które nie przekroczyły 35 roku życia.Kandydaci powinni przedstawić niepublikowany wcześniej esej w języku polskim. Esej (maksymalnie 5 000 wyrazów wraz z załącznikami) powinien mieć charakter analityczny bądź sugerować propozycję praktycznego zastosowania etyki. Powinien prezentować pomysły innowacyjne.

Zainteresowani udziałem w konkursie, powinni wysłać zgłoszenie na adres: sekretarzkeb@cpb.pl

W odpowiedzi otrzymają zasady udziału w konkursie oraz oficjalny formularz zgłoszeniowy.

Końcowy termin nadsyłania zgłoszeń to 15 marca 2018 r.

Prace należy przesłać do 20 kwietnia 2018 r.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas specjalnej uroczystości w czerwcu 2018 r.

Projektor - grafika.png

euroinżynier.jpg

TARGI-CSR-2018-plakat.jpg

Sustainhack_baner.png

Platinum_staz.png

Wypełnij ankietę dla Perceptusa!

ankieta.jpg

W związku z zamiarem organizacji kolejnej, trzeciej już edycji #PerceptusITSecurityAcademy, chcielibyśmy Was zapytać, jakie tematy moglibyśmy poruszyć w nowym roku akademickim oraz co myślicie o dotychczasowych zajęciach.

W tym celu zwracamy się do Was z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety:
https://goo.gl/forms/oEbTl4xE4eRG0xCb2

Znajdż stypendium!

mojestypendium.jpg

Rozpoczyna się „sezon na stypendia” – okres, w którym trwają nabory znacznej części polskich i zagranicznych programów stypendialnych.
W związku z tym prezentujemy Państwu największy ogólnopolski serwis o stypendiach i konkursach: www.mojestypendium.pl.

Saint Gobain.jpg
Cinkciarz_praktyki.png
marsz na staz.jpg