Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego
gb.JPG
de.JPG

Ogólnopolski Tydzień Kariery na UZ

21-24 października 2019

otk2011.JPG

 

21 października rusza kolejna edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery - coroczna akcja inicjowana przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych, mająca na celu inspirowanie lokalnych inicjatyw i działań na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego.

Tegoroczna edycja OTK 2019 odbywa się pod hasłem „Pasja, profesja, powołanie".

Jak co roku Biuro Karier UZ jest partnerem lokalnym akcji. Wzorem lat ubiegłych przygotowaliśmy szereg ciekawych spotkań i warsztatów na które serdecznie zapraszamy.
 

Szczegółowy program OTK 2019

PONIEDZIAŁEK 21 X 2019

Poranek z pracodawcą godz.: 9:30-12:30

Provident S.A.        
hol bud. A-16 Campus B
Sustainalystics      
hol bud. A-20 Campus B Collegium Neofilologii


WTOREK 22 X 2019

Poranek z pracodawcą godz.: 9:30-12:30

Pracuj.pl.            
hol bud. A-29 Campus AŚRODA 23 X 2019

Poranek z pracodawcą godz.: 9:30-12:30

expondo Polska Sp. z o.o.    
hol bud. A-10  Campus ACZWARTEK 24 X 2019

Konferencja: „Startup 2U”   
s. 115, bud. A-29 Campus A

 

godz.: 10:00-12:00 - prezentacja:  "Zainwestuj w swoją przyszłość z BGK".

godz.: 12:15-13:15 - warsztat: "Od pasji do biznesu-jak stworzyć model biznesowy firmy".

 

startup1.jpg

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) oraz Uniwersytet Zielonogórski mają przyjemność zaprosić studentów oraz absolwentów na drugą z cyklu Konferencję

„Start-up 2U”.

Spotkanie odbędzie się 24 października w godzinach 10:00 - 13:00 na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Prof. Z Szafrana 4a w Zielonej Górze s. 115 Kampus A (budynek A-29).

 

Agenda spotkania dostępna jest w TYM miejscu.

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie:   pozyczkiunijne.bgk.pl

Zostań Ambasadorem Biura Karier!

bk2 official.JPG

 

Biuro Karier UZ organizuje nabór praktykantów na stanowisko Ambasadora/ki. Poszukujemy osób aktywnych, które chcą zaangażować się w działalność biura, wykorzystując własne umiejętności oraz zdobyć nowe doświadczenie.

Działając w zgranym zespole masz szansę rozwijać swoje umiejętności organizatorskie i kompetencje interpersonalne, a także sprawdzić możliwości komunikacyjne. Możesz poznać swoje mocne strony, wykorzystać je i zostać liderem.

Weźmiesz udział w atrakcyjnych szkoleniach i warsztatach. Będziesz uczestniczyć w realizacji przedsięwzięć Biura Karier oraz wdrażał własne pomysły! Pomogą one innym studentom w zawodowym starcie, a Tobie w zdobyciu cennych, z zawodowego punktu widzenia, umiejętności.

Poznasz konkretnych pracodawców i nawiążesz z nimi współpracę, która zaprocentuje w przyszłości. W ten sposób zdobędziesz nowe doświadczenie, którym będziesz mógł się pochwalić w swoim CV.
 

Wymagania:
- status studenta UZ,
- stały dostęp do Internetu,
- umiejętność nawiązywania kontaktów, poszukiwania i analizy informacji,
- zdolności organizacyjne,
- samodzielność i kreatywność,
- odpowiedzialność i zaangażowanie.
 

Prosimy o przesyłanie CV na adres: Biuro.Karier@uz.zgora.pl.
W tytule e-maila prosimy umieścić nazwę wydziału, który chcielibyście reprezentować.

Na aplikacje czekamy do 31 października 2019 roku.

Kongres Turystyki Medycznej

VI KKTM

Droga do wymarzonej pracy

- test kompetencji społecznych i poznawczych w Biurze Karier UZ

hr24.png

 

Wkrótce będziesz szukać pracy  i czeka Cię wymagająca rekrutacja, a może właśnie pracę zmieniasz i zastanawiasz się jakiej ofercie się przyjrzeć a jaką zdecydowanie odrzucić.

