Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego
gb.JPG
de.JPG

Strona główna

Aktualności Biura Karier

uwaga.png


Szanowni Państwo,

 

Przed wizytą w naszym biurze prosimy umówić się na spotkanie telefonicznie z wybranym pracownikiem lub wysyłając prośbę na adres ogólny: bk@uz.zgora.pl
Śledźcie koniecznie nasz profil na fb oraz aktualności na stronie. Będziemy na bieżąco informować Was o rekrutacjach i działaniach Pracodawców.


Zespół Biura Karier

Kierownik BK
mgr inż Monika Politańska
tel: 68 328 32 78/ kom. 789 442 117
e-mail: M.Politanska@bk.uz.zgora.pl

Starszy specjalista
mgr Marek Leśniak
tel: 68 328 32 68/ kom. 789 442 109
e-mail: M.Lesniak@bk.uz.zgora.pl

Specjalista
mgr Monika Rutkowska
tel/fax: 68 328 32 67/ kom. 789 442 108
e-mail: M.Rutkowska@bk.uz.zgora.pl
                                                                                                                  

Targi Pracy on-line 2021

TP.png

Szanowni Państwo,


uprzejme prosimy o udział w krótkiej ankiecie nt. Targów Pracy on-line 2021.

 

Wasze odpowiedzi pomogą nam dostosować formułę targów do Waszych oczekiwań ... więcej informacji

wiea.png

Staże dla studentów WIEA

 

Pragniemy poinformować, że w poniedziałek 18.01.2021 oraz w środę 20.01.2021 odbędą się (on-line ) spotkania informacyjne dotyczące odpłatnych staży dla studentów Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Informatyki!


Staż to idealna okazja do zdobycia doświadczenia i rozpoczęcia kariery zawodowej w branży!
Szczegółowe informacje dostępne są pod TYM linkiem.
 

 

Wszystkich pracodawców zapraszamy do współpracy z Wydziałem Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki UZ w zakresie oferty staży dla studentów. Kierujemy studentów kierunków - Informatyka, Biznes Elektroniczny, Elektrotechnika oraz Automatyka i robotyka na staże do firm. Studenci otrzymają wynagrodzenie płatne w ramach stypendium (projektu). Również wynagrodzenie otrzymują opiekunowie stażu (pracownicy firm).  Do stycznia 2021r.  stu studentów skorzystało z programu stażowego.
Pozytywne informacje zwrotne spływają do nas zarówno od pracodawców jak i studentów, którzy wzięli udział w programie.

Zapraszamy do współpracy!
Informacje uzupełniające można znaleźć pod TYM adresem (sekcja Staże dla studentów)
 

Akcja Wsparcia Akademickiego

LOGO.jpg

Zapraszamy studentów do wzięcia udziału w praktykach w ramach Akcji Wsparcia Akademickiego (AWA). Akcja ta polega na możliwości realizacji zajęć / części zajęć kształtujących umiejętności praktyczne, w tym zajęć praktycznych / praktyk zawodowych w podmiotach leczniczych lub służbach sanitarno-epidemiologicznych.

Studenci nie będą mieć bezpośredniego kontaktu z pacjentami, a ich zakres obowiązków będzie polegać na wsparciu prac administracyjnych.

 

Sprawę zaliczenia zajęć/części zajęć kształtujących umiejętności praktyczne, w tym zajęć praktycznych / praktyk zawodowych reguluje Zarządzenie Rektora nr 235 z 14 grudnia 2020 r.

Jeżeli chcesz zrealizować obowiązkowe praktyki studenckie, a przy tym udzielić niezbędnego wsparcia podmiotom leczniczym lub służbom sanitarno-epidemiologicznym przy zwalczaniu skutków epidemii, skontaktuj się z wydziałowym koordynatorem praktyk.

 

Aktualne oferty znajdziesz w zakładce:PRAKTYKI


AIPomysł

Krajowy konkurs dla młodych przedsiębiorców

 

AIPomysł jest wyjątkową okazją dla przedsiębiorców i studentów z każdego kierunku z całej Polski, do tego by w bezpiecznych warunkach i przy wsparciu mentorów biznesowych i technologicznych stawiać pierwsze kroki w biznesie. W konkursie nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie. Nie jesteś studentem lub aktywnym uczestnikiem uczelni? Nic nie szkodzi! Wystarczy, że w Twoim zespole znajdzie się chociaż jeden.

 

Pamiętaj, że Twoje rozwiązanie musi zawierać w sobie trzy elementy:
+ mikro-innowację
+ dochodowość
+ impact / poprawa jakości życia w danej dziedzinie.

 

W konkursie mogą brać udział studenci, absolwenci, pracownicy akademiccy, doktoranci oraz start-upy o niezarejestrowanej działalności gospodarczej. Każdy, kto pasjonuje się przedsiębiorczością ukierunkowaną na pozytywne zmiany w dzisiejszym świecie. Wcześniejsze doświadczenie nie jest konieczne. Warunek kluczowy: musisz mieć pomysł i przynajmniej jednego studenta lub aktywnego uczestnika przyuczelnianego w zespole. Zespół może zawierać maksymalnie 5 osób. Wszystkie informacje zwiazane z konkursem dostępne są w TYM miejscu.

