Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego
gb.JPG
de.JPG
TP.png

XVI Targi Pracy 2018 już za nami!

14 marca 2018

Targi na UZ to rozpoznawalna impreza już nie tylko w naszym regionie, ale i w  województwach ościennych. Gościliśmy 75 firm i 5 ekspertów. Nasze targi to nie tylko oferty, ciekawe z punktu widzenia studenta czy absolwenta, były także propozycje dodatkowe, w postaci prezentacji firm biorących udział w targach oraz wykładów i warsztatów, które co bardzo istotne, prowadzone były przez pracowników tych firm. W prezentacjach, wykładach i warsztatach towarzyszących naszym targom wzięło udział ponad 200 studentów.  Dziękujemy za tak liczne przybycie i bogatą ofertę wszystkim pracodawcom. Mamy nadzieję, że nasi studenci i absolwenci z niej w pełni skorzystali.  

 

Do zobaczenia za rok!

 

Szczegóły dostępne na TEJ  stronie.

tv uz.PNG

A tu jest relacja na żywo z naszych targów na TV@UZ!

BUDOWANIE ZESPOŁU -WARSZTAT

bzwbk.jpg

AKADEMIA KARIERY BZ WBK - to cykl warsztatów i wykładów przygotowanych przez specjalistów BZ WBK skierowanych do studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Zapraszamy na warsztat pt.:  Budowanie zespołu.


Warsztat oparty będzie na grze, której podstawowym celem jest pokazanie sposobu budowania zespołu podczas wykonywania powierzonego zadania, projektu. Podczas tego 2-3 godzinnego warsztatu uczestnicy poznają zasady tworzenia się grup – tworzenia poszczególnych ról i modyfikacji ich podczas wspólnych działań. Warsztat ma na celu uświadomienie sobie jak proces grupowy wpływa na realizację poszczególnych działań, zadań czy projektów. Po warsztacie uczestnik będzie wiedział jaką rolę przybiera podczas grupowego procesu i co może z tym zrobić w przyszłości.


Prowadzący: Joanna Laskowska- Dziubek, pracownik BZ WBK.

 

Warsztat odbędzie się w wtorek 20 marca 2018, godz. 10.00-13.00 w sali szkoleniowej BK nr  103R, bud. A-16, Campus B.  Zapisy w zakładce warsztaty.

Nabór EPSO na stanowiska merytoryczne AD5

MSZ-logo.jpg

 

Już wkrótce Europejskie Biuro Doboru  Kadr  (EPSO) rozpocznie tegoroczną rekrutację kandydatów – absolwentów uczelni wyższych -  na stanowiska merytoryczne (AD5). Są to stanowiska o ogólnych profilach zawodowych (np. prawo, administracja publiczna, zasoby ludzkie, ekonomia, finanse, audyt, statystyka).

Aplikacje będzie można składać w terminach od 8 marca do 10 kwietnia 2018 r.

Więcej informacji o konkursach znajdziecie na stronie MSZ.

VI edycja konkursu Etyka w finansach

zbp.png

Komisja Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich ogłosiła VI polską konkursu Etyka w finansach. Pracownicy sektora finansowego, studenci, pracownicy naukowi oraz wszyscy interesujący się zagadnieniem etyki w sektorze finansowym mogą nadsyłać swoje eseje na kolejną edycję Konkursu Etyka w finansach.

Konkurs jest organizowany we współpracy z Obserwatorium Finansowym, w Genewie (http://www.ethicsinfinance.org/) – organizatorem międzynarodowej edycji Konkursu.

Ideą konkursu Etyka w finansach jest zachęcenie młodych osób do refleksji nad kwestią etyki w finansach. W dobie przyśpieszonego budowania kapitalizmu, dotkniętego głębokim kryzysem finansowym, refleksja nad tym, co sprzyja zachowaniom etycznym, a co je niweczy, co należałoby poprawić, wprowadzić czy też wyeliminować, by zarówno zapobiec erozji zachowań etycznych, jak i odbudować zaufanie klientów do banków, jest niezwykle potrzebna.

Konkurs Etyka w Finansach daje młodym osobom szansę aby podzielili się pasją do wykonywanej pracy, obserwacjami, a także pomysłami na usprawnienie i ulepszenie systemu. Wymogiem podstawowym stawianym esejom konkursowym jest prezentacja innowacyjnej propozycji zmian mających na celu ochronę lub wykorzystanie wartości etycznych w świecie finansów.