 

Z pomocą testów kompetencji społecznych i poznawczych określ swoją drogę rozwoju zawodowego. Czy podejmujesz ją dla pieniędzy? Czy masz inne motywacje? Jakie? Skąd się wzięły? Czy na pewno dobrze znasz siebie? A może  należy się przebranżowić, czy zmienić kierunek studiów?


Czy masz umiejętności kierownicze, łatwość podejmowania decyzji? Czy otwartość oraz komunikatywność to Twoje atuty? Jak sobie radzisz z organizacją czasu pracy?

W takich rozważaniach bardzo pomoże Ci rozwiązanie dobrego, skrupulatnie przygotowanego testu kompetencji społecznych i poznawczych.


Zacznij test już dziś i wejdź na Tą stronę

Programy stypendialne dla lekarzy, pielęgniarek i położonych.

lubuskie.JPG


W woj. lubuskim rusza nabór do programów stypendialnych dla przyszłych lekarzy, pielęgniarek i położonych finansowany przez samorząd województwa. Jego celem jest zachęcenie studentów kierunków medycznych do podjęcia pracy w regionie po zdobyciu wykształcenia.

O stypendia mogą ubiegać się studentki/studenci III, IV, V i VI roku kierunku lekarskiego a także studentki/studenci III roku studiów I stopnia oraz I i II roku studiów II stopnia pielęgniarstwa lub położnictwa. Stypendyści podpiszą umowę, w której zobowiążą się do podjęcia pracy w lubuskich lecznicach po zakończeniu nauki.

Uwaga nabór trwa do 31 października!


Więcej informacji na temat stypendiów oraz plakat są dostępne na stronie urzędu.

Praktyka studencka w Traditional Sports

traditional sport.jpg

 

Instytut Rozwoju Sportu i  Edukacji zaprasza studentów różnych kierunków, a zwłaszcza  tych  związanych  ze  stosunkami  międzynarodowymi,  kulturą, dziedzictwem kulturowym (np. antropologia, etnologia, kulturoznawstwo etc.), ale także sportem czy rekreacją do współpracy w zakresie tworzenia artykułów na temat sportów tradycyjnych świata.

 

Zakres tej pracy dotyczyłby: pozyskiwania informacji,  prowadzenia  korespondencji  z  podmiotami  działającymi  w  tym obszarze,  dokumentowania,  tworzenia  zbioru  literatury  i  wszystkich  innych działań pozwalających na możliwie dokładne i wyczerpujące zaprezentowane opisywanych sportów tradycyjnych. Efektem tej pracy byłoby przygotowanie tekstów  prezentujących sporty  tradycyjne.  Wszystkie  opracowania, zatwierdzone  przez  komitet  ekspertów,  zostaną  przetłumaczone  na  język angielski i opublikowane na stronie www.traditionalsports.orgstanowiącej zbiór opisów sportów tradycyjnych świata i dostępnych dla każdego w formie open access. Najważniejszą zasadą w tej pracy pozostaje wiarygodność i rzetelność naukowa prezentowanych informacji.
 

Każda współpracująca osoba może otrzymać stosowne zaświadczenie lub doku-ment uznania odbytej praktyki z potwierdzeniem udziału w pracy w międzynaro-dowym projekcie.
Zachęcamy do współpracy.
 

Kontakt:traditionalsports@sportinstytut.pl
Web: www.traditionalsports.org
Facebook Traditional Sports: www.facebook.com/traditionalsports/
Grupa LinkedIn Traditional sports and games: www.linkedin.com/groups/8655503
Instagram Traditional sports: www.instagram.com/traditional_sports

Weź udział w Pracowni Liderów Prawa!

lider prawa.png

Pracownia Liderów Prawa to nowoczesna forma kształcenia przyszłych prawniczych elit. Biorąc udział w programie masz możliwość udziału w zajęciach prowadzonych przez cenionych wykładowców, praktyków i trenerów. Warsztaty z uczestnikami prowadzić będą prawnicy pracujący dla najlepszych kancelarii oraz menedżerowie zatrudnieni w największych polskich przedsiębiorstwach. Z nami będziesz trenować umiejętność autoprezentacji, wystąpień publicznych, zarządzania projektami, a także poznasz niezbędne elementy savoir-vivre. Podczas spotkań z ministrami i innymi zaproszonymi gośćmi, będziesz mieć możliwość uzyskania odpowiedzi na interesujące Cię pytania.
 