Nabór zgłoszeń trwa do 20 stycznia 2021

Rusza rekrutacja do Paczki Prawników

paczka prawników.png

 

Zapraszam Was do udziału w Paczce Prawników organizowanej w ramach Szlachetnej Paczki. Wolontariuszami mogą zostać adwokaci i radcy prawni. W tym roku już poraz 20,  będą docierali do osób, które borykają się z problemami prawnymi oraz daleko posuniętą niewiedzą lub brakiem dostępu do porady prawnej. Chcemy udzielić wsparcia, edukować, budować świadomość, rozwiązać problemy prawnicze.
Aby pomóc rodzinie, potrzebna jest specjalistyczna wiedza, dlatego też pomoc, jaką mogą otrzymać od Prawników nasi podopieczni będzie nieoceniona. Serdecznie zapraszam do zaangażowania i wysłania swojej aplikacji.

Informacje o Paczce Prawników znajdziecie na stronie internetowej:
www.szlachetnapaczka.pl/paczka-prawnikow

 

Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz dostępny pod adresem: www.superw.pl/zostan-prawnikiem-paczki

https://www.koperniczek.net/2/wp-content/uploads/2018/12/wolont.jpg

 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i miedzynarodowym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku. Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna.

W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ 5 grudnia obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

W Dniu Wolontariusza w wielu krajach Europy odbywają się konferencje, pokazy i warsztaty, dotyczące efektów wolontariatu, metod pozyskiwania ochotników i organizacji pracy, a także aspektów prawnych.

 

Dzisiaj kiedy wszyscy jesteśmy on-line przybliżamy termin E-WOLONTARIATU.
Zastanawiasz się:
- czym jest e-wolontariat?
- przy jakich zadaniach e-wolontariusze mogą pomóc Twojej organizacji?
- jak zrekrutować e-wolontariuszy?

Poznaj fascynujący świat e-wolontariatu:

  •  e-wolontariat krok po kroku, minikurs dla organizacji społecznych przejdż do...

 

Poszukaj miejsca, w którym i Ty możesz zostać wolontariuszem na stronie.

 

A jeśli chciałabyś/chciałbyś wyjechać na międzynarodowy wolontariat, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Mamy na to receptę. Zapraszamy wszystkich niezdecydowanych i już zdecydowanych także, na spotkanie online ogranizowane przez Ambasadorów Europejskiego Korpusu Solidarności, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i odczuciami .  .
Link do wydarzenia: znajdziesz tu.

#ProgramRozwojuPrzedsiębiorczości

Rozwijamy.edu.pl

 

Zgłoś się do Programu Rozwoju Przedsiębiorczości (PRP) prowadzonego przez praktyków biznesu i skorzystaj z bezpłatnych szkoleń.

Do udziału w szkoleniach zachęcamy osoby, które:
- mają pomysł biznesowy lub koncepcję działania
- są zdecydowane prowadzić własny biznes lub właśnie startują ze swoją działalnością
- są zmotywowane do działania i prowadzenia własnej firmy
- są otwarte na dobre praktyki i inspiracje,
- widzą wartość w networkingu i wymianie wiedzy, doświadczeń i pomysłów biznesowych.

Program jest skierowany do osób w wieku 18-30 lat, które uruchamiają (w okresie do 6 miesięcy) lub są na wczesnym etapie rozwijania własnej działalności w formie: działalności gospodarczej lub działalności społecznej.
Rejestracja na: https://rozwijamy.edu.pl

Monitoring losów zawodowych absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego

uzetikus2.JPG

Z uwagi na tempo zmian w otoczeniu (i – w efekcie – nowe oczekiwania formułowane przez pracodawców pod adresem uczelni i jej absolwentów, różnorodność i zmienność ścieżek zawodowych) oraz z uwagi na konkurencję na rynku usług edukacyjnych i rynku pracy, wiedza na temat kompetencji absolwentów i ich użyteczności ma dla uczelni i dla kolejnych roczników jej absolwentów kapitalne znaczenie. Celem tego badania jest właśnie zebranie danych oraz opinii na temat kompetencji absolwenta UZ.
 

Przedstawiamy Państwu ostatni raport badań  >> Wejście

Grupa Santander #ZostańWDomu

santaner universidades.jpg

 

Grupa Santander prowadzi nabór na stypendia dla studentów i nauczycieli akademickich pod hasłem #ZostańWDomu. Inicjatywa ma na celu wsparcie społeczności akademickiej w czasie pandemii koronawirusa. 

Santander Universidades oferuje ponad 20.000 stypendiów i grantów na kursy internetowe wspierające rozwój kompetencji cyfrowych, językowych i umiejętności miękkich, które będą pomocne w wejściu na rynek pracy. Dodatkowo nauczyciele akademiccy otrzymają wsparcie z zakresu poszerzenia kompetencji dydaktycznych z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych.

Projekt realizowany z Fundación del Instituto de Empresa, wiodącą światową szkołą biznesu, koncentruje się na rozwijaniu umiejętności cyfrowych.  Na mocy podpisanej umowy udostępniono ponad 15.000 stypendiów i grantów dla studentów, absolwentów i pracowników akademickich.

Inicjatywa #ZostańWDomu obejmuje także umowę z British Council, która umożliwia studentom poprawę znajomości języka angielskiego i uzyskanie certyfikatu potwierdzającego.

Kolejne Stypendia Santander #ZostańWDomu będą publikowane w nadchodzących tygodniach. Zainteresowani mogą dowiedzieć się więcej o dostępnych programach stypendialnych i aplikować na stronie www. santander-grants.com