 

Konkurs jest skierowany do młodych osób, które nie przekroczyły 35 roku życia.Kandydaci powinni przedstawić niepublikowany wcześniej esej w języku polskim. Esej (maksymalnie 5 000 wyrazów wraz z załącznikami) powinien mieć charakter analityczny bądź sugerować propozycję praktycznego zastosowania etyki. Powinien prezentować pomysły innowacyjne.

Zainteresowani udziałem w konkursie, powinni wysłać zgłoszenie na adres: sekretarzkeb@cpb.pl

W odpowiedzi otrzymają zasady udziału w konkursie oraz oficjalny formularz zgłoszeniowy.

Końcowy termin nadsyłania zgłoszeń to 15 marca 2018 r.

Prace należy przesłać do 20 kwietnia 2018 r.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas specjalnej uroczystości w czerwcu 2018 r.

CANBRIDGE.jpg

Projektor - grafika.png

TARGI-CSR-2018-plakat.jpg

Sustainhack_baner.png

Platinum_staz.png

Nowy nabór do programu w Sarajewie

humanity.jpg

Humanity in Action otwiera program w Sarajewie dla kandytatów/ek  z Polski. W programie wezmą udział studentki/ci i absolwentki/ci z Europy i USA. Zgłoszenia na ten program można wysyłać do 11 marca.

Bośniacki program w Sarajewie będzie zgłębiać zagadnienia dotyczące wymiaru sprawiedliwości i polityki tożsamości po zakończeniu konfliktu zbrojnego, budowania pokoju i transformacji społeczno-ekonomicznej w zmarginalizowanych społecznościach lokalnych.

Udział w programie jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają koszty zakwaterowania, większą część kosztów wyżywienia oraz podróży.

Więcej informacji na stronie fundacji.

V edycja Konkursu Valeo Innovation Challange!

VIC 2018.jpg

 

Zapraszamy wszystkich studentów  Uniwersytetu Zielonogórskiego do udziału w V edycji Konkursu Valeo Innovation Challange! Tym razem Valeo zachęca studentów z całego świata nie tylko do innowacji, ale także do rozwijania swojej przedsiębiorczości poprzez zaoferowanie zwycięzcom szansy na stworzenie własnego startupu.
 

Studenci mogą zaprezentować nowe rozwiązania w obszarach „innowacja technologiczna” lub „nowe wykorzystanie samochodów” w jednej z trzech kategorii:
- pojazdy elektryczne,
- pojazdy autonomiczne,
- mobilność cyfrowa.

Nagroda główna to €200 000!

Kwota nagrody zostanie podzielona pomiędzy 3 zwycięskie zespoły z przeznaczeniem na stworzenie startupu w ciągu 6 miesięcy od ogłoszenia wyników.

Projekty mogą być zgłaszane przez zespoły składające się z 2 - 5 członków do 30.03.2018.

 

Więcej informacji dotyczących reguł Konkursu oraz formy zgłoszenia projektu można znaleźć bezpośrednio na stronie:  Valeo Innovation Challange 2018 

VIII edycja International VELUX Award dla studentów architektury

VELUX-2018.jpg

Firma VELUX pragnie zaprosić studentów architektury do udziału w ósmej edycji międzynarodowego konkursu International VELUX Award (IVA), w którym mogą wziąć udział studenci z całego świata. Motywem przewodnim konkursu jest rola światła dziennego w architekturze.

Rejestracja do konkursu już ruszyła i potrwa do 1 kwietnia 2018 roku. Można zgłaszać się indywidualnie lub zespołowo. Każdy zgłaszający się do konkursu student lub zespół powinien mieć swojego opiekuna naukowego. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wcześniejsza rejestracja na stronie: www. iva.velux.com.

Wypełnij ankietę dla Perceptusa!

ankieta.jpg

W związku z zamiarem organizacji kolejnej, trzeciej już edycji #PerceptusITSecurityAcademy, chcielibyśmy Was zapytać, jakie tematy moglibyśmy poruszyć w nowym roku akademickim oraz co myślicie o dotychczasowych zajęciach.

W tym celu zwracamy się do Was z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety:
https://goo.gl/forms/oEbTl4xE4eRG0xCb2

Znajdż stypendium!

mojestypendium.jpg

Rozpoczyna się „sezon na stypendia” – okres, w którym trwają nabory znacznej części polskich i zagranicznych programów stypendialnych.
W związku z tym prezentujemy Państwu największy ogólnopolski serwis o stypendiach i konkursach: www.mojestypendium.pl.

Saint Gobain.jpg
Cinkciarz_praktyki.png
marsz na staz.jpg