Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego
gb.JPG
de.JPG

Targi Pracy 2017

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń

 

Szanowni Państwo,

mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na XV edycję Targów Pracy, które odbędą się 15 marca 2017 roku w godzinach 10:00-14:00 na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, przy ul. prof. Szafrana 4.

 

Targi Pracy to impreza, która już od piętnastu lat pomaga młodym ludziom w podjęciu jednej z najważniejszych decyzji w życiu, jaką jest rozpoczęcie kariery zawodowej poprzez znalezienie pracy, praktyki lub stażu... Szczegółowe informacje oraz zapisy dostępne są na TEJ stronie 


 

 

 

targi pracy1.PNG
marsz na staz.jpg
LOB-13.jpg

6 edycjia konkursu Strefa Studenta

strefa studenta.jpg

Jesteś młody, kreatywny i lubisz projektować? Spróbuj swoich sił w branży opakowań! Już dziś pomyśl o zgłoszeniu udziału w 6. edycji konkursu Strefa Studenta organizowanego w ramach 9. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations 2017.  
Czym jest Strefa Studenta?
Strefa Studenta to konkurs kierowany przede wszystkim do młodych ludzi z pasją tworzenia, chcących już podczas okresu swojej edukacji postawić pierwsze kroki na ścieżkach kariery. Jest to szansa na poznanie branży opakowań i nawiązania kontaktów, które nierzadko owocują nawiązaniem współpracy biznesowej.
Co daje udział w Konkursie?
Strefa Studenta to doskonała okazja do poznania pracy projektanta w praktyce. Uczestnicy mają możliwość bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami wielu firm, zarówno produkujących opakowania, jak i poszukujących opakowań na rynku.

Jak się zgłosić?
Konkurs przebiega w dwóch etapach: Głosowanie Internautów oraz Głosowanie Profesjonalistów.

Zgłoszenie do konkursu należy przesłać na adres leszczynska@targi.krakow.pl do 24 lutego 2017.

Nie zwlekaj i zgłoś swój udział już dziś !

Organizator:
Targi w Krakowie Sp. z o.o.
www.packaginginnovations.pl
Kontakt:
Marta Leszczyńska
Specjalista ds. Organizacji Targów
Tel. 12 651 95 26
Tel. kom. +48 509 926 640
leszczynska@targi.krakow.pl

Wolontariat w PNWM w Poczdamie

Wolontariat.jpg

Masz od 18 do 26 lat, chcesz zaangażować się w wolontariat za granicą i interesujesz się pracą w międzynarodowej organizacji? Do 10 kwietnia ubiegaj się o roczny wolontariat w Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) rozpoczynający się we wrześniu.

 

Szukamy osoby w wieku od 18 do 26 lat (nie wolno ukończyć 26. roku życia podczas trwania wolontariatu), mieszkającej w Polsce, która będzie wspierała naszą codzienną pracę. Ważne, żebyś był/była osobą ciekawą świata i chciał/chciała pracować w zespole międzynarodowym. Oczekujemy od Ciebie przynajmniej podstawowej znajomości języka niemieckiego.

 

Zostaniesz włączony/włączona w bieżącą pracę referatu koordynacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Twoje zadania to m.in. wspieranie pracowników PNWM w przygotowaniu i przeprowadzeniu różnych projektów polsko-niemieckich (projekty szkoleniowe, publikacje, imprezy publiczne, prace biurowe itd.). Będziesz mógł/mogła także – we współpracy z niemieckim wolontariuszem/wolontariuszką z warszawskiego biura PNWM  – zaplanować i wspólnie zrealizować własny projekt!

 

Rok wolontariacki w biurze PNWM rozpoczyna się 1 września 2017 roku i trwa 12 miesięcy. W sierpniu 2017 roku odbędą się przygotowania do wolontariatu. Służba wolontariacka wynosi 40 godzin tygodniowo (5x8h).

Do 10 kwietnia 2017 roku prześlij na adres: magdalena.zatylna@dpjw.org swoje CV oraz list motywacyjny (jedna strona A4), wpisując w tytule maila: Wolontariat Poczdam 2017-2018_imię i nazwisko.

Więcej na stronie projektu.

9. edycja międzynarodowego maratonu programistycznego Deadline24

deadline24.jpg

Najlepsze drużyny z całego świata zmierzą się na wirtualnej arenie.

Zawodnicy muszą wykazać się wiedzą, kreatywnością oraz wytrwałością. Finał konkursu to 24-godzinna walka o podium i nagrody.

Rejestracja trzyosobowych zespołów potrwa do 9 marca, a 12 marca 2017.

Zapisy odbywają się za pośrednictwem formularza na stronie internetowej konkursu www.deadline24.pl.

Humanity in Action Fellowship 2017

Programy stażowe w Kongresie Stanów Zjednoczonych oraz Parlamencie Europejskim

Na zgłoszenia czekamy do 29 stycznia 2017!

