Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego
gb.JPG
de.JPG

Strona główna

Aktualności Biura Karier

uwaga.png


Szanowni Państwo,

 

Przed wizytą w naszym biurze prosimy umówić się na spotkanie telefonicznie z wybranym pracownikiem lub wysyłając prośbę na adres ogólny: bk@uz.zgora.pl
Śledźcie koniecznie nasz profil na fb oraz aktualności na stronie. Będziemy na bieżąco informować Was o rekrutacjach i działaniach Pracodawców.


Zespół Biura Karier

Kierownik BK
mgr inż Monika Politańska
tel: 68 328 32 78/ kom. 789 442 117
e-mail: M.Politanska@bk.uz.zgora.pl

Starszy specjalista
mgr Marek Leśniak
tel: 68 328 32 68/ kom. 789 442 109
e-mail: M.Lesniak@bk.uz.zgora.pl

Specjalista
mgr Monika Rutkowska
tel/fax: 68 328 32 67/ kom. 789 442 108
e-mail: M.Rutkowska@bk.uz.zgora.pl
                                                                                                                  

Konsultacje dla przedsiębiorczych

4 grudnia

LFP.jpg

Lubuski Fundusz Pożyczkowy działający w strukturze Agencji Rozwoju Regionalnego i Biuro Karier UZ zapraszają do wzięcia udziału w telefonicznych konsultacjach z zakresu wsparcia finansowego studentów i absolwentów UZ prowadzących swoje firmy.

 

Szczegółowe informacje i zapisy znajdują się w TYM miejscu

lfp_2020.jpg

Zwolnieni z Teorii

Zdobądź międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami zgodny ze standardami międzynarodowego instytutu Project Management Institute oraz doświadczenie w tworzeniu i realizowaniu własnych projektów społecznych!
1. Zarejestruj zespół w sumie 2-10 osób (najefektywniej działają zespoły od 3 do 6 osób) do 30 listopada 2020,
2. Wymyślcie projekt z dziedziny kultury, sportu, nowych technologii, przestrzeni miejskiej, sztuki… wszystkiego, co jest związane z Twoją pasją i zainteresowaniami do 31 stycznia 2021 (na platformie po rejestracji dowiesz się, jak przeprowadzić burzę mózgów nad pomysłami na projekt oraz gdzie znaleźć inspiracje).
3. Wykonajcie go w rzeczywistości - do 28 maja 2021

Dostaniesz:
- praktyczne wskazówki, które pomogą Ci w realizacji (wsparcie Mentora dla każdego projektu);
- wiedzę, którą wykorzystujesz w praktyce  (np. webinary czy szkolenia)
- doświadczenie z partnerstwa (w tym roku z Dove i Bankiem Gospodarstwa Krajowego) z pracy w zespole, tworzenia harmonogramu i budżetu.
- międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami zgodny ze standardami międzynarodowego instytutu Project Management Institute.
- będziesz mieć szanse zostać Laureatem Złotych Wilków.

Każdy projekt, który uzyska 4500 pkt i przygotuje 3-minutowe wideo, uzyskuje nominację do Złotych Wilków, nagród dla najlepszych projektów w Polsce.
Punkty zdobywasz m.in. za: liczbę beneficjentów, liczbę partnerów, pozyskany budżet i zasięg w mediach Twojego projektu. Do zdobycia jest maksymalnie 6000 punktów.
Laureaci Złotych Wilków są wybierani spośród nominowanych projektów przez kapitułę składającą się z uznanych osobistości polskiego biznesu, mediów i organizacji społecznych.

Warunki ukończonego projektu:
1. Odpowiednie minimum beneficjentów (w zależności od formatu). Np. dla wydarzeń publicznych, min beneficjentów - offline  45 osób,  online 270.
2. Realizacja od 1 do 6 miesięcy.

 

Założ własny projekt społeczny na https://zwolnienizteorii.pl do 30.11 i dodaj do zespołu chętnego znajomego.

#ProgramRozwojuPrzedsiębiorczości

17 października - 28 listopada 2020

Rozwijamy.edu.pl

 

Zgłoś się do Programu Rozwoju Przedsiębiorczości (PRP) prowadzonego przez praktyków biznesu i skorzystaj z bezpłatnych szkoleń:

17.10.20 - Podbij rynek! Najlepsze praktyki biznesowe dla rozwoju firmy
24.10.20 - Zaplanuj swój zysk. Zbuduj model zarabiania pieniędzy dla firm
7.11.20 - Wyróżnij się! Stwórz unikalną propozycję sprzedaży dla firmy
14.11.20 - Strategia sprzedaży bez tajemnic. Wyznaczanie celów dla rozwoju
21.11.20 - Digital Workplace. Poznaj narzędzia marketingu internetowego
28.11.20 - Bądź gotów na zmiany. Jak być bardziej skutecznym w działaniu

Program jest skierowany do osób urodzonych w latach 1984 - 2003.
Rejestracja na: https://rozwijamy.edu.pl

 

Monitoring losów zawodowych absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego

uzetikus2.JPG

Z uwagi na tempo zmian w otoczeniu (i – w efekcie – nowe oczekiwania formułowane przez pracodawców pod adresem uczelni i jej absolwentów, różnorodność i zmienność ścieżek zawodowych) oraz z uwagi na konkurencję na rynku usług edukacyjnych i rynku pracy, wiedza na temat kompetencji absolwentów i ich użyteczności ma dla uczelni i dla kolejnych roczników jej absolwentów kapitalne znaczenie. Celem tego badania jest właśnie zebranie danych oraz opinii na temat kompetencji absolwenta UZ.
 

Przedstawiamy Państwu ostatni raport badań  >> Wejście

Grupa Santander #ZostańWDomu

santaner universidades.jpg

 

Grupa Santander prowadzi nabór na stypendia dla studentów i nauczycieli akademickich pod hasłem #ZostańWDomu. Inicjatywa ma na celu wsparcie społeczności akademickiej w czasie pandemii koronawirusa. 

Santander Universidades oferuje ponad 20.000 stypendiów i grantów na kursy internetowe wspierające rozwój kompetencji cyfrowych, językowych i umiejętności miękkich, które będą pomocne w wejściu na rynek pracy. Dodatkowo nauczyciele akademiccy otrzymają wsparcie z zakresu poszerzenia kompetencji dydaktycznych z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych.

Projekt realizowany z Fundación del Instituto de Empresa, wiodącą światową szkołą biznesu, koncentruje się na rozwijaniu umiejętności cyfrowych.  Na mocy podpisanej umowy udostępniono ponad 15.000 stypendiów i grantów dla studentów, absolwentów i pracowników akademickich.

Inicjatywa #ZostańWDomu obejmuje także umowę z British Council, która umożliwia studentom poprawę znajomości języka angielskiego i uzyskanie certyfikatu potwierdzającego.

Kolejne Stypendia Santander #ZostańWDomu będą publikowane w nadchodzących tygodniach. Zainteresowani mogą dowiedzieć się więcej o dostępnych programach stypendialnych i aplikować na stronie www. santander-grants.com

staze dla niepełnosprawnych.jpg
MIB promo.jpg
Moje Stypendium infografika.png
JKB...png
startup at fiege 2019.jpg
abx.png
Saint Gobain.jpg