Oprócz zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, poznasz wiele ciekawych osób oraz weźmiesz udział w indywidualnych spotkaniach z wybranymi przez Ciebie mentorami, którzy pomogą Ci zaplanować Twoją ścieżkę kariery.
 
Program obejmuje 7 weekendowych zjazdów w Warszawie lub w jej okolicach, Projekt Społeczny oraz Szkołę Letnią. Udział w Pracowni jest nieodpłatny. Zapewniamy wyżywienie oraz nocleg podczas zjazdów.
 
Po ukończeniu programu otrzymasz od nas certyfikat. Wyróżniającym się uczestnikom zaproponujemy praktyki w Ministerstwie Sprawiedliwości i Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości.
 
Kolejne edycje Pracowni cieszą się stale rosnącą popularnością. Do udziału w niej aplikowało już ponad 1500 osób. Dołącz do nich wypełniając formularz zgłoszeniowy do jednego z trzech przygotowanych przez nas Programów:
 
Program Student Junior (dla studentów I, II oraz III roku)

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.
 
Program Student Senior (dla studentów IV i V roku)

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.
 
Program Główny (dla absolwentów)

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.
 
Na Twoje zgłoszenie czekamy do 30 października. W Pracowni mogą wziąć udział studenci i absolwenci prawa oraz innych kierunków, jeśli rozwój ich umiejętności w tym obszarze jest uzasadniony.
 
Więcej informacji o programie znajdziesz na naszej stronie internetowej:  www.liderzy.iws.org.pl

Jeśli jesteś ciekawy jak wyglądają nasze zajęcia to koniecznie zobacz ten klip.
 
Organizatorem Pracowni Liderów Prawa jest Instytut Wymiaru Sprawiedliwości, który współpracuje przy prowadzonych projektach z wykładowcami najlepszych uczelni świata, w tym między innymi z Uniwersytetu Harvarda i MIT.
 
Obserwuj profile programu w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami dotyczącymi rekrutacji:
Faceboook: www.facebook.com/liderzyprawa
Twitter: twitter.com/LiderzyPrawa
Instagram: www.instagram.com/liderzyprawa

V edycja.PNG.png
Gmc poland rekrutuje ! (1).png
startzawodowy-plakat_ok.jpg
JKB...png

Staże w Parlamencie Europejskim im. Roberta Schumana

parlament_europejski.jpg

 

Parlament oferuje kilka opcji odbycia stażu w Sekretariacie Generalnym w celu zapewnienia młodym ludziom możliwości odbycia szkolenia zawodowego i zdobycia wiedzy na temat Parlamentu Europejskiego i jego działalności.

Celem staży im. Roberta Schumana jest wsparcie edukacji europejskiej i kształcenia zawodowego obywateli UE oraz umożliwienie poznania specyfiki pracy w Parlamencie Europejskim.

O staż im. Roberta Schumana mogą ubiegać się osoby, które:
- mają ukończone 18 lat;
- posiadają dyplom ukończenia studiów wyższych;
- spełniają wymogi językowe;
- przedstawią aktualne zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego;
- nie pracowały dłużej niż dwa kolejne miesiące w instytucji lub organie UE;
- w okresie sześciu miesięcy przed rozpoczęciem stażu nie uczestniczyły w programie wizyt naukowych.

Kandydaci mogą ubiegać się o maksymalnie 3 staże w jednym okresie.

Terminy staży oraz terminy składania podań:
 1. Staż w okresie 1 października – 28/29 lutego – termin składania podań: 1 czerwca – 30 czerwca 2019
 2. Staż w okresie 1 marca – 31 lipca – termin składania podań: 1 listopada – 30 listopada 2019

Aby ubiegać się o staż im. Roberta Schumana, odwiedź stronę główną poświęconą stażom .
 

startup at fiege 2019.jpg
abx.png
kpmgAudit_post.png
moje stypendium.jpg
DB Schenker_Staż.jpg
agrobex.jpg
Bank Millenium praktyki.jpg