Nie zgadzasz się na dyskryminację i łamanie praw człowieka? Niepokoi Cię nasilająca się fala mowy nienawiści? Chcesz coś z tym zrobić i działać na rzecz demokracji i zmieniać swoje otoczenie, Polskę lub świat?
Fundacja Humanity in Action Polska zaprasza zainteresowanych/ne studentów/ki i absolwentów/ki z Polski i Ukrainy do udziału w Międzynarodowej Akademii Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej „Inkubator idei”(Humanity in Action Fellowship 2017). Tegoroczne edycje programu odbędą się w dniach 26 maja – 25 czerwca 2017 r. w Warszawie, Sarajewie i Berlinie oraz od 5 do 30 lipca 2017 r. w Atlancie.

 

Aplikuj już teraz i dołącz do sieci aktywistów działających na rzecz praw człowieka i społeczeństwa obywatelskiego!
Więcej informacji?
http://www.humanityinaction.org/apply
http://uprzedzuprzedzenia.org/humanity-in-action-fellowship-2017/
Email: poland@humanityinaction.org

Konkurs: Nowe trendy w DIETETYCE

- wygraj kurs online!

nowe-trendy-w-dietetyce.jpg

Akademia Dietetyki ogłasza ogólnopolski konkurs na najciekawszy artykuł popularnonaukowy poświęcony najnowszej wiedzy z dietetyki i nauk o zywieniu człowieka. Do uczestnictwa w konkursie zapraszamy wszystkich absolwentów studiów z dietetyki, technologi żywności, biotechnologii, fizjoterapii, wychowania fizycznego, innych pokrewnych kierunków studiów zainteresowanych żywieniem oraz wszystkich absolwentów Akademii Dietetyki po zdanym egzaminie.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie -  wygraj kurs online!" Wygraj atrakcyjne szkolenia online z dietetyki oraz zestaw plansz edukacyjnych.

Zaprojektuj plakat promujący jubileusz 30-lecia programu Erasmus!

30lat_erasmus_plakat.jpg

 

Jesteś studentem? Masz kreatywny umysł i duszę artysty?  Świętuj z nami 30-lecie programu Erasmus i zaprojektuj plakat, który będzie promował nasz jubileusz na Twojej uczelni i w trakcie organizowanych przez nas wydarzeń.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać swoje zgłoszenie na adres: he@erasmusplus.org.pl do 28 lutego 2017 roku.

Do wygrania cenny sprzęt multimedialny!

Przed wysłaniem zgłoszenia nie zapomnij zapoznać się z regulaminem konkursu.
 
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku kwietnia.

Zostań Ambasadorem Biura Karier !

bk2 official.JPG

 

Biuro Karier UZ organizuje nabór praktykantów na stanowisko Ambasadora/ki. Poszukujemy osób aktywnych, które chcą zaangażować się w działalność biura, wykorzystując własne umiejętności oraz zdobyć nowe doświadczenie w zakresie PR i promocji oraz organizacji dużych imprez.

 

 

Wymagania:

- status studenta UZ,

- stały dostęp do Internetu,

- umiejętność nawiązywania kontaktów, poszukiwania i analizy informacji,

- zdolności organizacyjne,

- samodzielność i kreatywność,

- odpowiedzialność i zaangażowanie.

 

Zakres obowiązków:

 1. Czynny udział w promowaniu działalności Biura Karier UZ na swoim Wydziale (rozwieszanie plakatów, roznoszenie ulotek i innych materiałów informacyjnych, promowanie biura w mediach społecznościowych).
 2. Pomoc w przygotowaniu akcji organizowanych przez Biuro Karier UZ, m. in. Ogólnopolski Tydzień Kariery, Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, Targi Pracy, Dzień Służb Mundurowych.
 3. Utrzymywanie stałego kontaktu z Władzami swojego Wydziału, Parlamentem Studenckim, organizacjami studenckimi, starostami, studentami oraz aktualizowanie bazy kontaktowej.
 4. Reprezentowanie Biura Karier UZ na swoim wydziale.
 5. Proponowanie własnych rozwiązań oraz podejmowanie inicjatyw związanych z promocją Biura Karier.
 6. Pomoc w zbieraniu informacji na potrzeby Biura Karier.
 7. Promocja Monitorowania Karier Zawodowych Absolwentów poprzez kolportaż ulotek i plakatów oraz udział w spotkaniach informacyjnych nt. badania na wydziałach.

Oferujemy:

 1. Umowę o praktyki indywidualne w Biurze Karier UZ (po zakończonych praktykach każda z osób otrzyma opinię  z wyszczególnieniem zadań, które realizowała oraz umiejętności, które nabyła).
 2. Udział w szkoleniach i warsztatach.
 3. Możliwość poznania specyfiki lubuskiego i ogólnopolskiego rynku pracy.
 4. Zdobycie wiedzy i doświadczenia w obszarze PR i marketingu oraz organizacyjnym.

Zgłoszenia:

Prosimy o przesyłanie CV oraz  listy propozycji promowania działań Biura Karier UZ (max. 1 strona formatu A4) na adres: Biuro.Karier@uz.zgora.pl. W tytule e-maila prosimy umieścić nazwę wydziału.